Forum Kuralları

''Ölüme gitmek için gönüllü olacak adam bulmak, acıya sabırla göğüs germeye istekli olanları bulmaktan daha kolaydır.'' -Caesar

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
AETIUS
Legatus
Mesajlar: 16
Kayıt: 08 Şub 2018, 13:13

#1

Okunmamış mesaj

THEYCALLMEALPHA.ORG FORUM KURALLARI
(İlan Tarihi: 20.02.2018)
Son Güncellenme : 18.03.2018

- Forumda, belirli bir dine, dile, kişiye ve gruba karşı nefret söyleminde bulunmadan saygı çerçevesi içerisinde yorumlarınızı, fikirlerinizi ve eleştirilerinizi olabildiğince açık bir şekilde ifade etmeniz önerilir. Fakat Ad Hominem gibi çeşitli mantıksal safsatalar veya saman altından su yürütme ıkıntısı görüldüğü takdirde, ilgili yazarlar moderasyon tarafından gereken şekilde yaptırıma maruz bırakılacaktır.

- Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli siyasi yazılar yazmak ve çeşitli kişilerin, kuruluşların, markaların ve ticari ürünlerin reklamını yapmak yasaktır.

- Kullanıcıların, birden fazla hesap açması, özel mesaj yoluyla diğer kullanıcıları rahatsız etmesi, kendisini veya anonim olan bir başkasını ifşa etmesi, uygunsuz nick ve avatar kullanması ve uygunsuz içerikler paylaşması yasaktır.

- Başlıkların uygun alt forumlara açılması, yeni bir başlık açarken konu başlığının ve içeriğin uygun ve açıklayıcı olması şarttır. Ayrıca yeni bir başlık açılmadan önce, o başlığın daha önceden açılıp açılmadığı mutlaka kontrol edilmelidir.

- Kullanıcılar, yazacakları konuda önceden yazılmış mesajları tekrara düşmemek adına okumalı, ancak aynı konuya farklı veya özgün bir yorum getirecekse mesaj girmelidir.

- Açacağınız başlıkların ismi ve içeriği başlığın tanım şeklini yansıtmalıdır. Örneğin: "Psikanalizin BDT’den üstün olması",
"HIIT Kardiyonun İşlevsiz Olması" gibi fikirlerinizi veya argümanlarınızı açıkça ifade eden bir biçimde yazılmalıdır. Danışma Altforumuna açacağınız başlıklarda ve soru sormak amacıyla açılan başlıklarda elbette tanım şartı yoktur.

- Başlıkların tamamının büyük harflerle yazılması yasaktır. Yalnızca büyük yazılması gereken kelimeleri büyük yazmanız önerilir.

- Açtığınız başlık işleyişe uygun değilse veya düzeltme yapılmasını gerektiriyorsa, moderasyon tarafından kullanıcıya bildirilmeksizin değiştirilebilecektir. Keza başlığınızı açtıktan sonra aklınıza daha uygun bir başlık ismi gelir de değiştirmek isterseniz, özel mesaj yoluyla moderasyon ekibine bildirebilirsiniz.

- Varsayılan font rengi dışında yazmak yasaktır. Ayrıca yazacağınız mesajlardaki anlatımın açıklığına dikkat etmek ve imla kurallarına uymak zorunludur.

- theycallmealpha.org'a girilen içeriklerin önceden kontrol edilmiyor olması sebebiyle, tıkladığınız linklere ve indireceğiniz dosyalara dikkat etmeniz önerilir.

- theycallmealpha.org Forum Kuralları, theycallmealpha.org Kullanıcı Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır.

- "Forum Kültür ve İşleyişi"ni öğrenmek için şuradan yardırabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Priso
1. Nesil
Mesajlar: 46
Kayıt: 16 Mar 2018, 17:52

#2

Okunmamış mesaj

Sürekli yaptığımız uyarılara rağmen, hala birçok başlığı taşımak zorunda kalıyoruz. Sizden isteğimiz, başlıklarınızı uygun forumlara açmaya daha çok özen göstermenizdir. Yeni başlık açmayı planladığınız forumun zaten oldukça kısa olan açıklamasını okuyarak, başlığınızı uygun foruma açtığınızdan emin olabilirsiniz.
Kilitli Önceki başlıkSonraki başlık