Kuran'a Sor uygulaması

"...De ki: 'Ben uyarıcılardan biriyim. Hepsi bu!" -Neml 92

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
mokokojo
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Uygulamanın adı: Kuran'a Sor. Diğer Kuran uygulamalarından farklı olarak her ayetin yanında sor butonu mevcut. Butonlara tıklayınca ayetle ilgili sorular çıkıyor. Sorulara tıkladığımızda ise cevabını yine diğer Kuran ayetlerinden öğreniyoruz. Edip Yüksel'in mealinden yararlanılmış. Pc için websitesi, mobil kullanıcılar için ise android ve ıos uygulamaları var.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
legoprofesoru
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Ben de İkra isimli Play Store uygulamasını öneriyorum. Kolay ve hızlı bir arayüzü var. Sureleri mushaf ve nushül sırasına göre sıralayabilirsiniz. Sureleri okumadan önce hangi kişilerin meallerini okumak istediğinizi seçiyorsunuz ve sadece seçtiklerinizi okuyorsunuz. Ben Ahmed Hulusi,Edip Yüksel,Elmalılı Hamdi,Yaşar Nuri Öztürk ve Diyanet işlerinin meallerini karşılaştırmalı okuyorum. Diyanet işleri meali,aşina olduğumuz biçimde çevirmiş o sebeple çeviri farklarına şahit olmak adına faydalı oluyor.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]legoprofesoru[/mention]

Muhammed Esed'in mealine de bakabilirsin İkra'da. Günümüz Türkçesine uygun, daha anlaşılır.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık