Propaganda

"Bilimdeki her büyük ilerleyiş, hayal gücünün yeni bir atağından ileri gelir." -John Dewey

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

İlginizi çekebilir
[mention] [/mention]
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

14.30-15.14 arasında bahsedilen örnek betaların hastalıklarını karşı tarafa yaftalaması. Yani beta yaftalayacağı kişilerin yaşadığı olayları değerlendirirken hastalıklı zihniyeti dolayısıyla A şeklinde gerçekleşen durumu B olarak yorumluyor, B olarak yorumlaması kendi hastalığından ötürü olmasına rağmen de “hmm bu adam B durumunda bulundu, o zaman bu adam şöyle hastalıklı” şeklinde düşünüyor ve kendi hastalığını karşıya yaftalamış oluyor.

Örnek olarak bölüm değiştirme mevzusunda bir tanıdığımla konuşurken dedim ki “ben hayatımın merkezine para kazandığım işi koymak istemiyorum farklı şeylerle uğraşmak istiyorum o nedenle beni yıpratmayacak başka şeylere zaman ayırabileceğim rahat bir işe girmek istiyorum”. Aldığım cevap: “Sen yan gelip yatmak, ekmek elden su gölden yaşamak, hiç çalışmamak istiyorsun”. Veya saha görevi yapılmasına “kampüslerde karı kız tavlamaya çalışan ergenler” diyenler de örnek olabilir çünkü kendisi dişilerin yanına yaklaşmış olsa tek amacı o dişileri tavlamak, o ete kavuşmak olacaktı. Öyle yani hatam varsa gösterirsiniz.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık