Beş duyu dışında duyu olup olmaması

"Bilimdeki her büyük ilerleyiş, hayal gücünün yeni bir atağından ileri gelir." -John Dewey

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
FD God
Sürgün

Okunmamış mesaj

İnsanlarda bilinen 5 duyu organı (Dokunmak,görmek,işitmek,tatmak,koklamak). Bu 5 duyu organlarını herkes kullanabiliyor. Ek olarak 6.his dedikleri bir olay daha var. 6. hissi kullanabilen az miktarda insan var ve şansına denk geliyor kullandığı zaman. Tahminimce bilinçsiz olmasının sebebi insanların bu duyuya hakim olamamasından kaynaklı.

Yeteri kadar kaynağım olmadığı için araştırmakta zorluk çekiyorum. Sizce daha farklı şeylere sahip olupta bilmediğiniz ne kadar duyu var ?
Kullanıcı avatarı
fika
Sürgün

Okunmamış mesaj

Şimdi aklımda kaldığı kadarıyla biraz aktarmaya çalışayım. 5 duyumuz var. Bunlar materyal dunyadaki, herkes tarafından algılanan, bilinen duyularımız.

Bilinen 5 duyumuz içkin duyular. Bir de bunların tam aşkın durumunda olanları var. Bunlar da frekans duyular. Tcma kancıkta bahsediyor. Bilinen çakralar. Şimdi, bu eterik çakral beden 7 olarak biliniyor. Toplamda 12 olduğunu soyleyebiliriz. Tabi araformlarla iddia edilen 33 ve 72'ye kadar çıkan metafiziksel boyutsal durumlar var.

His, tarif edilemeyenleri içeren bir kavram, eşya durumunun da otesinde olduğu için rakamsal ve net bir şey soylemek imkansız.
Kullanıcı avatarı
legoprofesoru
1. Nesil

Okunmamış mesaj

6. hissimiz varsa bunun bedende bir organı yahut fiziksel bir karşılığı olduğunu düşünürüm. Tamamen zihinsel bir şeyse zaten kişinin kendisi dışında kim bilebilir? Açıkçası böyle şeylerle kafa yormak bana zaman kaybı gibi görünüyor dostlarım. En azından şimdilik. Belki siz benim göremediğime şahit olmuşsunuzdur veya hissetmişsinizdir. Elbette varlığını bile bilmediğimiz ilimler olabilir ve bunları sadece bazıları algılayabiliyordur. Ben henüz şahit olmadım.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık