Kancık Sözlükteki Betalar

"Bilimdeki her büyük ilerleyiş, hayal gücünün yeni bir atağından ileri gelir." -John Dewey

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Çaylaklığımı açın amına kodumun enikleri

Resim
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

[mention]Bold[/mention]

Kanka bu tarz "sizi laflarımla hoplatacağım, ne mal olduğunuzu göstereceğim, hesap vereceksiniz amınıza koyacağım" tarzı yaklaşım sadece senin egonu besler. Ayrıca baksana tek yaptıkları -her betanın yaptığı gibi- çırpınıp durmak, bize bir zarar veremezler zaten uğraşmaya ne gerek var betalarla. Sokaktaki köpek sana havlayınca kişisel mı algılıyorsun "sen bana nasıl havlarsın lan" diye fdlgkfd. Ee bunları da kişisel almana gerek yok bir süreliğine acılarını hafifletmek istiyorlar sadece (şunu da belirteyim farkındaysan gerçeklerin ortaya konması nasıl acı çektiriyor betalara içten içe nasıl kuduruyorlar da rol yapıp bunu gizleyemiyorlar bile). Mallıklarını ifşalarız, doğrusunu gösteriririz, betalara dair bilgilerimizi güncelleriz, o kadar. Anlamamakta direten betalara sen mi hakikati öğreteceksin, kendi pisliklerinde boğuluyor onlar zaten. Orada yapacağın gereksiz etkileşimde sadece kendine zarar verir ve betaları beslemiş olursun. Biraz aklını çalıştırabilenler kimin doğru sözlü olduğunu anlar zaten.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Ben dalga geçiyorum, fark edememişsin. Orada yaptığım şey o tarz bir yaklaşımın ne kadar malca olduğunu göstermek zaten.
[mention]hoca dehanni[/mention]
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Bold yazdı: 29 Tem 2018, 14:21 Ben dalga geçiyorum, fark edememişsin. Orada yaptığım şey o tarz bir yaklaşımın ne kadar malca olduğunu göstermek zaten.
@hoca dehanni
Olabilir kankam, sonuçta seni çok tanımıyorum ve hangi niyetle yazdığını çok öngöremiyorum. Bu nedenle seni mentionlayıp aslında genele bir mesaj yazmış oldum bir uyarı niteliğinde. Tabiki kendini en iyi sen bilirsin, benim yapabileceğim ise sadece uyarı. Selametle kankam kendine iyi bak.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention]
Ben senin iyi niyetli olduğunu düşünüyorum, zaten kuru sıkı laf kabadayılığıyla bir yere varılmayacağının elbet ben de farkındayım.
Ama betalar çok güzel tetiklenmiş kanka 48 mesaj felan atmışlar, ateşe biraz körük attım diye düşün :))
Kullanıcı avatarı
mokokojo
1. Nesil

Okunmamış mesaj

"sizin hakkınızda tek bir kötü bişey yazmadığımız halde gidip “kancıktaki betalar” diye başlık açtınız. derdiniz neydi çok merak ediyorum. bişeyler mutlaka batıyo olsa gerek ki bizimle tek satır konuşmadan böyle işlere kalkışıyosunuz.
bu ilk paragrafın içindi..."

betanın kurduğu ilişkiler/ittifaklar hep menfaat temelli olduğu için böyle yazması çok normal. benim size bir zararım olmadı neden bana beta dediniz diyor gerizekalı. biz kinimizden beta demiyoruzki, yazılarındaki beta davranışlarına bakarak bu sonuca varıyoruz. bunu ayırt edememiş işte. mesela Işid'in terör örgütü olduğunu anlamam için illa bizim ülkemize saldırmasına gerek yok. kancıktakilerin beta olduğunu görmek içinse bize saldırmalarına veya onlarla konuşmamıza gerek yok. durum bundan ibaret. size tapması için egosunu birazcık okşamanız yeterli. ayrıca bold için yazdıkları da içler acısı. saldırıları yemeyince dost gibi görünüp fitne sokmaya çalışmış. yer mi bu anadolu çocuğu jdlslfslx. başlıkta/hacıda okuduklarımızı 1. elden tecrübe edince içselleştirmemiz kolaylaşıyor. o açıdan nimet bunlar nimet.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Beyler. Ben beta olduklarından emin olamadım. Aklımda "Ya omegabetalığın diplerindelerse?" diye bi soru oluştu. Neden betalar da omegabeta değiller, bunu açıklarsanız sevinirim. Yani bu duruma özel bir şey değil bu, genel olarak birisinin beta mı yoksa omegabetalığın diplerinde biri mi olduğunu anlayamıyorum, en azından uzaktan. Bir de, eğer kancık sözlükten birisi bu yazıyı okuyorsa "musluman bir gencc" hesabındaki çaylaklığı açtırsın veya yazdığım mesajı onaylasın işte neyse sisteminiz pek bilmiyorum. Beta olduğunuza ikna olana kadar (ki sanırım hepiniz değilsiniz) düzgün bir şekilde konuşacağım siz de kabul ederseniz.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]dun bugun yarin[/mention]

Betası ağır basan omegabeta ile beta arasında davranış üzerinde neredeyse fark yok, yani beta, betası ağır basan omegabetayı da kapsıyor. Hatırlarsan toplumun %5 i beta %5 i omegası baskın omegabeta %90 ı ise regular omegabetalardan oluşuyordu hacının bahsettiği şekilde ki şöyle bir etrafa bakarsan da aşağı yukarı öyle. Deep betalar/%5, regular omegabetaları/%90 görüp "Ben bunlara çomağı sokabilirim, eccik de kendi leş zihnimi bastırıp oyalanırım" düşüncesiyle yaklaşıp aklı olmayanları -ki akıl yok işte olsa kullanıp ileriye doğru ivmelenir, deep betanın basit oyununa gelmez- güttüğü vakit, o regular omegabetalar da beta davranışları sergiliyor ama yalnız kaldıklarında deep betalar kadar acı çekmiyorlar. Burda kancıktakilere beta denmesinin sebebi, betası ağır basan omegabetalar oldukları için dendiğini düşünüyorum.

Topluluk içerisinde beta ile betası ağır basan omegabetayı ayırt etmek zor olduğu kadar pek de verimli olmayacaktır çünkü ikisi bir olduğu vakit her türlü beta davranışları ortaya çıkıyor. Analiz skillerini geliştirmek için anlamaya çalışırız bu da belli bir seviyeye kadar faydalı olur ama asıl mesele betalığı çürütmek, kişisel olarak değil betalık davranışı gördüğün zaman çürütüyorsan karşındakinin beta mı betası ağır basan omegabeta mı olduğu çok farketmiyor.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]hellsbells[/mention]

Örneğin beta olmamış ama olmasına ramak kalmış bir omegabetayı ele alalım. Betalıklarını bildirdikten sonra bu kişi elinden gelen her şeyi yapsa anlamak adına, söylenilenleri ve kendi hatasını anlayabilir mi? Yoksa hastalıkları sebebiyle göremez mi? Yani tekrar açıklamamız gerekir mi, tek bir açıklama yeterli olur mu?
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]dun bugun yarin[/mention]

viewtopic.php?p=692#p692

Eğer çevrenden birisi hakkında kafanda soru işareti var ise Kai'nin burada belirttiği gibi takılmanda fayda var yani güzel açıklamış, ayriyeten şöyle bir durum var hastalıklar akıl ile ters orantıya sahip olduğu için hastalıklar artarsa akıl azalır, akıl azalırsa anlayış azalır veya tam tersi. Yani hastalıklardan dolayı anlamaz dolaylı bir yoldan doğru ama asıl mesele aklın törpülenmesi. Omegası güçlü omega betanında hastalıkları vardır ama aklını yüzde yüz kaybetmediği için Tanrı istedikçe yapılan uyarıları dikkate alıp kendine çeki düzen verir, deep beta zaten aklını sikip kenara koyduğu için ona uyarı falan sökmez ama betası ağır basan omegabeta için bile bir şans vardır yani imkansız diyemezsin betanınki gibi. Velhasıl gerekli açıklamayı dozajında yapmaktan fazlası gütmeye girer, birini gütme ihtiyacı hissediyorsan anlayıştan gelmeyen menfaatlere sahipsin demektir, ilgi görmek istiyorsundur falan falan ucu envai çeşit şeye çıkar.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık