Bilgi Kaynağı Paylaşımı

"Bilimdeki her büyük ilerleyiş, hayal gücünün yeni bir atağından ileri gelir." -John Dewey

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
0neofthepeople
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Beyler Youtube da veya başka mecralarda güzel şeyler üreten, öğreten kaynaklara denk geliyorum. Hepimizin öğrendiklerini başkalarıyla paylaşması gerektiği için paylaşma zorunluluğu hissediyorum. O yüzden lafı uzatmadan denk geldiğim ve sizin içinde vakit kaybı olmayacak videoları alta koyayım.
Ramazan Kurtoğlu. Türk Ekonomist, Akademisyen. Şu an Habertürk de Caner Hocayla beraber yayındalar. Bu adam siyaset ve ekonomi konusunda bi çok şeye daha net bakmamı sağladı. Bir kaç defa televizyonda denk gelmem sayesinde tanıdım. Para hayatın içinde bu kadar büyük bir öneme sahipken hayatı anlamak için parayı anlamak bizler için gerekli değil midir?

Ruhi Çenet. Bu adam ilgisi olan konularda aslında çok derin. Genellikle emek vermeden, araştırmayıp yüzeysel, hazır bilgiye alışmış bir kitleye sahip olsada, Ses tonu dışında videolarının faydasına söz edemem :).

Dünyadaki Sömürü Sistemi Nasıl Çalışır ?

Emin Çapa

Bu başlık altına başkalarının faydalanması gerektiğini düşündüğüm şeyleri daha atarım sizler de atın faydalanalım.
Bonus şarkı:
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

140journos adlı bir belgesel kanalı var YouTube'da. Mini belgeseller yayınlıyorlar, şahsen ben beğeniyorum.

Evrim Ağacı. Güzel makaleleri çevirdikleri oluyor. YouTube'da kanalları da var.

İngilizcesi olanlar için Kurzgesagt - In a Nutshell, YouTube kanalı.

Sikana Türkçe diye bir YouTube kanalı var, güzel konularda kaliteli videoları oluyor.

Yine "Lokman Hekim" diye bir kanal var. Çok takip etmiyorum ve paylaştığı bilgilerin doğru olup olmadığını da bilmiyorum. Yine de dursun.

Hikayesi Ne?, tarih konulu bir kanal.

Sokak Röportajları. Bazen insanlar hakkında fikir verdiği oldu bu röportajların. Arada izliyorum güzel bir konuda röportaj yapılınca.

Bir de Yandex öneririm. Yeni sekme açtığınızda güncel haberleri filan veriyor, aşağıya sonsuza kadar kaydırabiliyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
Teknokrat
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Pandora takip edilesi bilim, sanat, felsefe, akademi pek çok kanalları var tek tek inceleyebilirsiniz.

Onun dışında teknoloji devrimini takip edebilirsiniz. Şu videoyu izleyin ilerde pek çok sektör yok olacak.

Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Efe aydal kısa videolarla yorum yapmaya başlamış denk geldikçe bakıyorum birde
Bbc news Türkçe belgeselleri iyidir
https://youtu.be/j4C0Umy24cc
Ayrıca Türkiye hakkında yaptıkları belgesellerde yapılan algı oyunlarını görebilirsiniz misal:
https://youtu.be/jXK3hI0Wqyg
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık