Ekşideki etiketçilik

"Bilimdeki her büyük ilerleyiş, hayal gücünün yeni bir atağından ileri gelir." -John Dewey

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
musluman bir genc
1. Nesil

Okunmamış mesaj

https://www.eksisozluk.com/entry/78626781
İlgili başlığın ilk entrysi

Şöyle bir yorumları okudum ve bir kaç kişinin etiketci kafa yapısında olduğunu gördüm. Bakın bu kitabı ben de okudum. Alırken ben de o kafamdaki popülerite ile almiştim. Kitabı okuduktan sonra bir kaç yeri beğendim ama düşündüğüm kadar iyi olmadiğina karar verdim. Yapilan etiketçilik ile içerik ayni seviyede değildi.
Belki benim yayinevi çok dandikdi o da olabilir. Ama işin özü dediğim gibi bu başlık ile insanlardaki etiketçi kafa yapisini aradaki bazi entrylerde görebilirsiniz. Hafif karistirmaniz yeter. Ben ilk 3 sayfada bir kaç adet buldum. Hani şu popüler şarkıcılar vardir ya, şarkisi leş ama sırf adı var diye herkes dinler. Oysa boktan bir şarkisi vardir. İşte bu insanlar o insanlar. Hatta bu insanlar bilinçli olarak o şarkıyı dinleyip etrafa bunu göstermeye ıkınırlar. Bakın ne kadar popüler şeyler dinleyen entellektüelim diye. Misal, arabada giderken kasıtlı olarak o boktan şarkıyı açıp sosyal medyada paylaşım yapmak gibi.

Not:umarım entry linkini paylaşabilmişimdir. Başlığın ilk entrysidir. Başlığa tıklayıp giriniz.
Kullanıcı avatarı
legoprofesoru
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Ekşi Sözlük'te İnci jargonuyla yazan yazar sayısı çok arttı. Saçma boş başlıklar açılıyor ya da eski saçma başlıklar hep diri kalıyor. Yazılanı anlamaya çalışan kesim az. Tahammül ve hoşgörü yok. Laf sokma peşinde koşuluyor.Bu başlık için değil genel olarak söylüyorum. Bahsedilen kitabı okumadım. Felsefi kitaplar herkesi geliştirebilir hatta ufuk da genişletir ama sihirli kitap değil bunlar, fazladan anlam yüklenmemeli.

Entry linkinde sorun yok doğruca entrye gidiyor.
Kullanıcı avatarı
musluman bir genc
1. Nesil

Okunmamış mesaj

yanlışlık oldu mk
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık