Kancık Sözlükteki Betalar

"Bilimdeki her büyük ilerleyiş, hayal gücünün yeni bir atağından ileri gelir." -John Dewey

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Şurada pasifictr kankam tarafından bir post paylaşılmış görünce bakıp biraz sözlüğü inceleyim dedim, beyler sıcak sıcak beta örnekleri var. Bazılarının yazıları buram buram ego kokuyor, sol framedeki ilk sayfayı bile inceleseniz bu betaların hayatına genel bir bakış ve anlayış sunar.

Boş işlere dalan ve çukurun en diplerindeki betaların bile kendini kardeşliğe layık gördüğünü, tam olarak layık görmese bile şuan bulunduğu durumdan onu birinin çıkaracağı umuduyla yaşadığını ; birbirimize destek oluyoruz adı altında aslında kayda değer hiçbir şey yapmadan evcilik oynayarak ömrünü tüketen tatlı su alpfalarının gelişim eğrilerini biraz incelemeyle görebilirsiniz.

Diyelim orada gerçekten hakikat adına çabalayanlar var, peki neden hakikat adına diğer çabalayanlarla birleşmek istemiyorlar? Neden sadece kendilerini pohpohlayacak olanlara dönüyorlar yüzlerini? Neden "güvenmiyorlar" buraya? Diyelim biz bunca zamandır hata ediyoruz o zaman neden bizi uyarmadılar güzelce ki yolumuzu düzeltelim? Çünkü çoğunun hakikatle işi yok. Kendilerini kabul edip onaylayacak evcilik arkadaşları arıyor, çok yüce savaşlar verdiklerini düşünüp bununla ferahlıyorlar. Aynı komplo teorisyeni cemil gibi.

Not: Sen onları niye güzelce uyarmıyorsun diyen betaya söylüyorum mesajı alan almıştır zaten.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Ah ulan ah keşke başka bir perspektiften biri de beni böyle eleştirse. Değerlendirin olm bunu. "Bize beta diyo höööö hadi gideyim uç noktalı rubai şeqlinde tcma taklidine devam edeyim, birbirimizi aynı boku yediğimiz sürece sıvazlayalım. Hacıtyler ne yaaa okumadım ama siktir et kanka en iyisi zanda bulunayım onun kurduğu tarikata üye bunlar boşverin." tarzında yaşamaya devam etmeniz de bir seçenek.
esref su iciyor
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Kendinizden farqlı düşünenlere beda diyürsünüz. Burda o gadar kendimi kasıp TCMA'yı taklit ediyürüm ama siz saygı göstermiyürsünüz. Siz belki gerçekten de hakikatı savunüyür olabilirsiniz ama benim aklım yoq o yüzden sizin ne olduqunuzu birinin bana gelip söylemesi gerek. Bu olmadıqı sürece size güvenmiyürüm amk... (agjdksjabahahajjaba) bir de adam adını Haci Tyler koymuş, görüyüsünüz adından bile din savunacaqı bhelli. Usdamızın öqretisini saptırıp dine chekmeye çalişiyürler. Ama ben süper zheka bir bebe olduqum için sizin bu amacınızı hemen farkhedip usdamın yolunu asla bıraqmıyürüm. İşde görüyüsünü sadakat desen var, TCMA'nın aynısı gibi de yaziyürüm yani bhen deqil de siz mi doqruyu söyleceqsiniz. Ohh hasdalıklarımı da burda başkalarına yaftalayıp, egomu kabartıp güzel güzel evçilik oynuyürüm. Burdan gider miyim sandınız xxdxde
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

http://kancik.sozlukspot.com/e/201090669/

Gerçekler acıtır. Zanla hareket ediyor, anlamadığı şeye bok atıp uzun yazdığı için inandığımızı söylüyor. Klasik beta. Bunlara gerek hayattan gerek başlıktan gerek nick6'dan alışkınız. Aklı olan için her şey ortada.

"İsteyen istediği gibi yazar" demiş. Tabi kanka, istediğin gibi yazabilirsin; ama burada değil. Forum kurallarını okursan herhangi bir betalığın veya mallığın kabul görmediğini anlarsın. O editörler hakkı her zaman gözeten kişiler, yani için rahat olsun canikom kimsenin senden çekindiği yahut eleştirilerini yediremediği yok. Hatta hoca dehanni yazısında eksiklerimizi göstermenizi bile istedi. haci'ya güvenmiyor musun? Sebebini söyleyeceksin. Benim haci'ya güvenmemin sebebi hakikatlerden bahsetmesidir. Hayatta derin olduğu yazıların içerdiği bilgiden anlaşılıyor. Bir kişinin ne olduğu ürünlerinden anlaşılır. Yani TCMA onaylı "kardeşliktendir" belgesi filan bekliyorsan inci sözlük'ten daha beklersin kanka. O akıl sana dürüp götüne sokman için verilmedi, kullan o halde.

"Önüne gelene kasıntı diyorlar, sizinle tartışan herkes beta tabi" iddiası da betaların vazgeçilmez vızzıklarından. Aklın yoksa benim sana hakikati bildirdiğimi anlayamazsın, anlayamıyorsun da zaten. Anlasan tartışmazsın, bu da böyle bir gerçek. Anlayamadığın gibi bir de zanna uyup yaftayı da yapıştırıyorsun acını bir nebze bastırabilmek adına. Çok acizce. Bir de üstüne kardeşliğe girmeyi filan bekliyorsunuz. Ya kanka aklı olan için şu yazılar yeterli değil mi? Yani bunların hakiki anlamda eleştiri olduğu, bok atma olmadığı apaçık ortada değil mi?

Neyse. Uzun zamandır çürütme yazısı yazmıyordum, en son yazdığım ve ondan öncekiler de zaten leşti hayattaki ve öğretideki sığlığımdan dolayı. Hala da "Tamam ben oldum" diyemem elbette ama çabalıyorum işte. Çürütme yazıları gerekli. Akıl jimnastiği olmuş oluyor bir bakıma. Ayrıca neden böyle düşündüğün de ortada olduğu için eğer bir yanlışın varsa uyarılıyorsun ve o uyarı vesilesiyle belki bir hastalığının farkına varıyorsun. O yüzden oturmak ve olaylara kayıtsız kalmak olmaz. Elimden geldiğince böyle yazılar yazmaya çalışacağım.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Eğer zamanında test gruplarında olsalardı menfaatlerinden dolayı tcmanın sergilediği sert mizaca eyvallah çekeceklerdi, fakat raconu belli olan forumda lakayıt mesaj atmaya yeltenip, bunun üzerine de gerekli uyarıyı aldığı vakit elde edeceği herhangi bir menfaat göremediği için saldırmış işte eleman. Eğer forum yetkilileri "sizi bataklıktan kurtarıyoruz %300 alfa olma garantisi (sjsjs)" tarzında bir şey demiş olsalardı o vakit böyle uyarılara çemkirmezlerdi çünkü menfaat girmiş olurdu işin içine.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Şu anlam çıkmasın; burda yazanlar püri pak, hiçbirinin menfaati yok vs. İnsan bencil bir varlık yani her olayda kendi karını düşünür istese de istemese de. Amaç zaten ortak bir hedef uğrunda aynı menfaatlerle birlik olmak, yoksa benim bir menfaatim yok kafası hiç gerçekçi değil. Kardeşliğin kemikli bir organizasyon olmasının sebeblerinden biri de insanın bu çıkarcı yapısını bilip nihai hedeflerine doğru aynı menfaatler ile kol kanat olmalarıdır.
Kullanıcı avatarı
musluman bir genc
1. Nesil

Okunmamış mesaj

k:kancık
*:el cecabül şakşaki bin cevap

k:"bu hacı tyler işini çok gereksiz buluyorum,"

*Aynen kanka, bunun nedenini hepimiz biliyoruz aslında. Zan olmasın tam bir kesinlikte değilim ama bunu yazan adamın incideki nickini biliyorum, orada dedikleri bu kadar yumuşak değildi sanırım. Aynen kanka aynen, biliyoz işte gereksiz sadece aynen.

k:"sözde daha önce kardeşlikten atılmış birisi ama adamın bir yerde verdiği tavsiye aynen şu:
"kpss ye girip devlete kendinizi atmaya bakın beyler"
gerisini siz düşünün...
yani okuyun, araştırın ama kimseye kapılıp gitmeyin derim ben"

*Hani ayet cımbızlayıp sunan ateist kafası olur ya, bu da o mantık. He kanka, sen tonla yazının içinden bunu cımbızlayıp H.Tyler ı değersizleştirdin ve aşağılaştırdın. Buna ancak akılsız ve irdelemeyenler inanır. Körler sağırlar party hard.
En azından onu neden söylediğini gösteren öncelerini de verseydin anlaşılır olurdu ve insanlar hee derdi ama yok, sen bağlamdan koparınca senin dediğin gibi boktan bir herif oldu hee.

k:"gördüğüm kadarıyla güzel muhabbetler dönüyor gibi, ancak bulunduğumuz bu ortamdan daha seviyeli ve samimi değil.
yine de sorularına cevap isteyen kardeşlerim için okunabilir."

*Evet genelde ciddi bir dil ile soğuk şekilde yazıyoruz. Normalde incide biz de bayaa kakara kikiri yaptık :D. Ama farklı bir platforma geçince resmi ve ciddi bir dil ile yazmaya çalışıyoruz. Çok cıvıtmamaya çalışıyoruz boka sarmasın diye. Bu entry de yok ama samimiyete takılan şekilci mallar olursa diye araya sıkıştırdım.

k:""beyler şimdi ben alfa olduğum için liselilerden dayak yedim, özgüvenim kırıldı, ne yapabilirim ? sanırım artık alfa olamayacağım... " tarzı bir soru görmüştüm orada."

*Kardo ben böyle bir soru görmedim. Ama varsa da o onun entrysi. Bunu genele yayıp herkesi değersizleştiremezsin.

k:"iyi niyetli olduklarından şüphem yok. ama burası varken orada takılmam aq."

*Tabi. Bizim amacımızda reklam olmak adam toplamak değil. Böyle boş bir işe menfaatimiz yok. Adam fazlası oluşturmaya çalışmıyoruz tabi ki, ama son cümleden sonra hoca dehhani nin yukarıda belirttiği son paragrafa çıkıyor olay.

k:"kanka ben burası dışında hiçbir oluşuma artık güvenmiyorum... "

*Tabi güvenmeyebilirsin. Ama akılla değerlendirmeyip tü kaka diye bi kenara fırlatmak hatadır. Zaten illa buraya gel yazı yaz diyen yok. İster yine orada yazar buradaki yazıları takip edersin vsvs. Ama bazı kalıp ve önyargılarla deperlendirip siktiri çekmek hata. Akıl bunun neresinde.Bu akıl ile değerlendirme yapmayıp direkt engel koymak.

k:"burda tartışsak da birbirimize sövsek bile hepimiz birbirimizi biliyoz amk."

*Yani olay kim olduğuna mı bağlı? Hakikati dile getirenin kim olduğu şekilciliğini mi yapacağız. Aşina olduğun bir ortam olabilir, ama internet üzerinden kim kime zarar verebilirde bir şey yapabilir. Kimlik bilgileri ile girmiyoz ya nete.

k:"buraya ilk yazdığım gün sik sik konuşanlar vardı...
sonuçta hepsi siktirolup gitti...
şimdi izliyolarsa burdaki muhabbetlere imrenerek bakıyolardır aq.
fakat bitti, asla aramızdan biri olamayacaklar..."

*Büyüklük kuruntusu var, uzatmak istemiyorum. Nerenin ne olduğu ortyaya konan ürüne göre belli olur. Benim gördüğüm üç nokta ve tcma taklitçiliği hahahha(Besim Tibuk Gülüşü xd zaaa)

k:"birleşiriz kanka nasıl isterseler

not: cinsel birleşmeden bahsediyorum evet
hahaha"

*Domal.
İyi lan inci gibi makara kikiri de çıktı.

Bir de bulunduğu yeri çok elit sanmasın insan. Tcma ya özenip taklit etmeye çalışanları kendi götlekliğinden dolayı arasında barındıran bir yer. Biri tcma ya özeniyor diğerleri de muhabbet ediyoz işte yhaa kafasını yaşıyor büyük ihtimal. Belki yeni insanlar vs. vardır ama çok açık be abi. Körler sağırlar party hard dj.esadputin-bum bum.
Kullanıcı avatarı
musluman bir genc
1. Nesil

Okunmamış mesaj

K: ''amına koyum hakkımızda yazıp çizdiklerine bak...
ondan sonra “niye güvenmiyolar”
güvenmem tabi amk size mi soracam.
güven kazanmak yerine böyle sikik sikik hareket edenlere özellikle en ufak bir güven duygusu oluşmaz bende.
hatta sırf bende değil, kimsede oluşmaz.''

Güvenini aklınla değil hissiyatla, menfaatle inşa ediyorsunda ondan.
Hoşa gitmeyen şeyleri gördükten sonra değerlendirmek ve yüzleşmek yerine bunları diyorsan bu çok açık. Ki bunlardan başka diyecek bir şey de yok muhtemelen. Çürütecek bir argüman çıkaramayınca sürekli bir şeylerin etrafında dönecek işte tartışma. Sürekli ve sürekli.

''iki yazı okudunuz diye adam mı oldunuz lan götler?
sizin yazı geçmişiniz kadar benim alfa geçmişim var sikerim ebenizi...
kimseye bişey dediğimiz yok şurda kendi halimizde takılıyoz. kaşınıyonuz zorla...''

Bu da dursun buna bir şey demeyeceğim.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

"iki yazı okudunuz diye adam mı oldunuz lan götler?
sizin yazı geçmişiniz kadar benim alfa geçmişim var sikerim ebenizi...
kimseye bişey dediğimiz yok şurda kendi halimizde takılıyoz. kaşınıyonuz zorla..."

peçete atlet don , alfa mode on
köşede masturbasyon egoma pompalamasyon
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

"mallarla aynı ortamı paylaşmadığımıza şükrediyoz"

Uzaktan ananı gondikleyenlerin arasında çekeceğin acı paha biçilemez olur knks, tavsiye etmem.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık