Sanırım anlıyorum!

Değişim, yüzleşme ile başlar; itiraf et ve kurtul.

Moderatör: Co-Moderatör

Zemo
Çaylak

Okunmamış mesaj

Ben ağır bir betayım...
Ruhumun derinliklerinde olan acıyı şimdi anlıyorum...
O yazıyı okumadan önce uyarılmıştım ama aldırış etmedim şu anda bok gibi bir psikolojim var.
Lakin öğretiyi hep haklı buldum çünkü etrafımda gözlemlediğim herşey yazıyla uyuşuyordu.
Bilmiyorum benim mi suçum yoksa yanlış yetiştirilmemden dolayı mı böyle...
Siz sakın mücadelenizden vazgeçmeyin zira o yazı paha biçilemez o yüzden değerini bilin.
Ben şimdi sikimsonik hayatıma geri döneceğim, ruhumda ki ızdırapla toprak olup gideceğim.
Umarım hak eden herkes istediği yere gelir.
Benden buraya kadar...

Tanrı yardımcınız olsun.
Sağlıcakla kalın...
Kullanıcı avatarı
cufive
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Profiline baktim.
Attigin ilk mesaj bu olmus. Hani daha onceden aramizda olan az cok tanidigimiz biri olsan dicem ki adam harbiden veda etti(tabi duygu kastigin yerleri bir kenara koyarak bunu derim) ama o da degil. Simdi eger bu soylediklerinde ciddiysen, zaten bu mesaji atmanin bir sebebi olmamali. Yani ne diye dram kasarsin ki.Senin ruhundaki izdirapla beraber toprak olup gidecek olman bizi niye ilgilendirsin.Hayir iste oyle degil, eger o aciyi hissedip kendine itiraf edebilmissen agir bir beta degilsin ve buraya bunlari yazip pışpışlanmak istiyorsun. Bunu sana isteten bisey var. Yoksa bilinc olarak muhtemelen farkinda bile degildin o satirlari yazarken. Yani soyle yazilar gorunce gercekten ashabim bozuluyor. Aglama duvari degil ki burasi. Incide falan da hatirlamiyorum seni eger yaniliyorsam lutfen duzeltin. Iyi dileklerde bulunman hos birsey ama bu yazinin esas amaci -sen farkinda ol yada olma- baskalari tarafindan rahatlatilmak istemen. Ittifaki desteklemek zaten kendinde baslar. Kendi gotunu toplayamadan ittifaka verimli olamazsin. Yani esasinda hakikatleri anlamis biriysen kendini ileriye tasimak da ittifaka destek olmak gibidir, onun öncülüdür. Duzgunce kendini analiz edip, nelerin beta ozellikleri oldugunu yazmak,ki itiraf budur, baska bisey, aklini duygularinin hukmune birakip dram kasmak baska bisey. Guzel dileklerde bulunup 3-5 hos laf ettin diye de gercekleri soylemekten geri durmam. Bu en basta ittifaka saygisizlik olurdu.
Kullanıcı avatarı
musluman bir genc
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Bunları yazarken duygularının etkisinde kalıyor ve hissiyatlarla ilerlediğini düşünüyorum.
Beta olduğunu dile getirmişsin. Bence bu sadece bir bahane. Seni tanımıyorum, nasıl biri olduğunu bilmiyorum. Ama aşina olduğum/olabildiğim/olduğumu düşündüğüm davranış şekillerinden bazılarını tahmin yoluyla yazıyorum.
Suçu bir şeye atman lazım ve bunu beta diyerek kılıflandırıyorsun. Suçu atarak duygusal rahatlayacağını düşünebilirsin ama olmayacak. Tekrar bunalacak ve başka şeyler yapmaya devam edeceksin.Bu yüzden kısır döngüye girmen muhtemel. Cufive ın dediği gibi pışpışlanma isteğinde olabilir. Bilemiyorum. Belki benim tahmin ettiğim gibi değildir. Belki başka bir şeydir. Ama bu dünya da yaşıyoruz. Ölene kadar vaktimiz var.
Bıraktın, yıldın bunların hesabı elbet Tanrı tarafından sorulur. Bir şeyler gördükten sonra yüz çevirip oyalanma yoluna girersen yine senin bileceğin iş.
Hatanı bul çöz ilerle savaş. Kendinle baş başasın. Sen bir şey yapmadıkça kimse bir şey yapamaz. Klişe olarak değil bu böyle. Herkesin tek olduğu,çevresiyle ve kendi içindeki pislikle olan bir savaş gibi düşün. Tanrı hepimize ölene kadar süre vermiş.
Tcma dan etkilenmişe benziyorsun. Yazı stili vs benziyor. Başlığı yeni okumuş ve başlarda olduğunu düşünüyorum. Tcma taklitçiliği içine girmemeye dikkat et. Yıllardır bunu yapıp mallıklarında ısrarcı olan adamlar var. Ama eğer bunu uzun süredir yapıyorda tcma taklitçiliği içerisindeysen tavrımız öyle çok yumuşak olmaz. Kendi halinde tcma ya it gibi özenmeye çalışıyor deriz. Yine de hayat gibi bir şeye sahipsin ve ne zaman biteceğini bilmiyorsun. Kestirip atmak yerine bu sürenin sonuna kadar uğraş derim. Tanrı adaletlidir. Alın terinin karşılığını vereceğini söylüyor.Benden bu kadar, doğru düşünmeni engelleyen şeyleri aşman dileğiyle.Selametle
Kullanıcı avatarı
j1wtz
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Biraz rol yapan bir alfa gibi düşündüm seni fakat olmayabilirsin de. Şunu bil ki yetiştirilme konusunda çoğumuz şanssız olabiliriz yahut gerçekten elit/alfa bir aileye sahip olanlar da olabilir fakat bu kimseyi yoldan saptırmadı. Buradaki herkes senin duyar kasma/kendini aşağılama cümlelerindeki harcadığın enerjiyi bir şeyler öğrenmek adına kullanıyor, üstelik sen olayların farkında olduğunu söylüyorsun. Farkında olmak seni betalıktan uzaklaştırır fakat farkında olup, doğru olduğunu bildiğin halde öğreti/hayat üzerine yoğunlaşmayıp, sadece bunların doğru ya da yanlış olduğunu dile getirmek seni bahsettiğin gibi "ağır" bi' beta yapar. İlla ki tavsiye istiyorsan mağarana kapan ve kendini dinle. Düzgün şeyler oku. Kur'an'dan ve burada bulunan/paylaşılan kaynaklardan başlaman yararına olacaktır. Beta değilsin, omega ve beta arası bir yerde gidip geliyorsun. Bu durum, gözlemlerime göre öğretiyi okuduktan sonra gaza gelip, gaz bitince de kendini boşlukta hissedip sağa sola saldıran veyahut kendine söven ara sınıfın lafları.
Son olarak kendine beta diyebilen bir betaya hiç rastlamadım, bunu dile getirdiysen, bir ışık huzmesi yolunu aydınlatıyor. Daha fazla yazmak istemiyorum dramatik bi' hale getirmek istemiyorum olayı xd. Umarım bir şeyler kapmışsındır ve düzgün bir şekilde açıklayabilmişimdir söylemek istediklerimi. Ağır bir tecrübeye sahip olmayabilirim belki, kafanda böyle bir düşünce belirebilir fakat bunlar düzgün bir şekilde doğruluğuna kanaat getirdiğim, tecrübe ettiğim durumlar. Allah senin de yardımcın olsun.
Kullanıcı avatarı
lotusforeverx
Çaylak

Okunmamış mesaj

Bazı zamanlarda bunu bende düşünüp kendimle savaş halimdeydim. Sürekli kendimi aşağılıyordum. Yok betayım yok tipsizim vs. Sonradan öğrendim aslında bunu kendime söyleyip ruhumu yaralıyormuşum. İnsan arada da olsa o muhteşem coşkuya sahip olduğunda herşeyi unutuyor. Umarım sende o coşkuyu yaşayıp kendini gelişim içine sokup sürekli arayış içinde olursun. Tanrı bizim dostumuzdur. Selametle.
Kullanıcı avatarı
0neofthepeople
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Betanın ne olduğunu dahi kavrayamadığın halde kendi kendine hüküm vermişsin. Başlık sayesinde kendini iyileştirip, Omegaya kaymaya çalışan insanlara ve başlığa çamur atmayıp, aç betalar gibi saldırmıyorsan ve de öğretinin doğruluğunun farkındaysan, az buçuk akıl kırıntınla kendin için birşeyleri anlamaya çalışıp, aklını güçlendirip, kendini iyileştirmek yerine,
''sikimsonik bir hayatım var'', ''ben betayım yha'' diyerek kırıp dizini otursan bahsettiğin gibi hakettiğin yerde olursun. Hayır yapma. Bize kendin mücadelenizden vazgeçmeyin diye öğüt vermişsin fakat kendin kendin adına mücadeleden vazgeçmişsin. Eğer aklını geriye dönülmez bir şekilde törpüleyip iyi niyetini kaybetmiş orospu çocuklarından değilsen kendini daima kurtarabilirsin. Kendin adına mücadele etmekden vazgeçme. Bizim sana verebileceğimiz nasihat budur.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık