Kancık Sözlükteki Betalar

"Bilimdeki her büyük ilerleyiş, hayal gücünün yeni bir atağından ileri gelir." -John Dewey

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil
Teşekkür etti: 263
Teşekkür aldı: 141

Okunmamış mesaj 03 Oca 2019, 19:52

anrchstxx direkt umutsuz vaka beyler. Adamın yazılardan TCMA ıkıntılığı akıyor. TCMA diyerek özelleştirmemek lazım direkt olarak cool gördüğü her şeyden arak yapmış.
Dikkat: Aşağıdaki alıntıyı okuyan bireylerde halsizlik, iq düşüklüğü, beyin eksikliği gibi semptomlar görülebilir. İşte o yazı:
My7’ın söylediği aynen şu: ben seni belli bir kalıba sokmak gibi bencilce bir şeyi yapmam, seninle ilgilenir ve kendi kalıbını oluşturmanı sağlarım.
Yine my7’ın söylediği:
Ben olduğum kişiyi seviyorum beyler, bu nedenle tamamen kusursuz bir alfaya dönüşmeme gerek yok.

Ulan my7 ortalıkta yok, ben kendi kalıbımı yanlışıyla doğrusuyla oluşturmuşum. Sana noluyo da gelip “o kalıp yanlış! Benim gösterdiğim kalıba gireceksin!” Diye yırtınıyosun?
Sen kimsin?
My7’ın yapmaktan kaçındığı şeyi yapmak senin ne haddine?
Özel olarak seçmedim öyle bir tane çürüteyim dedim. Sadede gelirsek emmi olayı bayağı yanlış anlamış. TCMA'nın orada "kalıp" olarak bahsettiği şey karakter. Yani "beyler şöyle yapacaksınız küstah olacaksınız karıya harakiri yapıcaksınız uçan tekme atan alfa değildir" gibi taktik mevzulara girmek yerine direkt olarak asıl meseleyi, ana fikri veriyor. Sen ana fikri bildikten sonra (insanların gerçek yüzü, iyi niyetlileri ezme çabaları gibi hakikatlerden bahsediyorum, bunları bildikten ve üzerine düşündükten sonra) birisinin sana "kanka çevrende böyle davranman lazım" filan demesine gerek kalmıyor, sen zaten yanlış yolda olduğunu fark edip kendini frenliyorsun yeri geldiğinde. Yani sana bir kalıp dayatmış olmuyor; sana gerçekleri öğretip kendi kalıbını oluşturmana, çevreden korkup zincirlediğin asıl benliğini ortaya çıkarmana yardımcı oluyor. TCMA'nın kast ettiği bu.

Alfaların belli başlı özellikleri var. Mesela alfa dürüsttür. Şimdi sen dürüst olmasan ve sana işin doğrusunu gösterenlere "Bu benim kalıbım kardeşim my7 bile kalıba sokmadı sen kimsin, haddini bil (rte göndermesi içerir)" desen, sana akılsızlar dışında kim prim verir? Dediğin şey aynen bu çünkü. Doğruyu gelip gösteriyoruz amını ırzını siktiminininin gelmiş "benim kalıbım" diyor. Bu tarz kavram karmaşalarına akılsızlar liginde çok rastlanır. Nüanslar ayırt edilemediği için bir kavram o konuyla ucundan ilgili olsa hemen konunun hepsini kapsıyormuş gibi cümle içinde kullanılır. Burada da "kalıp" kardeşimizin başına bu gelmiş. Lan bi düşün, adam kalıp derken neyi kast etti diye. Zaten azıcık düşünsen söylediklerinin yine kendinle çeliştiğini, bu mantığın seni her olaya "benim kalıbım" cevabını vermeye götürdüğünü göreceksin (yukarıda açıkladım). Ama nobrain vakası, yapacak bir şey yok. İşin en acı tarafı da kendini alfa sanıyor olması. Yazık amk.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün
Teşekkür etti: 84
Teşekkür aldı: 240

Okunmamış mesaj 04 Oca 2019, 14:04

@dun bugun yarin : Kanka bu herifi özel konu objesi olarak tanıtırsın bçsy'ın yan etkileri diye, okuyup böyle olanlar da var vesselam. Yazdıklarını çürütmeye kalksan cilt cilt das capital gibi bir şey olur her yazdığında derin hastalıklar ve semptomlar var. İblisle fazla aşna fişne olursan geleceğin nokta budur diye uyarı niteliği taşıyor herif. Kimsenin yazmayıp bu malı beslememesi en doğru olandır çünkü malın sikleneceği tek ortam burası o yüzden yazıyor. Yazmazsan ve beslemezsen en derinlerde öyle bir acı çekiyor ki part part yazarak "hadi beni sikleyin" çağırışlarını okuyabilirsin. Reelde bunun suratına sıçmak için bile bakmıyorlar, acısı o kadar büyük ki şurada kestiği rollerdeki ufacık rahatlamaya onun ihtiyacı var. Şimdi sen ve ben bunu yazıyoruz ya bu malda dopamin salgılanıyor çünkü biri onu siklemiş oluyor ona göre. Fark edersen artık yazmıyorum gidiyorum diye defalarca öttü fakat geri gelip yazmaya devam ediyor. Buraları da köpek gibi okuyor ve hakikatin farkında, akılsız bir mal bile hakikatin farkında aslında fakat tepkileri farklı. Şizofren işte ameka bir ara üzülür gibi oldum sonra herkesin hak ettiğini aldığını düşündüğüm için siklemedim. Tcma ghibi olujam üç nokta koyujam hepinisi siqicem chok para kasancham ferrarim olujak xd xd bu yalanmalarımı tcma şeyhim görecek ve bana geldiğinde sarılıcak xd hayalleriyle ömrünü tüketecek salak. Çok acizce fakat kutun ispati olarak görüyorum.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
1. Nesil
Teşekkür etti: 53
Teşekkür aldı: 351

Okunmamış mesaj 08 Mar 2019, 13:46

http://kancik.sozlukspot.com/w/al%C4%B1 ... Crk%20alfa

"qnQ @lph@ oLunca tCm@ biZe feRR@ri $üRdüRecekh $0nR@ viLL@$ıNDha 0nUnL@ Vi$khi ¥uDuM ¥uDumM $h0W"

http://kancik.sozlukspot.com/w/git%20bu ... e%C5%9Fim/

"bir fare dahi, ölmek üzereyken dişlerini gösterir... "

Ölmeden önceki son çırpınışlar, acizliği kabulleniş ama bir yandan da tutunacak bir dal ararken yapılan kendini kandırma çabaları. Tcma'nın kaka olduğunu kendine kanıtlamaya çalışacak ve hastalıklarını, acizliklerini bir süre de olsa rahatlatacak ama elbette bu bir aciz olduğu gerçeğini değiştirmeyecek. Bu acize ise tcma şu başlıkta çoktan cevap vermişti.
hoca dehanni adlı üyeye teşekkür edenler (toplam 2):
Sokratesin SakaliaPeopleArmy
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
1. Nesil

Okunmamış mesaj 09 Mar 2019, 15:45

Beyler bu linkleri ara ara atıyorum ki okuyanlara beta çürütme fırsatı doğsun, her fırsatı değerlendirmek lazım özellikle başlık betalarının etinden sütünden yararlanmak gerekiyor. Beta çürütürken betanın yazdıklarını okuyup yazdıklarının neden yanlış olduğu konusunda düşünüp bir çürütme yazısı yazmak sizin de daha önce aklınıza gelmeyen şeyleri farketmenizi sağlar -nitekim zamanında tcma "alpha'yı analiz et" görevini (o sıralar kafamızda olan alfayı değil tcma'nın kişiliğini ve davranışlarını -kime nasıl davrandı, neden böyle yaptı, aslında nasıl biri vs- yani alpha'sını analiz etmek olan analiz) verirken bu faydayı edinmemizi amaçlıyordu-.

Bir şeyler yazmaya hevesli ancak çekinen arkadaşlara söylüyorum "ya hata yaparsam, yanlış tespit yaparsam" diye bir düşünceniz olmasın, zaten hatasız mükemmel jojuk olmayı beklemeyin öyle değilsiniz, zaten öyle olmak zorunda da değilsiniz. Burada yazdıklarınızda hata varsa size güzelce açıklanır, siz de hatalarınızdan öğrenir kendinizi geliştirirsiniz kimse size kaka demez.
hoca dehanni adlı üyeye teşekkür edenler (toplam 6):
BoldaPeopleArmyKaiSokratesin Sakalicufivedun bugun yarin
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün
Teşekkür etti: 84
Teşekkür aldı: 240

Okunmamış mesaj 10 Mar 2019, 13:36

Kancıktaki feelfree de benim beyler, yazdıklarımda bir hata görürseniz beni uyarın dememe gerek kalmadan koyun çocuğu ki en hızlı şekilde düzelelim.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
1. Nesil

Okunmamış mesaj 13 Mar 2019, 11:37

Şimdi kancık sözlükte yazarken kendi yaptığım bazı hataları yazmak istiyorum.

Bazı yerlerde betalarla gereksiz etkileşime girmişim. Bir şeyleri düzgünce çürütme, açıklama olayı olmadan böyle gereksiz uzatmışım, laf dalaşına dönen gereksiz yerler olmuş. Betalarla taşak da geçilir ama bunun bir seviyesi vardır yani, seviyeyi tutturamadığım yerler olmuş. Kancık okurken tcma'nın böyle ananlı şeyler yazıp betalarla taşak geçmesinden etkilenmişim, bu etkilenmeden dolayı yazılan bazı entryler gördüm yazdıklarımı tekrar okuyunca zaten o entryleri yazma anında neler hissettiğim kendimi ele veriyor. @esref su iciyor'un şüphesinin olması bu nedenledir belki boş yaptığım yerleri görmüştür "hoca böyle boş yapmazdı belki fakedir" tarzı düşünmüştür tahminimce. Bunu da belirtmek istedim.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık