No poo - Şampuansız yıkanmak

"Fethettiğimiz şey dağ değil, ancak kendimiziz." -Edmund Hillary

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Harara
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Son dönemlerde kadınların başlattığı bir akım, geçen günlerde internette denk gelmem üzerine denedim.

Normalde saçım, vücudum hızlı yağlanır ve terleyince hemen
kokarım, yaklaşık 2 haftadır bunu deniyorum hiç kokmuyorum ve saçlarım geç yağlanıyor.

Tabi şampuan yerine başka şeyler kullanıyorsun,sadece su ile temizlenmek pek mümkün değil
Tarif;
https://seyler.eksisozluk.com/olur-mu-d ... igi-tarifi

Tarifte sirkeli sudan sonra durulamadan bahsetmemiş ben duruluyorum, sirkeli suyla vücudunuzu da yıkayın özellikle terleyen yerlerdeki bakterileri temizliyor kokuyu önlüyor.
Merak etmeyin sirke kokusu durulandıktan sonra kalmıyor.

!!!Sirkenin alerjik etkisini test edin, deriyi domatese çevirebilir.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

Kalıp Sabununu şampuan'a dönüştürüp kullan..
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Uzun süredir ben de böyle yapıyorum fakat dediğin akımı ilk defa duydum. Beni de aile alıştırmış küçükken şampuana, lan diyordum genetiğimin aq neden bu kadar yumuşak ve kepekli bu saçlar. Halbuki alakası yokmuş, yıllar önce kafama dank etti dedim bunu niye kullanıyorum ben. Çıkarttım hayatımdan ve saçlarım o kadar rahatladı ki, neden daha önce yapmadığım için çok küfür ettim kendime. Saçlarım sertleşti, kepek ve yağlanma gitti. Temizlenme malzemesi olarak da yeşil sabun temin ettim bir komşu sağ olsun köyden doğal getiriyor. Çok harika kokmuyor kabul edeyim ama iş görüyor mu? Kesinlikle. Tavsiye ederim.

Diş fırçalama konusunda ne yapıyorsunuz beyler? Macunlarda da birsürü kimyasal var. Ben misvak kullanayım dedim fakat alışamadım. Valide karbonatla bir şeyi karıştırmamı söyledi ama daha tam detaylı araştırmadım bu mevzuyu da bir fikriniz varsa alırım.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

Bold yazdı: 08 Şub 2019, 00:14 Uzun süredir ben de böyle yapıyorum fakat dediğin akımı ilk defa duydum. Beni de aile alıştırmış küçükken şampuana, lan diyordum genetiğimin aq neden bu kadar yumuşak ve kepekli bu saçlar. Halbuki alakası yokmuş, yıllar önce kafama dank etti dedim bunu niye kullanıyorum ben. Çıkarttım hayatımdan ve saçlarım o kadar rahatladı ki, neden daha önce yapmadığım için çok küfür ettim kendime. Saçlarım sertleşti, kepek ve yağlanma gitti. Temizlenme malzemesi olarak da yeşil sabun temin ettim bir komşu sağ olsun köyden doğal getiriyor. Çok harika kokmuyor kabul edeyim ama iş görüyor mu? Kesinlikle. Tavsiye ederim.

Diş fırçalama konusunda ne yapıyorsunuz beyler? Macunlarda da birsürü kimyasal var. Ben misvak kullanayım dedim fakat alışamadım. Valide karbonatla bir şeyi karıştırmamı söyledi ama daha tam detaylı araştırmadım bu mevzuyu da bir fikriniz varsa alırım.
Misvak kullan bence. Ya bir tane diş beyazlatıcı birşey vardı, 80 lira civarında. Onu kullandıktan sonra sürekli fırçalaman gerekiyormuş. Tabi istediğin görsellikse.
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Sirke+karbonat+su ile yaptığım şampuan yüzümü kızartmak dışında yan etkisi yok durum bu olunca yıkandıktan sonra yüzümdeki kızarıklığın geçmesi için soğuk suyla defalarca yüzümü yıkıyorum
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık