Genel Açıklama ve Özür

Değişim, yüzleşme ile başlar; itiraf et ve kurtul.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Beyler [mention]hoca dehanni[/mention]'nin saha görevi konusunda başta kendisine ve bir çoğunuza ayıp ettiğimin farkındayım.

Bir kere takındığım üslup tamamen yanlıştı. Kontrolü kaybettiğim ve öfkelendiğim kullandığım negatif kelimelerden de suçlayıcı tavrımdan da çok rahat anlaşılıyor.Sebep ne olursa olsun bu tavra kesinlikle bürünmemeliydim. Çok gereksiz bir gerginlik, uzayan ve bir sonuca varmayan tartışmalara ve negatif bir ortam oluşmasına sebep oldum.

Bir çoğunuzun belki kalbini kırdım ve genel bir huzursuzluğa yol açtığım için hepinizden özür diliyorum. Belli ki bende bir şeyler birikmiş ve bunları düzgün bir şekilde anlatamamışım. Bunun sonucunda da kontrolsüz bir çıkış ve ardından hiç hoş olmayan kırıcı mesajlar... [mention]Sokratesin Sakali[/mention] : kanka orada yaptığın tespitler çok doğru, hani duygusal olarak stabil değildim, öfkeliydim ve yazdıklarımın akıl süzgecinden geçmeden çıktığı apaçık ortada. Dediğin gibi hizipleşme sonucuna götürecek türden kontrolsüz cümleler kurdum ve ithamlarda bulundum

Zorunlu çevreden çıktığımızda nefes aldığımız bir yer burası. Ortak paydaları olan benzer dili konuşabilan insanlarız. Birbirimizi anlayıp doğru yolda olması için uyarmamızdan da daha doğal bir şey yok. Hani ayrıldığımız bir nokta varsa, aynı düşündüğümüz on nokta vardır. Bir anlaşmazlıkta böyle davranmamam gerekirdi.

Böyle olsun istemezdim fakat olan oldu. Dediğim gibi ağzımdan çok kötü kelimeler çıktı. Şu an yaptıklarımı geri alamıyorum fakat yine de size üzgün olduğumu ve hatamın farkında olduğumu bildirmek istedim. Tek yapabileceğim şey bu ve bir daha böyle bir şey olmaması için gerekli dersleri çıkarmak.

Daha önceden de benzer çıkışlarım olmuştu sizlere, hani söylediklerimde samimi olup olmadığımı düşünmeni gayet doğal. Zaman gösterecek bunu açıkçası. Bana olan kırgınlığınız yahut oluşacak olan ön yargılarınızda da sizi suçlayamam.

[mention]hoca dehanni[/mention] : Kanka kusura bakma, ilk defa da değil ve çok ağır sözler var farkındayım. Bir daha olmayacak.
[mention]hellsbells[/mention] : Sana da sert sözlerim ve ithamlarım var dostum, cidden kusura bakma.

Buranın hep pozitif ve destekleyici olmasından bahsediyorum fakat bunun uygulamasında bariz çuvalladım. En sert dürüstlükte eleştirilerinize ve görüşlerinize de sonuna kadar açığım.
Kullanıcı avatarı
Sokratesin Sakali
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Kanka eğer hatanı anladıysan bu güzel bir şey . Senin adına mutlu bile olurum. İnsanız hata yaparız bu çok normal . Hatadan dönebilmekse bizi olağanüstü bir insan yapar- burdan kuruntuya düşmeyin- . Tabi bu hatamızdan olabildiğince çabuk dönmemiz lazım. Bu açıdan kendini eleştir , sana yararı olacaktır.

Genele seslenmek gerekirse ; beyler eğer bir insan hatasını anlayıp , açığa çıkan hastalıklarını iyileştiriyorsa bu takdir edilmeli. Şu an bold için net bir şey diyemiyorum, kendisinin de dediği gibi zaman gösterecek. Lakin ben samimi olduğunu düşünüyorum, daha iyisini Tanrı bilir.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta da iblisin durumu kişisel almanıza yönelik vereceği vesvese. Kişisel almayın, uyarı ve hatırlatma olarak söylüyorum bunu.

Fikirlerimizi savunmak için ayrılmamız güzel bir şey, kavgaya tutuşmak için değil- tcma'nın kancıkta böyle bir sözü var diye hatırlıyorum-. Tartışılan konularla ilgili benim genel düşüncem bu. Tabi açıklanan konularla ilgili vızzıklayın demek değil . Oturup adam gibi, betalığa kaymadan, akıl çerçevesinde tartışıp konuları çözüme kavuşturmalıyız.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]Sokratesin Sakali[/mention] : Fikrini belirttiğin için teşekkür ederim. Olayı böyle olumlu yorumlaman tamamen senin iyi niyetli olmandan kaynaklanıyor.
Tabi bu hatamızdan olabildiğince çabuk dönmemiz lazım. Bu açıdan kendini eleştir , sana yararı olacaktır.
Evet, yenik düştüğüm bir çok hastalık var. Bana göre bunların başında kibir geliyor. Yanlış hamlelerimin başında kibre yenik düştüğümü düşünüyorum. Ama üzerine daha fazla kafa yoracağım.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Eski mesajlarıma baktığımda daha önce hiç fark etmediğim türden hastalıklar, ıkıntılar, gereksiz kendini büyük görme(kibir) ve bunlardan doğan kontrolsüz duygusal görüyorum.
Yani ıkınmışım bildiğin gerçeği reddetmek için. O anki duygusal rahatlama ve menfaatim için türlü türlü ıkınmışım hem de. Saçma sapan ithamlar mı dersin, safsatalar mı dersin.
Aşağılık mı? Oldukça öyle. Asla nefsimi aklamayacağım. Burada gözlem yapan ve kendini geliştiren diğer insanlara ibret olduğumu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Henüz doğru motivasyonlara sahip değilim ve sadakatimi tam anlamıyla akılla oluşturamadım. Bu sebeple güvensizliklerim çok kolay baş verdi. Yazılan eleştirileri ve yorumları da bu sebeple saldırıymış gibi algıladım. Büyüklük kuruntusu işte o kadar insan beni uyarmaya çalışınca sanki işte doğru yoldayım, onların yapmadığı bir şeyi yapıyorum, isyan ediyorum tarzında beni daha fazla azgınlığa sürükleyen bir vesveseye yenik düştüm. Salakça kendimi özel hissettim ve hırlamamın şiddetini arttırarak da devam ettim. Çirkin ithamlarla kendime daha çok zarar verdim. Küçük dünyamda kinq olmanın mutluluğu kısa sürse bile bunu tercih ettim, işte menfaatinle güdülmenin apaçık örneği. Beni güzelce uyaran ve doğruyu bilmek adına sorgulayan insanlara da nankörlük etmek var bir de. Bu kadar hastalık saçtığım sürede iyi hissetme menfaati gözümü o kadar kararttı ki, bu hesap dahilinde bile değildi.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Egonu yenip özür dilemişsin knk tebrik ederim. Sanki tüm hataları üstlenmiş gibisin de, ben [mention]hellsbells[/mention] 'in de hatalı olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]aPeopleArmy[/mention]

Burada gerekli açıklamayı yaptım, eğer hala düzeltmem gereken hatalarım varsa daha spesifik belirtsen daha iyi olur benim adıma da kendimi düzeltmem için. Ayrıca Bold'un hakkında özür dilediği entryleri beğenmiş olduğunu da hatırlatmak isterim.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

hellsbells yazdı: 10 Ara 2018, 23:15 @aPeopleArmy

Burada gerekli açıklamayı yaptım,
Knk pardon açıklamanı yeni farkettim, önceden gözümden kaçmış olmalı.
Ayrıca Bold'un hakkında özür dilediği entryleri beğenmiş olduğunu da hatırlatmak isterim.
"sen boldu beğendin sende haksızsın", "yancı pzvnk" vb. düşünceler oluşmasın.
Genel olarak doğru yazıları beğenirim. Şöyleki, bir entryde hem doğru hem de yanlış ikisi bir arada olabiliyor.
Ve sadece bold'u değil, hocayı da beğenmiştim -zengin ve yakışıklı-.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık