Koşu ayakkabısı alırken dikkat edilmesi gerekilenler

"Bilimdeki her büyük ilerleyiş, hayal gücünün yeni bir atağından ileri gelir." -John Dewey

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Tonga Sayıl
Silik

Okunmamış mesaj

https://seyler.eksisozluk.com/kosu-ayak ... i-bir-yazi

Koşu ayakkabıları eğer yanlış alınırsa uzun süre ayakta kalmadan sonra bastığın her adım hayatını karartabiliyor. Kendimden örnek vereyim, ayağımda hafif bir çukurluk var ve koşarken tabanı alçak ayakkabılarda cidden zorlanıyorum. Bu yüzden ayakkabı seçimimi uygun kriterlere göre yapmam şart. Kaynakta verilen ilgili sitelerden kendinize uygun, konforlu ve makul fiyatlarda ayakkabıları bulabilirsiniz.
esref su iciyor
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Ayakkabı mevzusunu sen açmışken ben de öğrendiğim bir şeyi şuraya karalayıvereyim.

Ünlü markalardan ayakkabı aldıysanız bunların bir garanti süresi olur. O süre içerisinde ayakkabıda bir sorun çıktığında garantiye yollarsınız ve sorunun kaynağını sözde incelerler ve kullanıcıyla ilgili bir durum olup olmadığına bakarlar.

Buraya kadar her şey tamam ama sorun ne olursa olsun genelde hatayı kullanıcıya bağlarlar ve sorun fabrikayla ilgili bile olsa "Ayakkabınızı inceledik, yaptığımız yoğun inceleme sonucu vs vs. maalesef hatanın kullanıcıda olduğuna kanaat getirdik" derler ve hatayı bile açıklamazlar. Ben incelediklerini bile düşünmüyorum. Tabi sağlam inceleyip doğruyu söyleyen ayakkabı şirketleri illa vardır. Bildiğiniz varsa söyleyin.

Burada bir çözüm geliştirdim ayakkabınızı garantiden yeniletebilmek için. Ayakkabıyı garantiye yollarken sorun kısmına ayakkabı ikiye bölünmüş bile olsa "rengi soldu" diye gönderiyoruz. Birkaç arkadaşıma yaptırdım ve ayakkabılarını yenilediler. Aynı şirketten kendi aldığım ayakkabıyı sadece 2 ay giymiştim ve bu süre boyunca yürümek dışında kullanmadım ayakkabıyı. Ama kenarlarında ciddi açılmalar meydana geldi. Sorunu yazdım garantiye yolladım ve "kullanıcı hatası" denip geri yollandı. Bu renk solmasını kendim denemedim ama 3-5 kişiye farklı farklı şirketlere denettirdim. Hepsinde sonuç pozitif yönde oldu.

Evet size bal gibi reçel gibi taktik ama bir ricam var. Eğer sorun gerçekten sizden kaynaklanıyorsa lütfen bunu yapmayın. Bu işin öbür tarafı da var. Yani ayakkabıyı güzelce kullandınız ama kısa sürede ayakkabıda anlamsızca tahribat meydana geliyorsa yapın. Her hafta halısaha yaptıktan sonra ayakkabının açılması gibi bir durum olursa bu "ayakkabı şirketi bug"unu kullanmayalım. Hadi hayrını görün
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık