Dizi Tavsiyesi: Playful Kiss

"Bilimdeki her büyük ilerleyiş, hayal gücünün yeni bir atağından ileri gelir." -John Dewey

Moderatör: Co-Moderatör

olumcul deney

Okunmamış mesaj

Beceriksiz bir lise öğrencisi olan Oh Ha-Ni (Jung So-Min) alt sınıfındaki popüler ve dahi bir öğrenci olan Baek Seung-Jo'ya (Kim Hyun-Joong) okulun ilk gününde onunla göz göze geldiğinden beri aşıktır. Bir gün, Ha-Ni bir mektup aracılığı ile aşkını ona itiraf etmeye karar verir. Ancak, Seung-Jo kabaca onun mektupta yaptığı gramer ve imla hatalarını yüzüne vurur ve ona aptal kızlardan nefret ettiğini söyleyerek onu reddeder.

Bir gün, Ha-Ni'nin babası ile beraber yaşadığı ve yeni inşa ettikleri evi depremde çökünce, babasının eski bir arkadaşının evine taşınır.Babasının arkadaşının oğlu Seung-Jo'dan başkası değildir ve
Ha-Ni sevdiği erkeğin yanında olma fırsatını elde etmiştir. Acaba Ha-Ni, bu fırsatı değerlendirerek Seung-Jo'nun kalbini çalabilecek midir?

Dizi, toplamda 23 bölümden(16+7, 7si özel bölüm) oluşmaktadır.

Seung-Jo'yu tam bir Alfa erkeğine benzettiğim için öneresim geldi. Yanlış anlamayın yani Kore dizisi izlemem normalde fakat bu bir İstisna.

Her bölüm 1 saatten oluşmaktadır. Diziden tabi çıkarım yapılabilir fakat önyargılı yaklaşmak gerekmez.

Dizinin teması olsun, Oyunculuklar olsun resmen şaheser!
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Kanka bak alfa tanımını çok çok yanlış anlamışsın. Yazdığın tanıtıma bakılırsa yarak kürek bi drama var ortada liseli ergen bi kızın yaşadıkları temalı. Olayın ciddiliğini kavrayamamışsın alfa kavramı bu değil.
Bide tavsiyede bulunabilmek kolay bi şey değil kanka derinleşme ister. Yani burayı okuyanlara karşı sorumluluğun var öyle kafana göre insanları hatalı yönlendirecek şeyler paylaşmamalısın. İncideki-buradaki yazılarına bakılırsa bazı şeyler yanlış gidiyo sende kanka, bilmemek bi sorun değil kanka menfaatlerin güdümüyle boş işlere dalmak ve aklını kullanmamak sorun. Umarım bi faydam dokunmuştur
olumcul deney

Okunmamış mesaj

hoca dehanni yazdı: 30 Mar 2018, 23:13 Kanka bak alfa tanımını çok çok yanlış anlamışsın. Yazdığın tanıtıma bakılırsa yarak kürek bi drama var ortada liseli ergen bi kızın yaşadıkları temalı. Olayın ciddiliğini kavrayamamışsın alfa kavramı bu değil.
Bide tavsiyede bulunabilmek kolay bi şey değil kanka derinleşme ister. Yani burayı okuyanlara karşı sorumluluğun var öyle kafana göre insanları hatalı yönlendirecek şeyler paylaşmamalısın. İncideki-buradaki yazılarına bakılırsa bazı şeyler yanlış gidiyo sende kanka, bilmemek bi sorun değil kanka menfaatlerin güdümüyle boş işlere dalmak ve aklını kullanmamak sorun. Umarım bi faydam dokunmuştur
Özür dilerim dostum. Farkındayım aslında biraz gereksiz bir konu olmuş.

Edit: Tanımını başka siteden aldım yanlış olmasın.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Kankam valla özür felan beklemiyorum hatanı anla diye diyorum.
Böyle pembe dizi karakterlerine alfa damgası yapıştırmanın arkasında buzdağının görünmeyen kısmı var. Bunu çözmen önemli.
Başlığı defalarca oku (inci+kancık) üstüne düşün çıkarım yap bu adam sana ne demek istiyo aslında buna kafa yor. "Kız bana cevap vermedi moralim bozuldu" kafasında dolaşırsan inan kendine zarar verirsin.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

hoca dehanni yazdı: 31 Mar 2018, 00:04 Kankam valla özür felan beklemiyorum hatanı anla diye diyorum.
Böyle pembe dizi karakterlerine alfa damgası yapıştırmanın arkasında buzdağının görünmeyen kısmı var. Bunu çözmen önemli.
Başlığı defalarca oku (inci+kancık) üstüne düşün çıkarım yap bu adam sana ne demek istiyo aslında buna kafa yor. "Kız bana cevap vermedi moralim bozuldu" kafasında dolaşırsan inan kendine zarar verirsin.
Forumdaki My7'nin kancıktaki entrylerinin olduğu bi pdf'si var. O pdf'de, Kancıktaki tüm entrylerini mi kapsıyor?
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık