Sürgünlüğüme Dair

Değişim, yüzleşme ile başlar; itiraf et ve kurtul.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Buraya bunları yazıyorum çünkü sürgünümün açılması için başka ne yapabilirim bilmiyorum. Yazamamak, faydalı olamamak, ittifakı ayakta tutamamak yeterince acı veriyor ve bu acıya artık katlanamıyorum. Sürgün edilişim ise tamamıyla haklıydı ve bu süreçte yazmaktan çok içe dönüp kendi içsel sürecimi değerlendirip daha sağlıklı bir hâl almasını sağlama fırsatı buldum. Yani forumda konuşabildikçe saçmalıyordum ve bunların önü arkası kesilmiyordu, bu da düzelme olasılığımı daha da azaltıyordu. Zaten süreçler içerisinde yaptığım hataların azalmaması da bunun kanıtıydı. En basitinden buradan sürgün yedikten sonra bile kendimi sorgulayıp düzeltmek yerine incide nickaltında yazılarıma devam etmem akılsızlıktaki ısrarımı gösteriyordu. Yani zaten güvenilir insanlar tarafından gittiğin yolun iyi olmadığı ifşalanmışken, neden ısrar edersin? Çünkü amacın düzelmek değildir, başka türlü tatminler arıyorsundur. Kendin düzelmediğin sürece ittifakı ayakta tutmanın mümkün olmayacağı da barizken bunun herhangi bir açıklaması yok. Zamanında itiraflar yaptım fakat bunları yapmak elbette başlı başına yeterli değil bunu da biliyorum, mesele itiraf ettiğin yanlışlarını sürdürmeyip akıllanmakta. Bunu bu süreçte yapabildiğimi düşünüyorum, bu sebeple de bu yazıyı yazarak talepte bulunuyorum. Eksiklerim var mı? Elbette. Her daim daha da keskinleşmek için çabalayacağım ama artık bunu tabi ki yönetimin izni olursa bu kültürün parçası olan insanlar için de yazarak ve destek olarak yapmayı umuyorum. Barış ve esenlik sizinle olsun.