Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer - Laurent Gounelle

"Bilimdeki her büyük ilerleyiş, hayal gücünün yeni bir atağından ileri gelir." -John Dewey

Moderatör: Co-Moderatör

olumcul deney

Okunmamış mesaj

Mutluluğun kapını çalmasını bekleme, sen ona git
Hayatını değiştirecek roman bu işte!
Bir düşünün. İntihar etmek üzeresiniz. Bir adam hayatınızı kurtarıyor, ama karşılığında sizinle bir anlaşma yapıyor. Bundan sonra o ne söylerse sorgusuz sualsiz yapacaksınız. Kendi iyiliğiniz için... Çaresiz, kabul ediyorsunuz ve hayatınızın iplerini tıpkı bir kukla gibi başkasının ellerine bırakıyorsunuz. Ve hayatınız eskisinden çok daha güzel oluyor. Yine de şüpheleriniz var: Bu adam aslında kim? Çevresindeki gizemli kişilerin sırrı ne? Sizden aslında ne istiyor?

-Açıklaması DR Kitapevi sitesinden alıntılanmıştır.-

Hayatımda okuduğum, kişisel gelişim kategorisindeki en iyi kitaptır. Tam hayattan kopmak üzereyken, Dibe vurmuşken, tükenmişken, Piliniz bitmişken, İntiharı düşünürsünüz. Son bir adımınız kaldı. Atlamak üzeresiniz, ama arkanızdan hiç tanımadığınız bir adamın sesi geliyor. Ve bu adam sizi intihardan kurtarıp tekrar hayata bağlanmanızı sağlıyor.

Bu roman, diğerlerinden farklı beyler. Kişisel gelişim kitabı. İlk TCMA'yı okurken bu roman aklıma geldi sürekli. Roman da adam görevler veriyor daha iyi geliştirmesi için kendini, aynı TCMA'nın size verdiği görevler gibi.

Bu kitabı TCMA yazmış gibi hissiyat verir size. Kesinlikle okuyun derim. Sıkılmayacağınızı düşünüyorum okurken.

Edit: İstek üzerine PDF'sini atabilirim..
az7
Sürgün

Okunmamış mesaj

Konuya girince hayal kırıklığına uğradım, tavsiyen için de sağol ama burada kişisel gelişim kitabı okuyacak adam kalmamıştır zannımca.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

az7 yazdı: 28 Mar 2018, 16:26 Konuya girince hayal kırıklığına uğradım, tavsiyen için de sağol ama burada kişisel gelişim kitabı okuyacak adam kalmamıştır zannımca.
Çıkarım yapılabilir :)
Kullanıcı avatarı
Priso
1. Nesil

Okunmamış mesaj

az7 yazdı: 28 Mar 2018, 16:26 Konuya girince hayal kırıklığına uğradım, tavsiyen için de sağol ama burada kişisel gelişim kitabı okuyacak adam kalmamıştır zannımca.
Meseleye fikir vermesi açısından bakmak lazım. Başlık hayatı kapsadı, odunu dizdi ve bizi Kuran'a çıkartarak stratejik hedefimizi bulmamıza vesile oldu fakat taktiksel mevzulara lüzumundan fazla değinmedi. Bunun nedenini de şu yazıda açıklamıştım.

Bu nedenle kitaplardan, oyunlardan, filmlerden ve benzeri eserlerden fikir almak adına faydalanmak gerekir. Bu başlıkta önerilen kitap sağlam mıdır bilmiyorum ama kişisel gelişim kitaplarının çoğu işe yaramaz olsa da aralarında taktiksel mevzular adına sağlam fikir verenleri de mevcut.
Kullanıcı avatarı
fika
Sürgün

Okunmamış mesaj

Tcma keşfetmeden önce bu bahsedilen kitabı okudum. Hatta, aynı tcma başlık gibi 2/3 gun içerisinde bitirdim. Gayet heyecan uyandıran, aklı dürten ve taktiksel açıdan bir şeyler katan akıcı bir kitap olduğunu soyleyebilirim. İçerisinde tcma saha gorevleri, rahatlamayı sağlayan bakış açıları/duşunce kalıplarını açan bolumler var. Aynı demiyorum, benzer sadece. (o da imkansız da belirtmek onemli)

Tcma okuyan, ozumseyen biri için iyi bir kitap mıdır? Sadece okuyup geçilecektir. Kitap kötü müdür? hayır.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık