Bir dişi ile konuşurken Nöral Ağ artması

Değişim, yüzleşme ile başlar; itiraf et ve kurtul.

Moderatör: Co-Moderatör

olumcul deney

Okunmamış mesaj

Beyler Bir dişi ile konuşurken, karşındaki kızın test yaptığını bile bile, beynimin direk o kıza odaklanmasıyla birlikte nöral ağ oluşuyor ben de..

Üzgünüm bunu söylediğim için ama kız umursamadığı takdirde veyahut mesajlarıma cevap vermediği takdirde umursamaz gibi dursam da kafam direk o kıza gidiyor. Bilirsiniz, insanın elinden bir şey gelmez bu durumda, lakin zamanla geçebiliyor bu süreç, tabi Ciddi bir rahatsızlık değil ise..

Tavsiye verebilir misiniz Nöral Ağ'ın artmaması için?

Aranızda 1-2 kişi tanıyanınız vardır beni. Bu konuda psikolojik sorunum var. Nasıl geçirebilirim?

"Aman görüldü atmış", "Siklememiş", "Banane? umrumda mı? Sağlıklı olmayan bir dişiyi niye umursayayım?" desem de olmuyor Beyler :((
az7
Sürgün

Okunmamış mesaj

Nöral ağlar herkeste var insan olmanın gereği hepte olacak ama en aşağı seviyeye çekmek için dişilere karşı aklımızı keskinleştirmeliyiz, testleri ve arkasında yatan sebepleri bul ayrıca başlıkta altın dişi ve beta dişiler işlendi, tavırlarını karşındaki dişiye göre belirlemelisin, beta dişilerden uzak durman tavsiye edilir ve bu tavsiyenin bir sebebi var, bunları iyice sindir.
Son olarak bahsettiğin dişi seni cidden umursamıyorsa bununla yüzleş ve yoluna devam et.
Kullanıcı avatarı
cufive
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Taklit icinde olacagina, aklina bunlar gelsin yani. Kasma kendini, cunku sen de biliyorsun ki kastikca daha da aklina gelecek, aklina geldikce daha da kasacaksin. Kisir dongu bu. Evet onemli noktalari fark ettigimizde bunun ustune dusunmeliyiz, ama kontrol manyagi da olmamaliyiz bence. Bazen akisina birakmak cozumun kendisi olabilir.Bu zamanla asilan bir his. Sen kendi derinine indikce, baskasinin yuzeyi sana uzak olur zaten.
iamposeidon
Çaylak

Okunmamış mesaj

Bir dişiye karşı nöral ağların oluşmaması demek sende bir problem olduğu anlamına gelir. Yani senin ve bizim yaşadığımız, yaşayacağımız bu durum aynı ve gayet normal. Önemli olan durumun farkına varmak ve onunla bir nevi savaşmak. Savaşmaktan kastım rasyonellikten mümkün mertebe uzaklaşmamak ve kontrolden çıkmamak. Senin bilmen gereken ise yaşadığın bu durumu tek başına yaşamadığın ve bu durumun bir problem değil gayet doğal bir durum olduğu. Eğer bunun bir problem olduğunu varsayarsan sürekli çözüm yolları ararsın ancak bu bir problem olmadığı için bir çözüm bulamazsın ve çözüm bulamadıkça daha çok düşünmek zorunda kalırsın. Unutma; bu konu hakkında çok fazla düşünmek senin bu durumu olağanüstü gibi algılamana ve daha fazla nöral ağ oluşmasına rol açar. Yukarıda yazıldığı gibi akışına bırak fakat rasyonellikten uzaklaşmamaya çalış.
Kullanıcı avatarı
legoprofesoru
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Nöral ağlar her türlü kurulur zaten. Bize düşen onları en iyi şekilde kurmak. Bu da akışına bırakmakla olur. Adı üstünde akışına bırakmak yani direnmemek gerek. Direnmemekle kendine karşı %100 dürüst olmanı kastediyorum burada. Kızın yazıp yazmamasını önemsiyorsan kendine yalan söyleme kabul et bunu. Direnç artarsa devre ısınır hatta yanabilir bile. İçin dışın bir olsun ki hatalarını gör. Diyelim dişiyi bir şekilde umursamıyormuş gibi yaparak etkiledin ve sana mesaj attı. Eee? Yani -mış gibi yaparak bunu ne kadar devam ettirebilirsin? Olmadığımız biri gibi davranmak burada uğraştığımız her şeye ters. Hamleler akıcı ve doğru olduğunda hayır diyen dişi olmaz (%5 özel durum ve ruh hastası beta olma ihtimali hariç). Reddedilme görevi bu gerçeği kavramamız için var zaten. Başlık, doğru yoldan gidildikçe dişilerin zaten geleceğini söylüyor hatta zamanla bunu önemsemeyeceğimizi de belirtiyor. Önemsiyorsun ve umurumda değil imajıyla kendini kandırman büyük hata.

En sonda saydıkların da sosyal becerileri sol ön beyinle kavramaya çalıştığını gösteriyor. Bu yüzden dişilerle konuşmalarında sürekli x+y=z gibi olmayan denklemler arıyorsun. Daha doğrusu yanlış yerde arıyorsun diyeyim dostum. Kız görüldü bırakıyorsa büyük ihtimal hata sendedir yok değil diyorsan da 10 kıza daha aynı şekilde yaklaş sonuçları analiz et. Başarılı İlişkiler akıcı ve doğaçlama olur başka bir deyişle refleks haline getirmek gerekli.Bu da çokça başlığı okuyup bolca pratik yapmakla (saha görevleriyle) kazanılır. Özetle aklını direksiyonda tutarak akışına bırak.
Kullanıcı avatarı
cr7
Çaylak

Okunmamış mesaj

Özellikle bir kızın üstüne odaklanıp, onunla sevgili olmak istediğin için diğer dişilerle flörtten kaçındığında olan durum, en azından bende böyle oluyor. Ancak o kızın yanında başka bir konuştuğum olunca, biri olmazsa diğeri olur kafasında oluyorum. Böylelikle hem onu gereğinden fazla düşünmüyorum hem de kız daha da yakınlaşıyor. Bir taşla iki kuş misali.

Bu arada ilk yorumum, forum çok güzel olmuş elinize sağlık. Hepimiz için faydalı olur umarım.
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

İnsanda hala noral ağ oluşuyor ve o hoşlantı gibimsi duygudan yine hissedebiliyorum ucundan amk tabi çatpatda değil nadir. Yalnız ergenlikte ve sonrası bu hisi 8 dereceden hissediyorsam 'bçsy' okuyup, dişilerin yüzünü gördüğümde zamanla bu potansiyel 1 - 1,5'a kadar düştü, tabi yazıyı okuduk pat diye gelişmedik işte arada flört etmek misal özümsemede yardımcı oldu, yaşanmışlıklar geliştirir daha üzerine yaşayacaklarında geliştirecek tavsiye veremedim fakat buda geneline bir yorum olarak bulunsun.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık