Tembellik

Değişim, yüzleşme ile başlar; itiraf et ve kurtul.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Hala yeterli çalışmadığımı, tembelliğe yatkın olduğumu görüyorum. Dinlenmek ile tembellik arasındaki çizgiyi henüz tam olarak idrak edememiş olduğumu tavırlarımdan anlıyorum. Hala bağımlılıklarımı bırakmadığımın, bir bilgisayar ekranı başında kendimi eve kapatarak ömrümü geçirdiğimin farkındayım. Sizlerin de önünde kendime bağımlılıklarımı ve tembelliğimi bırakacağıma, bu süreçte 'çizgiyi aşmadan' kendimi dinlendirmeyi de unutmayacağıma dair söz veriyorum. Bu sözümü de tutacağıma dair yemin ediyorum.
Kullanıcı avatarı
FD God
Sürgün

Okunmamış mesaj

Tembellik ve asosyallik arasında ince bir çizgi vardır. Aslında kendi cevabını vermiş birisin "Bilgisayar ekranı başında ömür geçirmek" sen tembel bir insan değil asosyal birisin. Zamanında bende böyle birisiydim. Sürekli ömrünü evde geçiren birisi, bağımlı olduğun herhangi bir şeyi bırakman için kendine başka bir alışkanlık edinmen gerekir. Ben şanslıydım ve ufak çaplı kalp spazmı geçirdim seneler önce ve zorunlu olarak spora başladım. Günün belirli bir saati düzenli yemek yemem, egzersizlerimi kaçırmamam gerekiyordu. Bunu yapmam içinde bağımlısı olduğum bilgisayar oyunlarından zaman alıp kendimi spora yönelttim, böylece kendime daha çok daha fazla zaman ayırıp dışarıda vakit geçirebiliyordum. Eğer ilgilenmek istediğin herhangi bir spor var ise en kısa sürede başlamanı öneririm.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Hayır, asosyal biri değilim. "Bilgisayar başında çok vakit geçirerek diğer işlerimi (okul işleri ve araştırma yapmak) aksatıyorum" demek istemiştim. Yine de tavsiyeler güzel.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık