Futbolcu Olmak

"Yerinizi tutun. Ateş açılmadığı müddetçe ateş açmayın, fakat eğer ki savaş istiyorlarsa bırakın burada başlasın." -John Parker

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Kanka sana söyleyeyim boş yapıyorsun. O mantık hatası dediğim yeri yanlış anlamışsın, diyorum ki tanrı sana böyle bir ilim verdikten sonra yani başlıktan bu serüvene çıkıp iyice derinleşip sonunda en büyük hakikat olan tanrı'ya geldiysen yani bu farkındalığa ulaşmışsan artık profesyonel futbolculuk felan kesmez seni bakış açın bu yazdığın gibi olmaz. "Ya olursa xd" deme hayat öyle işlemiyor işte ha eğer öyle bir durum varsa yani futbolculuk seni kesiyorsa yeterince derin değilsin demektir. "Ya başka şansı yoksa" derken de maddi anlamda diyorsan elbette geçimini sağlayabileceğin tek yol buysa aç kalacak halin yok ben aksi bir şey söylemedim ama hizmet alanı olarak dersen bizim gibilerin toplandığı ve yeteneklerini kullanabileceği bir topluluk varken dediğin patlar. Bu şekilde misal verip "milyonda bir olsa da bu şartlara sahip biri bir gün gelip faydalanabilir" yazman da verimsiz yani genel uyarıları yaparsın herkes kendi şartlarını değerlendirir senaryo senaryo yazılmaz böyle.
Bu başlık altında futbolun değerini abartan ben değilim. -küçük yaşlardayken ki halimden bahsediyorsan evet futbolun değerini abarttım ama sen ondan bahsetmiyorsun sanırım.- Tam tersine ilk entrylerimde kendi hikayemi anlatarak futbolun değerinin abartılmaması gerektiğini savunanlardanım. Son cümlende yazdıklarının aynılarını benim de söylediğimi entrylerimi okuduysan görebilirsin.
Şimdi yazının en önemli kısmına geliyorum. Bu işi yapma motivasyonunuzun ne olması gerektiğine.
Bu sikik işi milyonlar kazanmak real madrid de oynamak için yapmayın. Yazının başında dediğim gibi. Muhtemelen olmayacak beyler. Yha yeterince inanırsan zihninde imagine edersen filan olur insanın başaramayacağı bir şey yoktur filan. Siktir. Sen imagine etmeye devam et kardeşim sabah öğle akşam 1 er kaşık.

Bu spora başlayacaksanız şunlar için başlayın;
bir takım oyununa katılmak alfanız serpiltmeniz ile bağlantısı olan, geliştiren bir bok. alfanızı serpiltmek için yapın. O takıma girin ama o insanları görüp değerinizi anlamanız seviyenin ne kadar aşağıda olduğunu gözlemlemek için girin. O leş insanların oluşturduğu o leş sürünün toplumun kitlenin özeti olduğunu anlamak için girin. Hayatta derinleşme öğretide insanda derinleşmek için, tecrübe için, deney için girin. Disiplinli olup kendinizi sahada zorlayıp duygularınızı itaate almak için girin. Sevdiğiniz eğlendiğiniz için çıkın o sahaya. Kendinizi scoutlara ispatlamak için değil. Gol kralı olmak için değil. keyif almak için oynayın.
Amacınız değil aracınız haline getirin ve kullanın. Kendinize basamak yapın ve bu basamak işlevini kaybettiğinde fırlatın bir yere gitsin. Başka basamak bulun kendinize. Belki bir kapı açılır ve büyük kulüplerde de oynayabilirsiniz. Belki ama. Bayaaa belki. milyonda bir. Neyse beyler gereğinden uzun oldu 10 yıl her altyapı kategorisinde oynamış biri olarak verebileceğim öğütler bunlar.
Futbolun abartılmaması gerektiğini futbolcu olmanın zorluğu üzerinden açıklamışsın futbolun boş iş olduğu üzerinden değil. Futbolun boş iş olduğunu, birinin önüne profesyonel olma şansı gelse bile büyük amaçlar varken zaruri bir hal dışında bu şansı siklememesi gerektiğinden bahsetmemişsin tam tersi kapı aralamışsın, bu da senin neyi ne kadar anladığını gösteriyor hakaret amaçlı söylemiyorum. Umarım anlarsın, yanlışım varsa da gösterirsiniz, selam.
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Şu verdiğim örnek konusunu daha fazla uzatmayacağım. Futbola verilmesi gereken değer konusunda haklısın. O son satırda yazdığım ''Belki bir kapı açılır'' ile başlayan cümle tamamen yanlış. O an farkedememişim. Yazıyı yazarken ki vermek istediğim mesaj futbolu futbolcu olamadığınız için araç edinin olmamalıydı. Onu o an dikkatsizlikten mi yazdım yoksa yanlış bir bakış açısına mı sahiptim bilmiyorum. En azından şu an o yazılanın hata olduğunun farkındayım.
Bunun dışında, tartışmamız, konuşmamız eksikliklerin farkına varmamızı sağlarken ve sana karşı herhangi bir offend bir tavrım olmamışken gidipte sana söyleyeyim boş yapıyorsun tarzı konuşmak hoş değil. Ben orada girdiğin entrye karşı düşüncelerimi yazdım. Sana herhangi hakaret veya bağlamdan alakasız şeyler yazmadım. Hepimizin farkındalık seviyeleri aynı değil, göremediğimiz, anlamadığımız şeyler olabiliyor, eğer ki girilen entry art niyet taşımıyorsa bu bir sorun değil. Daha anlayışla karşılamak gerekir diye düşünüyorum. Hele de forumda aktiflik bu kadar az iken. Seni beni geç entry girmek isteyen ama çekinen bir çok insanı da soğutabilir bu durum.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Şu verdiğim örnek konusunu daha fazla uzatmayacağım. Futbola verilmesi gereken değer konusunda haklısın. O son satırda yazdığım ''Belki bir kapı açılır'' ile başlayan cümle tamamen yanlış. O an farkedememişim. Yazıyı yazarken ki vermek istediğim mesaj futbolu futbolcu olamadığınız için araç edinin olmamalıydı. Onu o an dikkatsizlikten mi yazdım yoksa yanlış bir bakış açısına mı sahiptim bilmiyorum. En azından şu an o yazılanın hata olduğunun farkındayım.
Bunun dışında, tartışmamız, konuşmamız eksikliklerin farkına varmamızı sağlarken ve sana karşı herhangi bir offend bir tavrım olmamışken gidipte sana söyleyeyim boş yapıyorsun tarzı konuşmak hoş değil. Ben orada girdiğin entrye karşı düşüncelerimi yazdım. Sana herhangi hakaret veya bağlamdan alakasız şeyler yazmadım. Hepimizin farkındalık seviyeleri aynı değil, göremediğimiz, anlamadığımız şeyler olabiliyor, eğer ki girilen entry art niyet taşımıyorsa bu bir sorun değil. Daha anlayışla karşılamak gerekir diye düşünüyorum. Hele de forumda aktiflik bu kadar az iken. Seni beni geç entry girmek isteyen ama çekinen bir çok insanı da soğutabilir bu durum.
Kanka ben baktığım zaman senin fazla hassas olduğunu görüyorum. Bak harbiden boş yapıyorsun ne diyeyim yani hakaret için söylemiyorum ki, söylediklerinde hakikat olmayınca boş oluyor buna ister vızzıklama de ister boş yapma de farketmez bunu söyleyince -genel bağlama da bakıp- sana bir saldırı olduğunu hissediyorsan art niyet görüyorsan benim yapabileceğim bir şey yok.
Burada parantez açalım. Şu ana kadar genelde uzak durmanız için nedenlerini yazdım. eğer vazgeçmediyseniz ve karsrlıysanız ve ben olacağım en azından mücadele edeceğim diyorsanız tavsiye de vereyim. Kısa ve net. Eğer büyük kulüplerde oynama hayalleriniz varsa bu 2. 3. lig takımlarının altyapılarında oynamakla hiç bir şey olmayacak ıkınmayın. Eğer 19 yaşında olupta hala tier 1 kulüplerinden birisinde değilseniz bırakın. Olamayacaksınız çünkü. 15 16 17 de siktirin gidin büyük kulüplerin kapısına.
Bırakmayın. Bir olmadı iki olmadı üçüncüyü DENEYİN. Baktınız 19 olmuşsunuz ve fenerbahçe bursaspor gs gibi kulüplere atamamışsınız kendinizi. Bırakın. Uzatmayın olmayacak. Kendinize işkence çektirrisiniz sadece. Neyse.
Yine bak kaç farklı yerde aynı zihniyette yazmışsın hala "zihniyetim mi yanlış yoksa yazarken mi dikkatsizlik oldu bilemiyorum" tarzında diretiyorsun mesela. Bu dediğim "bonzai içen gencin kafasına çay dökmek" başlığında da var yani ben olayı ve sendeki direnmeyi görebiliyorum, -kendimi alim jojuk olarak gördüğümden söylemiyorum- algı seviyesi senden yüksekte olan biri bir konuda uyardığı zaman oturup bir adam akıllı düşünmek ve bir şey söyleyeceksen iyice emin olup öyle söylemek en doğrusu. Bir şeyi anlamak isteyip levelden dolayı anlamamak ayrı bir şey anlamadığın halde vızzıklamak diretip olayı uzatmak ayrı şey. Yani ben sende bunu temmuz ayında konuştuğumuz "altın dişi ve beta dişisi" başlığında da geçen seneki konuştuklarımız da da görmüştüm mesela bir düşün biraz geri çekilip şöyle bir objektif olarak bak kendine. Hatam varsa da gösterirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention]
Anlamadığım şey futbolcu olmak neden boş iş olsun hacityler şöyle bir şey demişti hangi alanda iyiysen yardır işte dövüş, pazarlama, yazılım gibi bunlarda kutsal birşey değil bunlarım üzerine de mi gidemiyoruz yani senin dediğine göre şanlı iş mi bulmamız lazım? Kardeşlikte herkesin uzmanı olduğu bir alan yok mudur? neden futbol, dövüş vs bunlardan biri olmasın bu alanlarda hakikate hizmet edemem mi
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Senin art niyetli olduğunu veya bana saldırdığını filan düşünmüyorum kesinlikle. Sana en başta hak vermeyip sonradan okuyunca hak verdiğim birçok yer var. Bende gördüğün bana söylediğin şeyleri de tutacağım tabii ki. Bir kulaktan girip diğerinden çıkmayacak. Yukarıda gösterdiğim tepki verdiğim örneğin tamamiyle hakikati yansıtmayan, boş şeyler olmadığını ve bunu haketmediğimi düşünmemdendi. Tekrar inceleyeceğim. Sağol uyarıların için.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

[mention]belikebond[/mention]

Kanka bak böyle uzatınca sen de ben de enerjilerimizi tüketiyoruz, mesela ben de aslında gerekli açıklamayı yaptıktan sonra sen anlamayıp olayı uzatınca illa yazasım geliyor, "kanka ben gerekli olanı açıkladım, biraz düşün" felan demek yeterken ben dayanamıyorum tekrar açıklamaya çalışıyorum benzer şeyleri bu da bir hastalığın semptomu yani ben de içten içe "hadi artık benim dediğimi kabullen" diyorum kendime bunun olmasına ıkınıyorum, senin diretmeni kırmaya çalışıyorum o an senin hatanı ve benim haklı olduğumu görmeni istiyorum, mesela en son sen entry girmişsen ve yazdığında önceden açıklamış olduğum bir hata varsa illa yine düzeltme dürtüsü oluyor aman biri yanlış öğrenmesin diyorum kendi kendime ama kapsayıcı bir açıklama yaptıktan sonra ne desem boş kalıyor zaten. İşte tatmin olmaya çalışıyorum bu şekilde zorlayarak oysa o an anlamayabilirsin yani tamam diretmen de hatalı ama benim karşıdakinin anlamayabileceğine veya diretebileceğine karşı tahammüllü yaklaşmam gerek aslında çünkü tahammül edemeyecek bir şey yok, ben elimden geleni yapmışım artık olay benden çıkmış.

İşte napalım ben de aciz bir insanım işte, gerçekten kendimizi haqiqat warrior zannediyoruz ama mesela kendime, buradakilere felan baktığımda öyle nankörlükler görüyorum ki. Adam buraya gelip sözde haqiqat boy takılıyor işte hacı macı vs yazıyor bir şeyler ama adamın aslına bakarsan anlıyorsun ki bu adama özel sektörde iyi bir statü, maaş ve omegası baskın omegabeta bir dişi versen oh deme keyfine kardeşlik mardeşlik umru değil geleceğini kardeşlik'e göre şekillendirmeyi hayal etmiyor bile. Ha bu kişisel olarak ilgilendirmez ikiyüzlülüğü görmek faydalı. Kancıktaki test gruplarının tavırlarına bakınca mesela lafta hepsi "ölümüne seninleyiz usta bu bizim amacımız" diyor ama çoğunluk aslında önemli olan hiç bir şeyi anlamıyor sadece menfaat peşinde. Bu platformda da aynı şey geçerli yapılıp yapılmayanlardan, yazılıp çizilenlerden kişinin kim olduğu o kadar iyi ortaya çıkıyor ki; mesela burada 100 kişi kayıtlıysa 10 kişi bir şeyleri anlamaya başlamıştır ama az ama çok, irade ve emek kısmına geçildiğinde ise bu 10 kişi arasından 1 kişi kalır kardeşlik'e de o girer. Ha bu bir yarış değil elbette yani böyle bir düşünce de olmasın, sadece doğanın kanunu bu. Yazı biraz dallandı diğer paragrafı genel yazdım öyle ortaya karışık, [mention]belikebond[/mention] sana tavsiyem diğer bahsettiğim başlıklarla ilgili de yazılanları bir düşün yani belki aylar sonra anlarsın denileni ama anlar ve gelişirsin.

[mention]Mitch[/mention]

Olum hacı'dan örnek veriyorsun ama hacı'nın bu konuyla alakalı diğer yazdıklarını, tcma'nın anlattıklarını gözardı ediyorsun, önce yazıların tamamını oku, bu saatten sonra daha anlamadıysan futbolculuğun neden iyi-kötü olduğunu ben açıklayamam sana yapabileceğim bir şey yok.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık