İtiraflar

Değişim, yüzleşme ile başlar; itiraf et ve kurtul.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Aslında danışma konusu altında burayı okuyacak olan insanlara seslenecek bir nevi yardım isteyecektim ancak şuan kendimi kandırdığımı bunun yardım değil bana pışpışlanmayı ve bir süre daha oyalanmayı istemekten başka birşey olmadığını anladığım için gerçekten artık birşeyleri hayatımda değiştirmeyi iyileşmeyi istediğim için itiraflar yapmak istiyorum, bunu yaparken kimseye güçlü rolü yapmayacağım çünkü bunu okuyup ya o kadarda kötü durumda değil diyerek herkesin kafasını karıştırsam bile kendimi kandırmış ve üzerimdeki güçsüzlüğü acizliği dönüşü olmaksızın derinleştirmiş daha da sahiplenmiş olacağım o yüzden amacım bu itirafları yapıp bunların en kötü sonucunu bile kabul edip kendime zarar vermemektir çünkü genelde biliyoruz insanlar en çok kendisine zarar verir ama bir başkasının vermek istediği zarar sen kendini bildikten sonra seni gelişime itecek bir antrenman malzemesi haline gelir, bu yüzden belki hiçbir varlık göstermeden bunu yazıyor olmam bile bir pışpışlanma isteğidir ama zannetmiyorum en azından bakın zaman geçti benden bir halt olmadı ama en azından birisine ibret olur, belki de bunu yazmak için erken davranıyorum hala zamanım vardır ama yine de geçtir çünkü zaman geçerken kendimi yeteneklerimi keşfetmemiş olmam hayatıma yön çizmemiş olmam çok açık, bir halt olmadı diyorum pes etmek kendime yaptığım saldırı değil ama benden birşey olacak gibi de değil yani ciddi olmam gereken yer dönemler konularda olamıyorum ve cıvıyorum beni bilende bilir zaten eski platformlardan herşeyi espriye şakalara vurup gülen hayatın sert taraflarıyla yüzleşmekten it gibi korkan birisiyim hani şu mizah gruplarında liseli tipler olur sadece mizah geyik üretirler amına koduklarım hiçbir şeyin üzerine düşünmez hayatı ciddiye almazlar maldırlar onlar kadar olmasamda %30u bile olsa burada amacı olan biri için kabul edilemez malluk bunun da farkındayım farkında olmasam yazmaz bir saçma espri de burada yapardım aslında şikayet edilecek birşey değil bunun çözümünü de az çok biliyorum kendimi kurtarmak için harekete geçip dinle kuranla haşır neşir olduğumda her türlü hastalığın otomatik törpüleneceğini biliyorum ama atalet, düşük savaşçılık ve sahip olduğum değersizliğe egoya sahiplenme gibi büyük sıkıntılarım var hiçbir şey beni en azından hayatımı en iyi şekilde yaşamak adına bile motive etmiyor bunca bana tanınmış zamandan sonra kazanımım da olmadığı için özgüvenim inancım sıfır mesela birşeyi hedef koyuyorum benden çok zaman istiyor başta hevesli de olsam sonrasında pes ediyorum veya o konuda ilerlemek acı istiyor diyelim o acıyı yüklenmeyip yerimde sayıyorum bir 3 yıl erken olsaydı şunu yazarken cidden problem değildi ama kendimi gerçekleştirmek için yapmam gerekenler çok birikti enerjisel olarakta zaman kaybederek kendimi bitirdim zamanın içinde kendini gerçekleştirmek için değerlendireceğin büyük veya küçük enerjiler deneyimler var işte bunları almadığım zorlaşan hayata karşı kendimi zayıf bıraktığım için üzülüyorum hala da nereden başlayacağımı bilmiyorum olan oldu giden gitti kendimi hiç bu kadar değersiz biri olarak hissetmemiştim bu beni yazmaya ve sorgulamaya itti biliyorum ki burası kaybeden insanların yeri değil tcma böyle söylemişti olumsuz şeyler yazmamalıyız ama niyetim sahip olduğum mallığı bir şekilde ifşa edip üzerimden kazıyabilmek, şimdi buny yazıp gideceğim ama düşünüyorum ki ne gerek vardı bir sene sonra aynı mal olarak daha kötü bir psikolojiyle gelip ağlayacak zırlayacaksın, neyse bir daha itirafımı burada yazarım şuan bu kadar