İtiraf korkusu

Değişim, yüzleşme ile başlar; itiraf et ve kurtul.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
aurorα
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Bazen mantıksız olaylarla, mesela zekamı kullanabilmek gibi, kendimi gereksiz övdüğüm hissine kapıldığımda; kendime bunun zaten olması gereken olduğunu telkin edip farketmeye çalışıyorum. Ve ayrıca kendime layık olduğum şeylerin telkinini yapıyorum. Ama şöyle bir duygu geliyor sık sık. (bunları yapmaya kalksam, yani daha yapmasam bile)
Nereye kadar sürecek? Yol uzun ve sürekli irade göstermek gerek. Kendini doğru yolda tutmaya çalışman gerek.
Bunu yapabileceğimi düşünsem bile yapmayacağımı düşünüyorum ( iradene güvenememek gibi)
Umutsuzlaşıyorum. Nasıl olsa öleceğimi ver her şeyin anlamsız olduğunu düşünüyorum.

Dışarıdan gelen telkinlerin sadece duyguları etkilediğini ve aklınla değerlendirirsen bunlardan etkilenmeyeceğini düşünmüştüm mesela, sonrasında nereye kadar bunu yapacağımı düşündüm.

Titreyip kendime gelmekten korkuyorum. Bunu istemiyorum

Yüzleşmek ve değişmek de öyle.
Kullanıcı avatarı
legoprofesoru
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]aurorα[/mention]

Senin sorunun inançla ilgili.
''Nasıl olsa öleceğimi ver her şeyin anlamsız olduğunu düşünüyorum.''

Seni iyi anladığıma inanıyorum dostum çünkü çok değil 5 gün öncesine kadar aynı şeyi düşünüyordum. Hacı Tyler'in yazılarına dönünce okuduklarım beni rahatsız etti çünkü Kardeşlik yüzünü tamamen Kur'an'a dönmüş durumda. Bense ccc Allah yok din yalan ccc kafasında olmasam da ilahi olduğuna inanılan dinlerin saçmalıklarla dolu olduğunu savunuyordum. Okudukça gördüğüm şey şu oldu: Benim saçmalık dediğim şeylerin onda dokuzu gerçekten de deli saçması. Benim inkar ettiğim şey sünnilerin islam diyerek yutturdukları şeydi. Manasız ritüellerle dolu, akıldan yoksun, kayırmacı, çarpıtılmış...
Yarım bıraktığım yola tekrar koyuldum. tcma gibi özü sözü bir biri her gün Kardeşlik ile Kur'an çalışmaları yapıyor. Kelimesi kelimesine ayetleri inceliyorlar. Akıl yorarak buldukları şeyler alfalık öğretisiyle örtüşüyor. En önemlisi Kur'an ile örtüşüyor. Ben bu adamın yazdığı ve yanlış çıkan hiçbir şey görmedim. Kimse görmedi. Korkunç büyüklükte bir kitleyi sadece İnci Sözlük'te başlık açarak topladı. Ne isterse yapmaya hazır fedaileri var. Adam siklemiyor, gerçekten siklemiyor. Amacı para/şöhret kasmak olsaydı taa 2012'de yapardı bunu. Ben Kardeşlik'in ayak izlerini takip ediyorum ve şimdi yolumda Kur'an gözüküyor. Aklımda onlarca soru var. Okumaya devam edeceğim ve umarım cevapları bulacağım.

Şimdi Kur'an'ı surelerin indirilme sırasına göre farklı tefsirlerden okumaya başladım. Play Store'de İkra adlı uygulamayı kullanıyorum tavsiye ederim. Hem çevirimdışı da çalışıyor. Öylesine yaşayıp ölmeyi düşünmek insanın hayatını sömürür, zombiye çevirir. Bedensel hazların esiri olursak aklımıza inmiş sis bulutlarını dağıtamayız. Cevaplar rahatsız edici olsa da kabul edilmek zorunda.
Kullanıcı avatarı
Sokratesin Sakali
1. Nesil

Okunmamış mesaj

'Nasıl olsa öleceğim'' Ölüm hiç kimsenin kaçamayacağı bir olgu. Sonunda hepimiz ölüp gideceğiz Fakat nasıl ve ne için yaşayacağız ? Bu senin hayatını belirler.
Korkabilirsin , bunu son derece samimiyetle söylüyorum ki ben de korkuyorum. Tcma da belki bir şeylerden korkuyordur, insanız biz. Fakat eğer sen kendi kurtuluşunun mimarı olmak istiyorsan korkularının üstüne gitmek zorundasın . Kaçış olmadan, bahane olmadan. Dürüst bir şekilde ve beklentiye girmeden. Yol zor , demir disiplin şart. Kimse kolay olacağını söylemedi. Seçimini yap , ya bu şanlı yola adan ya da her şeyi bırak. Karar ver ve sonuçlarına katlan.
Ümitsizliğe düşenlerden olma;
Rum 36 , Rum 49, Hud 9
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık