Kendini suçlu hissetmek ve Kızın ne düşündüğünü önemsemek

Değişim, yüzleşme ile başlar; itiraf et ve kurtul.

Moderatör: Co-Moderatör

olumcul deney

Okunmamış mesaj

TCMA hep derdi "Olm betaları siklemeyin, taşak geçin, gülün geçin. Size bi faydasından aksine zararları var. "

Beyler Sıcak Yaklaşım olarak, Facebook üzerinden bir kızla konuşmaya başladım. Hafif küstahlık, cinsel gerilim vs. vs.

Kız beni çıkarmaya(Tanımaya) başladı. "Aa sen şu ortamdaki Olumcul Deney(ismimi yazmayım) misin?" dedikten sonra sorgulamaya çalıştım kızı. "Ne alaka?" vs. sorular sormaya başladım. Kız siklemedi bildiğiniz. Bayadırda yazmıyor.

İtiraf etmek gerekirse benim itici sorunlarımdan biri de bu. Kızın ne düşündüğünü önemsiyorum(istemsiz). Aklıma en çok "Kıza kötü bir şey mi yaptım? Neden böyle yaptı? Neden soğuklaştı bana karşı? Acaba hakkımda ne düşünüyor da böyle tavır koydu?" Gibi sorular geliyor. Adeta gelişimimi olumsuz yönden etkiliyor. Bunun önüne geçemiyorum.

Normal hayatta bunu pek önemsemem. 10 dakika ya kadar unutur giderim. Ama iş sanala gelince, en ufak şey olsa bile takıyorum kafama.
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Sosyal medyada bir kızla konuşmaya başlamıştım testlerini genelde sahte gözyaşı ile kendini acındırarak yapıyordu, o testi geçiyordum ama yinede fark edemediğim biçimde alttan ezikliyordu bişey dediğimde tam manasını verirmi bilmiyorum ama 'komik mi şimdi?' felan tarzı test ediyordu anlayacağınız, bunu kafaya takıyordum belli ediyordum, nerde hata yapıyordum, çok mu saçmaladım gibi ? Aynı senin durum kendimi sorgulatıyordu bana. Sonra onu kaybetmeye oynamaya başladım kontrol etmeyi bıraktım, ipi saldım o arada bçsy nin bazı kısımlarınıda gözden geçirdim kız daha çok yakınlaştı bana testleride azaltmıştı en son, tcmanın omegayı altına çevirir, betayıda sadece yaklaştırırsınız dediği olay buydu sanırım daha uysal olduydu bana karşı. Bunu lego oyunu gibi düşünmekte fayda var, istediğini dene, boz incele ?
olumcul deney

Okunmamış mesaj

Mitch yazdı: 30 Mar 2018, 01:30 Sonra onu kaybetmeye oynamaya başladım kontrol etmeyi bıraktım, ipi saldım o arada bçsy nin bazı kısımlarınıda gözden geçirdim kız daha çok yakınlaştı bana testleride azaltmıştı en son, tcmanın omegayı altına çevirir, betayıda sadece yaklaştırırsınız dediği olay buydu sanırım daha uysal olduydu bana karşı. Bunu lego oyunu gibi düşünmekte fayda var, istediğini dene, boz incele ?
Burayı detaylandırır mısın rica etsem devrem?
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

olumcul deney yazdı: 30 Mar 2018, 03:05
Mitch yazdı: 30 Mar 2018, 01:30 Sonra onu kaybetmeye oynamaya başladım kontrol etmeyi bıraktım, ipi saldım o arada bçsy nin bazı kısımlarınıda gözden geçirdim kız daha çok yakınlaştı bana testleride azaltmıştı en son, tcmanın omegayı altına çevirir, betayıda sadece yaklaştırırsınız dediği olay buydu sanırım daha uysal olduydu bana karşı. Bunu lego oyunu gibi düşünmekte fayda var, istediğini dene, boz incele ?
Kızı kontrol etmeye tav etmeye çalışıyordum bu yüzden bazı testlerini anlamayıp kendimi sorguluyor kafaya takıyordum.
tcma omega dişisini altın dişiye dönüştürmekten bahsetmişti kızın testlerini aştıkça sana daha uysallaşıyor daha az test ediyor -testlerin azalması kızın gelişimi demek değil miydi ya yanılıyorsam düzeltin, altın dişi en az test eden dişilerdir bilirsiniz her dişi doğası gereği ama az ama çok bütün dişiler test ediyor hiç test etmiyor diye bir şey yok-, omega-beta ayarında dişiyi ise altın yapamazsın boşuna uğraşmış olursun sadece altına yaklaştırırsın demişti. Lego örneğinide mevzuyu takmamanı istediğimden verdim bütün bunları oyun gibi görmek lazım,
"Hayat bir oyun parkı olacak ve ben kumlardan istediğim zaman kale yapıp istediğim zaman yıkacağım" umarım bir şey katmıştır.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Öncelikle şunu belirtmek lazım, beta bile olsa bu o insanın haklarını gasp edebileceğin anlamına gelmez (sana gasp ettiğini söylemiyorum tabi ama bu da bir nüanstır sonuçta). Code of Chivalry'de de "Başkalarının prensiplerine saygılı olmak" olarak geçer bu. Adamın prensibi hatalı olabilir ama boşuna adamı uyandırıp da hayatını zindan etmeye gerek yok. O yüzden bir betanın başlığı (bçsy) okumaması daha iyidir mesela. Ayrıca başlık erkeklerin kadınlardan üstün olduğunu da söylemiyor. Genel olarak "dişi" ifadesinin geçtiği çoğu yere "beta" da koyabiliyorsun.
İkinci olarak, bunun cevabı sana daha önce de verildi. Aynı soruyu iki kere sormanın manası yok. Kai önceki başlıkta "İçselleştir. Davranışlardan ziyade gelişimine odaklan" demişti. İçselleştirmediğin vakit bu ancak taklide giriyor, taklit de böyle ekstrem durumlarda sıçıyor işte (burada da senin kendini sorgulaman suretiyle zuhur etmiş, belki de bu konuda bir travman var ve iyileştirmediğin için hastalığa dönüştü -ama belki, yani sadece bir olasılık-). Üzerine kafa yormadığın sürece de taklit olarak kalacak. Hacı Tyler ve TCMA'nın tespitleri üzerine düşünüp kendini doğruya ulaştırmalısın. Ötesi boş bir uğraş olur.
Kullanıcı avatarı
legoprofesoru
1. Nesil

Okunmamış mesaj

olumcul deney yazdı: 30 Mar 2018, 00:52
Kız beni çıkarmaya(Tanımaya) başladı. "Aa sen şu ortamdaki Olumcul Deney(ismimi yazmayım) misin?" dedikten sonra sorgulamaya çalıştım kızı. "Ne alaka?" vs. sorular sormaya başladım. Kız siklemedi bildiğiniz. Bayadırda yazmıyor.
Dostum burası ilginç.Anladığım kadarıyla kızla şu son mesajına kadar sorun yok ama seni biryerlerden tanıyınca konuşmayı kesiyor. Seni etiketlemiş ya da kızın aklında nasıl kaldıysan seni o ortamı hatırladıktan sonra iplememiş.

Yukardaki arkadaşların dediği gibi fazla kişisel algılamadan yoluna devam et bence de.Çünkü sende hata olsa bile kızın sağlıklı tepkiler verdiğini nereden çıkardın?Belki ruh hastası?
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık