Aslında istediğimiz şeylerin istediğimiz şeyler olmaması

Değişim, yüzleşme ile başlar; itiraf et ve kurtul.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
aurorα
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Ben birinin önünden geçerken dik durmalıyım, çünkü beni güçlü görmesini istiyorum diye düşünmüştüm. Ama aslında bunu istemiyormuşum. Aslında o kişinin ( ve başkalarının) düşüncelerinden ve tavrından korkmamak istiyormuşum.

Farkettiğim bir şeyi not düşmek istedim, sadece not alsam önemsemem diye buraya yazdım, belki de fazla kısa ve bilgi içermeyen bir yazı oldu. Forum kurallarına aykırıysa uyarabilir modlar.
Kullanıcı avatarı
j1wtz
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]aurorα[/mention]
Bu yüzden buradayız. Birileri için bir şeyler yapmaktan ziyade, o işi kendimiz için yapma çabasındayız. Bu olay gerçekleştiğinde ise, o dik durma eylemini kişiye ahkam kesmek değil de, sağlıklı olduğu için yapmaya başlayacaksın. Zaten tak diye olmasını bekleme, zaman gerektiren bir süreç. Daha da doğrusu kişiden kişiye değişir. Her zaman yaptığın iş aklına ve inancına uygun mu diye test et. Bunun yararını görebilmek için ise, geniş ufka sahip bir akıl, kaya gibi sağlam bir inanç lazım.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Güzel bir anektod olmuş.
Bizi özgür kılan, alfa yapan temel ögelerden biri de davranışlarımızın tamamıyla içimizden gelmesi. Birini etkilemek adına bir şey yapıyorsak zaten kendi zihnimizde kendimizi tutsak ediyoruzdur. 2 farklı kişinin ferrarisi var diyelim, biri cidden seviyordur çıkardığı sesten tut mobilyalarının ipeksiliğine kadar hoşuna gidiyordur. Diğeri ise statüsünün yükseleceğini düşünerek biniyordur, aracın özelliklerinden bihaberdir. Bu iki kişi tekniken aynı şeyi yapıyor, fakat zihin yapıları çok farklı, hangisi daha özgür?
Aslında alfa olmak da bir nevi bunla doğru orantılı, yani tüm davranışlarının böyle olduğunu düşün sadece içinden geldiği ve doğru olduğunu aklınla kavradığın için yaptığını. Toplumsal dayatma yok, saçma etkileme çabalamaları yok. Kendin olmaktan alacağın zevk sonuç olarak hepsinden üstün gelecektir.
Bu arada böyle küçük bir nüansta bile sorgulayınca ne kadar güzel bir şey bulmuşsun takdir ettim, bence çok doğru bir yoldasın.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık