2020 Yılı İtirafları ve Temmuz-Eylül Ürünleri

Değişim, yüzleşme ile başlar; itiraf et ve kurtul.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Bomboş geçen bir sene. Bu sene içinde ortaya koyduğum her ürün de senenin bomboş geçtiğini onaylar nitelikte. Özellikle de Temmuz-Eylül ayları arasında koyduğum ‘’Overall’’ başlığından sonra gelen peş peşe yazılar tam anlamıyla rezalet olan yazılar. Daha öncekiler de rezalet ama bunlar daha bir rezalet. Bunun farkında değildim fakat içten içe biliyordum bir hastalığın pençesinde hareket ettiğimi. İtiraf edemedim. Objektif olamadım. Sezinlediğim şeyleri kendime söyleyecek cesareti bulamadım. Egomun aleyhinde bir şeyler söyleyecek olsam her seferinde duygularım, menfaatlerim ağır geldi engellediler. Yalanlarla, kuruntularla geçirdim öyle günleri. Böyle geçirdiğim her gün de geri attım kendimi. Hacı taklidi misalen, besbelli ortada değil mi yani azıcık aklı olan adam görür bunun olduğunu ama yok yediremedim gururuma. Apaçık taklide girdiğim halde ‘’yok yok öyle değildir , o kadar okuyoruz yazılarını olur o kadar benzemek’’ diyerek reddetme yoluna gittim. Çünkü hayal dünyamda o kadar hayatta derin görüyordum kendimi ki, acayip manyak bir şey olmuştum, hakikatin derinliklerinde geziyordum, çözmüştüm olayları, aşmıştım artık ve inanılmaz ürünler koyma vaktiydi. Tam bir büyüklük kuruntusu içerisindeydim. O dediğim başlıktan önceki entrylerde de belli oluyor bu büyüklük kuruntusu fakat o noktadan sonra taklit ile beraber iyice azdı, her yazdığım yazıda da daha kötüleştim. Çünkü o yazdığım yazılar acayip şeylerdi gözümde. Onlardan hakikat fışkırıyordu, tam bir paçalarından öğreti akan, alınmayı bekleyen beklerken de buradaki ‘’çocuklara’’ inanılmaz olan ilminden bir şeyler paylaşan bir omegaalfaydım. Böyle millete öğüt veren aşmış mahalle abisi gibi. Oysa ne salatı ayakta tutmanın önemini anlamıştım ne ittifakı. Hadi bu kavramlar öyle pat diye anlaşılan kavramlar değil anlamadıysan dersinki ben henüz anlamadım. Asıl sorun hiçbir şeyi bilmeye yaklaşmamışken her şeyi bildiğini zannetmek. Bu işte iblise dayanmanın ürünü, bu hastalığın ürünü, bunun toleresi yok. Ben buydum tam olarak. Pat diye anlaşılan konular değil diyorum ama bu konuların da bende çoktan oturmuş olması gerekirdi. Yaklaşık 3 yıl oldu karşılaşalı başlıkla ve eğer ki adam akıllı üzerime düşenleri yapsaydım şuan çok daha kapsamlı bir şekilde oturmuş olurdu bu konular ama yapmadım. Bir de eğer başlık kültürünün platformlarına ürün koyacaksam bunun bir amacı olmalıydı. Bende doğru olan amaçların hiçbiri yoktu. Bilinç düzeyinde bir şeyler söylüyordum ama ortaya koyduğum entrylerde kullandığım hacı arak cümleleri gibi yalandandı. Böyle olunca bu içi olmayan amacın içini açlıklar doldurdu, onlarla güdüldüm. Sürekli ‘’ beyler yazın, beyler katılım gösterin’’ dememin bir sebebi buydu. Hayalimde güya kardeşlik için ürün koyuyordum, salatı ayakta tutuyordum da asıl amaç iyi hissetmekten başka bir şey değildi. Apaçık bir ikiyüzlülük hali. Bunlar buraya yansıyanlardan bazıları, bir de özel hayatım da olanlar var ki buradakiler kadar malca olmasın onlar da malcadır. Sosyal şartlanmadan omega pozu kesen dişiyi gerçekten omega zannetmek ve kendini kaptırmak gibi. Sikko bir üniversite için götünü yırtmak gibi. Benim daha gerçekten temellerde sorunum var ama bildiğin ben çözmüştüm güya. Umarım Tanrı yardım eder de sonum hayırlı bir yere çıkar, Tanrı yardım eder de hepimizin umarım sonu hayırlı bir yere çıkar. Yazacaklarım sanırım bu kadar. Uyarınız varsa uyarır, hatam varsa söylersiniz beyler. Danke.