Psikolojim Bozulmaya Başladı

Değişim, yüzleşme ile başlar; itiraf et ve kurtul.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
lotusforeverx
Çaylak

Okunmamış mesaj

2 Senedir başlığı okuyorum. Kendimi geliştirmeye başladım daha bilgilendim daha çok geliştim kitap okumaya falan başladım vs. Spor yapmaya da başlamıştım ama bir süre sonra para faktörü devreye girince bırakmak zorunda kaldım. Ve kızlara karşı başarılı olamıyorum. Yani flörtten öteye geçemiyorum. Başaracağımı biliyorum zorlanıyorum. Kilo almaya çalışıyorum stajdan gelen parayı spora ve kendime ayıracağım. Kavga etmek durumunda olduğum zamanlar oldu. Örnek verecek olursam 8-9 ay önce biriyle kavga etmiştim zayıf bir insanım ama dövmüştüm sonra abi falan derken meydan kavgası gibi birşey oldu sonrasında araya tanıdıklar girdi bir daha olmasın vs. Ama çocukla ne zaman karşılaşsam tedirgin oluyorum galiba beni zayıf gördüğü için bu cesareti buluyor. Ve bunlar canımı sıkıyor sürekli tedirgin hissediyorum. Umarım baya uğraş isteyen amaçlarıma en kısa sürede ulaşırım. İnsan eksikliklerini kendine anlatıp onları aşamazsa mükemmel olamazmış. Ben de bugün bunu kendime itiraf ettim. Ortalıkta ow yeahh ben mükemmelim diye gezinince bir bok olmadığını anladım. Tanrı bizim dostumuzdur selametle.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Hem Tanrı bizim dostumuzdur selametle diyorsun, hem kızlara karşı başarılı olamıyorum yani flörtten öteye geçemiyorum diyorsun. Flörtten öteye geçip napacaksın? Dinen yasakları düşünmüyor musun? Kızlara karşı başarılı olmak bu mu yani?

Psikolojin bozulmaya başlamış çünkü başlığa açlıkla yaklaştığından başlığı anlamamışsın. Daha başlığın temel mesajlarını anlayacak seviyede değilken dini nasıl anladın ki böyle bir cümle kuruyorsun?

Biz burada münafıkları sevmeyiz ahbap!
Kullanıcı avatarı
Teknokrat
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Öncelikle bu olay kendini geliştirmekten bağımsız. Kendini geliştirme demiyorum ancak genel kültür kazanmak, spor yapmak, kitap okumak gibi eylemler bizi betalıktan arındırcak, aklımızı geliştirecek diye birşey her zaman mümkün değil. Bunları yapan betalarda var.
Dişileri hedef haline getirip kafanda büyütürsen elbette tıkanırsın dini boyutuna değinmiyorum ancak gerçek bu öncelikle gelirse sikime gelmezse yine sikime mantalitesini kazanıp umursamamayı öğrenmen gerek.
bçsy'ı daha dikkatli okumak satır arası bilgileri, çıkarımları not etmek zorundasın. Aynı şekilde kancık sözlükteki önemli başlıkları iyice inceleyip notlar çıkarman gerekli, kendi hayatını iyice inceleyip yaptığın hataları tespit edip yapmaktan vazgeçmen gerekli. Ödevlere çıkmadıysan birşey demiyorum bir an önce çıkman gerekli onlar boşuna verilmedi.
Kullanıcı avatarı
Brash
Çaylak

Okunmamış mesaj

Bence bu anlattıkların ile psikolojinin bozulmasının hiç bir alakası yok, saçma bi başlık olmuş yani. Bence sen kendini çok fazla sınırlandırıyorsun. Birşeye, birşeylere ulaşmak isteyip azcık efor sarfedip "gene yapamadım, benden bi bok olmaz" gibi düşünmeye başlıyorsun dolayısı ile bilinçaltın ile aran iyi değil. Önce buna bi çözüm bulmaya çalış. Psikolojim bozuluyor dersen psikolojin bozulmasa bile artık bozulmaya başlar. Unutma; bilinçaltına ne dersen onu alır ve ona göre kendini programlar. Dediğim gibi eğer kızlar konusunda başarılı olmak istiyorsan olursun. Herkes yapabilir de sen yapamaz mısın? Mantıklı mı sence? E tabi amacın sadece kızlar konusunda başarılı olmaksa olursun ama olduktan sonra ne işe yarar bilmem. Sanırım yavaş yavaş kendini yemeye başlamışsın. 2 senedir başlığı okumuşsun ama 2 senedir boşluğa kafa atıyorsun. Kızlarla flörtten öteye geçsen ne olur geçmesen ne olur? Kilolu olsan zayıf olsan ne olur? Bunlara cevap vermen için önce mental olarak arınman, hazır olman gerekiyor. Yani maddi sıkıntılardan önce manevi sıkıntılardan kurtulmalısın.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

hoca dehanni yazdı: 23 Ağu 2018, 21:57 Hem Tanrı bizim dostumuzdur selametle diyorsun, hem kızlara karşı başarılı olamıyorum yani flörtten öteye geçemiyorum diyorsun. Flörtten öteye geçip napacaksın? Dinen yasakları düşünmüyor musun? Kızlara karşı başarılı olmak bu mu yani?

Psikolojin bozulmaya başlamış çünkü başlığa açlıkla yaklaştığından başlığı anlamamışsın. Daha başlığın temel mesajlarını anlayacak seviyede değilken dini nasıl anladın ki böyle bir cümle kuruyorsun?

Bu mesajı yazarken @1'in son cümlesini okuyup sinirlenmiştim, cevap da azarlama gibi olmuş zaten. Sert davranacağım olayını anlamadan egomu beslemişim, karşıdakinin bir saldırısı,vızzıklaması yokken kendisini ilgilendiren bir hataya sinirlenip yazmam bunu ortaya koyuyor. Bunun için özür diliyorum.

[mention]lotusforeverx[/mention]

Kurduğun son cümlede sıkıntı var. Bu cümleyi kurabilmek için bazı şeyleri aşmış-anlamış olman gerekir. Oysa sen daha karı kız meselelerinde kalmışsın, yani başlığın en temel mesajlarını içselleştirememişsin. Daha başlığı anlamadan dinle ilgili bunu yazman, içselleştiremediğin bir olguyu kullanman çok iğreti duruyor (eğer 5 level canavarları kesemiyorsan 10 level canavarları da kesemeyeceksin demektir). Bu tavır hoş değil çünkü yancılık/çıkarcılık kokuyor.
Kullanıcı avatarı
lotusforeverx
Çaylak

Okunmamış mesaj

hoca dehanni yazdı: 27 Ağu 2018, 21:20
hoca dehanni yazdı: 23 Ağu 2018, 21:57 Hem Tanrı bizim dostumuzdur selametle diyorsun, hem kızlara karşı başarılı olamıyorum yani flörtten öteye geçemiyorum diyorsun. Flörtten öteye geçip napacaksın? Dinen yasakları düşünmüyor musun? Kızlara karşı başarılı olmak bu mu yani?

Bu mesajı yazarken @1'in son cümlesini okuyup sinirlenmiştim, cevap da azarlama gibi olmuş zaten. Sert davranacağım olayını anlamadan egomu beslemişim, karşıdakinin bir saldırısı,vızzıklaması yokken kendisini ilgilendiren bir hataya sinirlenip yazmam bunu ortaya koyuyor. Bunun için özür diliyorum.

@lotusforeverx

Kurduğun son cümlede sıkıntı var. Bu cümleyi kurabilmek için bazı şeyleri aşmış-anlamış olman gerekir. Oysa sen daha karı kız meselelerinde kalmışsın, yani başlığın en temel mesajlarını içselleştirememişsin. Daha başlığı anlamadan dinle ilgili bunu yazman, içselleştiremediğin bir olguyu kullanman çok iğreti duruyor (eğer 5 level canavarları kesemiyorsan 10 level canavarları da kesemeyeceksin demektir). Bu tavır hoş değil çünkü yancılık/çıkarcılık kokuyor.
Hiçbir yancılık çıkarcılık peşinde değilim. Galiba düzgün bir şekilde anlatamamışım. O an böyle hissettim yazdım keşke aklımı kullanarak duygularıma hakim bir şekilde daha ayrıntılı ve anlaşılır şekilde yazsaydım sizin de yanlış anlamanıza yol açmazdı. Özürün için de sorun değil, nerelerde hata yaptığımı anladım teşekkür ederim.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık