Kas ve eklem ilişkisine dair

"Yerinizi tutun. Ateş açılmadığı müddetçe ateş açmayın, fakat eğer ki savaş istiyorlarsa bırakın burada başlasın." -John Parker

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Oken
1. Nesil

Okunmamış mesaj

https://eksisozluk.com/entry/72045566

Öncelikle, yazar her ne kadar durmalı kalkmalı sürekli yön değiştirmeli spor olarak futbolu örnek vermiş olsa da bu örneği sadece futbol kapsamında düşünmemenizi diğer sporları da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Yazıya gelecek olursak yazar, mevzuyu çok güzel analiz etmekle kalmayıp yaptığı yerinde tespitlerle pekiştirmiş. Bir sporda daha iyi olmak adına vücudunuzu geliştirirken vücudunuzu dinlemezseniz, kontrollü davranmazsanız ve kısa sürede büyük sonuç beklentisiyle yola çıkarsanız eğer yapacağınız spor hatta büyük ihtimalle hayatınız burnunuzdan gelecek. Ha eğer ben sadece ağırlık kaldırıyorum, olabildiğince kısa sürede maksimum verimle kaslanmak istiyorum, zaten futbol, boks ve basketbol benzeri sporlarla alakam yok diyorsanız bile olabildiğince bilinçli ve dikkatli olmanızı öneririm. Bilinçli ve dikkatli olun ki sonrasında fazla yükleme yaptığınız kolunuzla 31 bile çekemeyecek kıvama gelip derin bir iç çekmek zorunda kalmayın. Herkese kolay gelsin.