Nike Training uygulaması

"Yerinizi tutun. Ateş açılmadığı müddetçe ateş açmayın, fakat eğer ki savaş istiyorlarsa bırakın burada başlasın." -John Parker

Moderatör: Co-Moderatör

Oogway

Okunmamış mesaj

Uygulamada çeşit çeşit antrenmanlar var ve bunları kategorize ederken antrenmanın türüne, yoğunluğuna, hangi seviyedeki sporcular için olduğuna, hangi kas grubu için olduğuna, o antrenman için ekipmanın gerekip gerekmediğine dikkat ettikleri için aradığını bulmak kolay oluyor. Benzeri uygulamalar tırt olduğu için ilk keşfettiğimde bir hevesle ihtiyacım olan antrenmanları ayıklamıştım ama zaten bir sporla uğraştığım için ancak arada bir günü kurtarmak için kullanabildim uygulamayı. Faydası dokunacaklara şimdiden kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Kendimi övdüğümü sanmayacağınızı umarak söylemek isterim, avatarımdan da anlaşılacağı üzere 92 kg bodybuilderim.

Bu tür uygulamalar net olarak fos, boş ameleliktir.
Bu tür uygulamalar ile kas yapmayı beklemeyin! En fazla kondisyonunuzu artırabilirsiniz o kadar.
Oogway

Okunmamış mesaj

aPeopleArmy yazdı: 03 Nis 2018, 23:44 Kendimi övdüğümü sanmayacağınızı umarak söylemek isterim, avatarımdan da anlaşılacağı üzere 92 kg bodybuilderim.

Bu tür uygulamalar ile kas yapmayı beklemeyin! En fazla kondisyonunuzu artırabilirsiniz o kadar.
Spor yapmaya neden sadece kas odaklı bakıyorsun ki? Sonuç kas değilse ''boş amelelik'' mi oluyormuş yani, halbuki burada çoğunluk dövüş sporlarıyla ilgilendiği için estetiklikten çok optimum işlevselliği tercih edenler çoğunlukta olacaktır. Örneğin kick boks ile ilgilenen biri esneklik ve kuvvet antrenmanlarına; kilo fazlası olanlar kalori yakma antrenmanlarına yönelebilir. Kas konusunda mucize beklememek gerek ama uzun vaadede sağlıklı ve fit bir görünüm sağlamayacağını da söyleyebilmem imkansız.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

aPeopleArmy yazdı: 03 Nis 2018, 23:44 Kendimi övdüğümü sanmayacağınızı umarak söylemek isterim, avatarımdan da anlaşılacağı üzere 92 kg bodybuilderim.

Kanka bence vücut geliştirmenin önemini abartıyosun ve buradan tatmin bulmaya ıkınıyosun. Evet önemlidir her insanın spor yapması ve kendini belli bi seviyede tutabilmesi gerekir. Ama bunlar dışarıya gösteriş için değil kendin için, amacın uğruna yapılmalı. Kondisyon kadar önemli bi gerekliliği sırf dışardan görüntüne etki etmiyo diye basite indirgemen çok saçma, eğer takım sporlarıyla/dövüş sporlarıyla ilgilenirsen ne demek istediğimi anlarsın. Sokak dövüşünde olduğunu farz et güç-kuvvet, teknik, kondisyon hepsi bi bütündür biri olmadan diğerlerine sahip olmanın önemi azalır. Bi şeyi ne abartmalı ne de yermeli.
Ayrıca anonim ortamda kendi vücudunu pp yapman da ego belirtisi değil mi? Emeğine sağlık gayet iyi duruyo ama ne gerek var ki kendini sergilemeye? Özellikle de böyle bi mecradasın instada felan paylaşsan neyse kendini akılsız kitlelere beğendirmek istiyo der geçerim de şükür ki buradakiler tcma okumuş adamlar yani yapma bunu kendine.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Oogway yazdı: 04 Nis 2018, 13:57

Spor yapmaya neden sadece kas odaklı bakıyorsun ki? Sonuç kas değilse ''boş amelelik'' mi oluyormuş yani, halbuki burada çoğunluk dövüş sporlarıyla ilgilendiği için estetiklikten çok optimum işlevselliği tercih edenler çoğunlukta olacaktır. Örneğin kick boks ile ilgilenen biri esneklik ve kuvvet antrenmanlarına; kilo fazlası olanlar kalori yakma antrenmanlarına yönelebilir. Kas konusunda mucize beklememek gerek ama uzun vaadede sağlıklı ve fit bir görünüm sağlamayacağını da söyleyebilmem imkansız.
Esasında aynı şeyi söylüyoruz, bahsettiğin uygulama ile sadece esneklik kazanılabilir. Yağ yakmakta esneme hareketleri ile olacak bir iş değil, yağ yakmanın(kalori eksikliği) %70i diyet %30 kardiyovasküler spor yapımıdır.
Kuvvet, Güç, vb. kazanmak için powerlifting yapmak gerek yani antrenör ve malzeme şarttır.

Ben "boş ameleliktir" dediğimde sadece kısa kestim tabikide kas odaklı bakmıyorum, kas bir örnekti ve kuvvet kazandırmadığı için dövüş sporları içinde söylenebilir.
Bu tür, tüm uygulamalar reklam amacı ile kodlanır, uygulamalara da "kuvvet, karın kası" vb. ilgi çekici başlıklar yazarak sporla ilgilenmeyen büyük bir kitleyi etkilemeyi başarırlar. Pazarlama politikası.

Buranın üyelerine katkıda bulunduğun için teşekkür ederim, beni yanlış anlama sadece 77 mblik boş bir uygulamayı indirerek zamanınızın israf olmasını istemem.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

hoca dehanni yazdı: 04 Nis 2018, 14:46

Kanka bence vücut geliştirmenin önemini abartıyosun ve buradan tatmin bulmaya ıkınıyosun. Evet önemlidir her insanın spor yapması ve kendini belli bi seviyede tutabilmesi gerekir. Ama bunlar dışarıya gösteriş için değil kendin için, amacın uğruna yapılmalı. Kondisyon kadar önemli bi gerekliliği sırf dışardan görüntüne etki etmiyo diye basite indirgemen çok saçma, Sokak dövüşünde olduğunu farz et güç-kuvvet, teknik, kondisyon hepsi bi bütündür biri olmadan diğerlerine sahip olmanın önemi azalır. Bi şeyi ne abartmalı ne de yermeli.
Ayrıca anonim ortamda kendi vücudunu pp yapman da ego belirtisi değil mi? Emeğine sağlık gayet iyi duruyo ama ne gerek var ki kendini sergilemeye? Özellikle de böyle bi mecradasın instada felan paylaşsan neyse kendini akılsız kitlelere beğendirmek istiyo der geçerim de şükür ki buradakiler tcma okumuş adamlar yani yapma bunu kendine.
Beni tanımadan avatarım ve yanlış anladığın 2 cümlem ile "vücudunu sergiliyorsun, ego kasıyorsun, tatmin bulmaya ıkınıyorsun, gösteriş için yapıyorsun" vb. söylemlerini yakıştıramadım.
Vücut geliştirmeyi abarttığımı hangi kelimemden çıkardığını da hiç anlamadım.

"dışarıya gösteriş için değil kendin için, amacın uğruna yapılmalı. Kondisyon kadar önemli bi gerekliliği sırf dışardan görüntüne etki etmiyo diye basite indirgemen çok saçma" demişsin.

Spor da girdiğim ağırlıklar, çektiğim fiziksel acılar, maddi sıkıntılar, düzenli beslenmem, iradem ve sabrım sence gösteriş içinmi?

"eğer takım sporlarıyla/dövüş sporlarıyla ilgilenirsen ne demek istediğimi anlarsın." demişsin.

Ben türkiye 2019 vücut geliştirme şampiyonasına hazırlanıyorum,
tae-kwon-do ve box ile uğraştım, sporcuyu en iyi ben anlarım, ama sen galiba sadece anlamaya çalışıyorsun.

"Sokak dövüşünde olduğunu farz et güç-kuvvet, teknik, kondisyon hepsi bi bütündür biri olmadan diğerlerine sahip olmanın önemi azalır. " demişsin.

Örnek verirken bile beni doğruluyorsun. :)
sen bu konuda, sadece kondisyon kazanıyorsun ama güç, kuvvet, teknik kazanmıyorsun. bu durumda da biri olmuşken diğerleri olmuyor ve dediğin bütünlük bozuluyor. ;)

"Ayrıca anonim ortamda kendi vücudunu pp yapman da ego belirtisi değil mi? Emeğine sağlık gayet iyi duruyo ama ne gerek var ki kendini sergilemeye? Özellikle de böyle bi mecradasın" demişsin.

"Ego, kendini sergileme" kısmını geçiyorum.

Bu mecra kaliteli, ciddi insanlardan oluşuyor, -Vizyoner düşünerek-Reklam olmasın diye ismini söylemiyorum, serkanın sözlüğü gibi am göt meme konuşulucak ve her konu da makara yapılacak, velet yeri olmadığı için anonim takılmaya gerek yok. İsteyende anonim takılabilir beni ırgalamaz.

başka biri olsa cevap dahi yazmam, sen bu mecra da bir kardeşim olduğun için ve sporcuları daha iyi anlaman için açıklama yaptım. İyi günler. :))
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

aPeopleArmy yazdı: 04 Nis 2018, 17:08

Kanka bence vücut geliştirmenin önemini abartıyosun ve buradan tatmin bulmaya ıkınıyosun. Evet önemlidir her insanın spor yapması ve kendini belli bi seviyede tutabilmesi gerekir. Ama bunlar dışarıya gösteriş için değil kendin için, amacın uğruna yapılmalı. Kondisyon kadar önemli bi gerekliliği sırf dışardan görüntüne etki etmiyo diye basite indirgemen çok saçma, Sokak dövüşünde olduğunu farz et güç-kuvvet, teknik, kondisyon hepsi bi bütündür biri olmadan diğerlerine sahip olmanın önemi azalır. Bi şeyi ne abartmalı ne de yermeli.
Beni tanımadan avatarım ve yanlış anladığın 2 cümlem ile "vücudunu sergiliyorsun, ego kasıyorsun, tatmin bulmaya ıkınıyorsun, gösteriş için yapıyorsun" vb. söylemlerini yakıştıramadım.

"dışarıya gösteriş için değil kendin için, amacın uğruna yapılmalı. Kondisyon kadar önemli bi gerekliliği sırf dışardan görüntüne etki etmiyo diye basite indirgemen çok saçma" demişsin.

Spor da girdiğim ağırlıklar, çektiğim fiziksel acılar, maddi sıkıntılar, düzenli beslenmem, iradem ve sabrım sence gösteriş içinmi?

"eğer takım sporlarıyla/dövüş sporlarıyla ilgilenirsen ne demek istediğimi anlarsın." demişsin.

tae-kwon-do ve box ile uğraştım, sporcuyu en iyi ben anlarım, ama sen galiba sadece anlamaya çalışıyorsun.

"Sokak dövüşünde olduğunu farz et güç-kuvvet, teknik, kondisyon hepsi bi bütündür biri olmadan diğerlerine sahip olmanın önemi azalır. " demişsin.

sen bu konuda, sadece kondisyon kazanıyorsun ama güç, kuvvet, teknik kazanmıyorsun. bu durumda da biri olmuşken diğerleri olmuyor ve dediğin bütünlük bozuluyor. ;)

"Ayrıca anonim ortamda kendi vücudunu pp yapman da ego belirtisi değil mi? Emeğine sağlık gayet iyi duruyo ama ne gerek var ki kendini sergilemeye? Özellikle de böyle bi mecradasın" demişsin.

Bu mecra kaliteli, ciddi insanlardan oluşuyor, -Vizyoner düşünerek-Reklam olmasın diye ismini söylemiyorum, serkanın sözlüğü gibi am göt meme konuşulucak ve her konu da makara yapılacak, velet yeri olmadığı için anonim takılmaya gerek yok. İsteyende anonim takılabilir beni ırgalamaz.

başka biri olsa cevap dahi yazmam, sen bu mecra da bir kardeşim olduğun için ve sporcuları daha iyi anlaman için açıklama yaptım. İyi günler. :))
Kanka verdiğin cevaptan zaten egon anlaşılabiliyo, umarım ne demek istediğimi anlar kısa sürede kendini düzeltirsin.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

aPeopleArmy yazdı: 04 Nis 2018, 17:08

Az önce eski entrylerimi kurcalarken bu entry'e denk geldim.

Zamanında [mention]hoca dehanni[/mention] nin bana verdiği o faydalı, güzel cevaba karşılık, böyle ego, kibir dolu bir cevap verdiğim için kendimden tiksindim, utanç duydum.

O zamanki etrafımı saran hastalıklarım yüzünden hocanın dediklerini anlamamışım, hoş yaklaşımını farketmemişim ve egosu incinmiş kuduz bir beta gibi saldırıya geçmişim.

Burdan [mention]hoca dehanni[/mention]den çok özür diliyorum, hakkını helal et knk.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Hatanı anladıysan benlik sıkıntı yok, helal olsun knk.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık