Kişisel bakım ve stil

"Fethettiğimiz şey dağ değil, ancak kendimiziz." -Edmund Hillary

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
1. Nesil
Teşekkür etti: 52
Teşekkür aldı: 302

Okunmamış mesaj 05 Ara 2018, 06:59

Kanka yaşın biraz küçük sanırsam -hakaret için söylemiyorum elbette-, söylenenlere de alınıyorsun belli ki. Bunlar senin ve başkalarının iyiliği için söyleniyor trip atma gözünü seveyim. Enerjini yanlış yere harcıyorsun. Tabi kendini en iyi sen bilirsin -kendini kandırma ihtimalin de var tabiki-
diyelim motivasyonların doğru yine de olayları açıklarken, kaynak gösterirken tek kanaldan giriyorsun, nüanslarını belirtmiyorsun bu nedenle yaptığın hatalı. Ben söylediklerinle yaptıklarının tutarlı olmadığını görüyorum.
Ya söylediğin gibi davran ya da davrandığın şekilde söyle.
Kullanıcı avatarı
Bold
1. Nesil
Teşekkür etti: 59
Teşekkür aldı: 136

Okunmamış mesaj 05 Ara 2018, 23:27

@belikebond : Çok fazla pua kaynağı paylaştığın için insanlar seni doğal olarak uyarma gereği duydu. Verdiğin ürünlerin yanında bir de yanlış anlaşılmayı engelleyecek açıklamaların olmayınca olaylar bu raddeye geldi.
Başlıkta karı-kız meseleleri geçiyor fakat pek detay yok, zaten pek gerek de yok. Bu tür pua taklitlerine fazla takılırsan sadece kendi yeteneklerini baltalarsın ve doğallığın gider. İşte zaten bu yüzden pek detay yok, çünkü kendi özüne kavuşman vurgulanıyor.
Yeri gelir pua'dan da faydalanırsın mesela başlıktaki kevaşe testleri ve pua dilindeki shit-test denilen şey bildiğim kadarıyla aynı mevzu. Ama bu mevzulara girilmesinin tek nedeni dişilerin ne olduğunu kendi gözlerinle görmen, anlaman ve hayatını da ona göre şekillendirmen. Bu raddede tutup karı-kız meselelerine gereğinden fazla önem verirsen kendine büyük kötülük edersin. Sahaya da çıkarsın, sosyal hayatında da flörtlerin olur fakat bunlar dediğim gibi belli bir amaca yönelik olur.
Şimdi herkesin serpilme ve olayları fark etme süresi de farklı. Biri buraya gelip yanlış bir şey yaptığında uyarılıyor fakat tebliğ mevzusu hakikaten çok zor bir iş. Tcma'nın o kadar şeyin farkında olmasına rağmen karı -kız, ferrari, altın vuruş gibi uçuk olaylarla işe girişmesindeki analitik zekayı düşün. Heh işte o bizde yok, en fazla seni uyarıyorum felan diyoruz karşıdaki de alınabiliyor. İnsanın fıtratında zaten bu var, bir şeyi kendin düşünmediğin sürece o düşünceyi kabul etmiyorsun. Nlp ve telkinsel eğitimin başlıkta olmasının ana sebebi buydu. Tcma zaten nlp olmadan insanları tam anlamıyla değiştiremeyeceğini biliyordu.
Fakat bu iş çok fazla aklını kullanmayı ve sonuna kadar sorgulamayı gerektiriyor. Kararlar tabi ki sana ait kanka, fakat bu kadar kişiden uyarı yediğinde alınmadan bir oturup düşünürsen yine karlı sen çıkarsın.
Kullanıcı avatarı
olumcul deney
1. Nesil
Teşekkür etti: 130
Teşekkür aldı: 12

Okunmamış mesaj 06 Ara 2018, 01:09

Ya ortamına göre değişir bu. Ben genel olarak Postal Bot, Siyah; Tişört ve Keten Pantolon giymeyi tercih ederim, Aksesuarlardan da Saatten başka birşey giymem..

@hoca dehanni
Puavari kaynakları acilen bırakman gerek. Puavari kaynaklar sadece sizin alfanızı tehdit etmez... Pua taktiklerine maruz kalan çıraklarda sosyal parkinson ve ağır karakter karmaşası görülme oranı diğer çıraklara oranla 1.5-2 kat yüksektir. Çırakların yanında pua taktikleri konuşulmasına asla izin vermeyin.
Bu dediğine kesinlikle ve kesinlikle, %1000000000000000 katılıyorum.. Ayrıca TCMA'nın da kendisi Harun D.'den iyi şeyler bahsetmişti; "Puavari kaynakları acilen bırakman gerek" demişsin de farklı bir anlama gelebilir..

"Pua taktiklerine maruz kalan çıraklarda sosyal parkinson ve ağır karakter karmaşası görülme oranı diğer çıraklara oranla 1.5-2 kat yüksektir." Bunu bizzat yaşadım. Hala bu modda da olabilir miyim bilmiyorum ama kurtulmayı çözemedim..
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil
Teşekkür etti: 14
Teşekkür aldı: 7

Okunmamış mesaj 06 Ara 2018, 21:39

Evet bu konulara biraz fazla üstünde durduğuma, gereksiz ayrıntıya fazla girdiğimi farkettim. Sosyal hayatımda da farkettim gereksiz konuların fazla üstünde durduğumu gereksiz derken yani olayı sol ön beyine taşıyabilecek fazla analitik olanlardan bahsediyorum daha fazla akışına bırakmaya çalışacağım. Yorumları dikkate almaya çalışıyorum. Başlığa gelirsek açıklamam gereken daha çok detay vardı, onları da ilk entryi okuyan arkadaşlar diğer yorumları da okursa eğer nelerden sakınmaları gerektiğini anlayacaklarını düşünüyorum.
belikebond adlı üyeye teşekkür edenler (toplam 2):
Sokratesin SakaliBold
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık