İtiraf Belikebond

Değişim, yüzleşme ile başlar; itiraf et ve kurtul.

Moderatör: Co-Moderatör

Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil
Mesajlar: 181
Kayıt: 18 Haz 2018, 02:17
Teşekkür etti: 32
Teşekkür aldı: 93

#1

Okunmamış mesaj 01 Eki 2020, 11:37

''Forumun Gerektiği Gibi Kullanılmaması'' ve ''NickAltı Betaları'' adlı yazılar hastalığımı dışa vurduğum yazılar. alttan alta ilgi ve sevgi görme isteğim, forumu bir tatmin haline dönüştürme çabam, pohpohlanma isteği, bütün mecraların gerektiği şekilde kullanılması gerekirken hepsini siktir etme ve burada evcilik oynama çabası... hala bunun gibi sağlıksızlıkları bünyemde barındırdığım için öfkeliyim ve üzgünüm. mazur görün. bu da dehanninin görmeme yardım eden yazısı. burada da bulunsun.


Bu entrynin ve yazarın genel ruh halinin meali şu, “ben hastalıklarımı maskeleyebilmek, sorunlarımla yüzleşmekten kaçmak için burada birbirimizi pohpohladığımız, boş boş yazışıp tartıştığımız ve bir şeyler yaptığımızı sanarak aslında tamamen kendimizi kandırdığımız bir ortam istiyorum. Zaten bu gidişle kardeşlik sıkıntı içten içe bunun farkındayım bari böyle evcilik oynayarak kendimizi kandıralım, hayata tutunmaya çalışalım. Size de böyle bir çağrı yapıp genel olarak tavsiyeler veriyorum film felan öneriyorum, çaylakların felan da soru sormasını istiyorum ki burada sürdürdüğüm hacı tyler taklidine devam edip geliştiğimi zannedeyim bilge jojuk gibi hissetmeye ıkınayım siz de bunu yüzüme vurmayın ki az önce belirttiğim gibi içimdeki yetersizlik hissini bastırabileyim.”

Bu didinme değil. Bu taklit, kendini kandırmak, ilgi açlığı. Biri de çıkıp demiyor ki aga bu nedir.

Onun dışında tcma’nın yazılarının bulunduğu platformlar -blog, nick6, kancık- bizim için çok verimli av/pratik alanları ve buraların asayişini sağlamak -çürütme ve açıklama, hakkedene hakettiği gibi davranma- bir sorumluluk. Zaten sistem bu şekilde dizayn edilmiş betası omegası ara formları düzenli olarak bu platformlara geliyor ve sana gelişime uygun bir ortam hazırlıyor. Sen o sorumluluğu hissedip yapman gerekenleri yaptıkça gelişiyorsun. Yani buradaki “forum çok nezih inci çok kaka yazasım gelmiyor” söylemi de boş ve tamamen risk almaktan/hastalıklarının ortaya çıkmasından kaçmaya çalışan bir ruh haliyle yazılmış. Öyle yani.


bir süre yazılara ara vereceğim. bu gerekli diye düşünüyorum. umarım tanrı yardım eder de daha düzgün bir halde geri dönerim. selametle.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık