Bahaneler

Değişim, yüzleşme ile başlar; itiraf et ve kurtul.

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
cufive
1. Nesil

Okunmamış mesaj

17 Mart 2018 gunune kadar,
•Her sabah soguk dus-check
•Hergun 3000 kcal-check
•Haftada 3 gun spor-check
•Hergun 3 saat calisma-check
•Hergun 15 dk kitap okuma-check
Demir disiplin adi ustunde demir gibi olmali.
Yani konulan hedeflere demirin sogugu gibi sert, atomlarinin cekimi gibi istekli ve kararli, yogunlugu gibi iradeli/odaklanmis bir sekilde uymak gerekli. Sevdigim bir soz var,
"Tum kosullar uygunken herkes hedeflerine ulasir, onemli olan isler kotu giderken de ayakta kalabilmektir." diye.
Dun dis doktorunda randevum vardi, gittim ve azi disime 30-40 dakikalik bir tedavi uygulandi. Evet gun boyu dogru duzgun yemek yiyemeyecektim, evet 3 saat agzim uyustugu icin su icmekte bile zorlanacaktim, evet agridan dolayi canim istemeyecekti gorevlere devam etmek. Ama bu kadar miydi yani? Muzlu shake yapip, patates puresi falan yiyip en azindan 2500 kcal yapabilirdim. Verimli olmasa bile en azindan 3 saat oturup calisabilirdim. Ama o 3 saati derbiye ayirmak daha guzeldi. Yani yapilacak isler varken yapmayip "amaan zaten bugun hastaydim" diyip o gunku gorevleri salmak -bahaneler uydurmak,kendini rahatlatmak,gotu yaymaya kilif bulmak- gercekten hic yakisikli bir durum degil acikcasi. Ve o checklerden eksilmeye bir basladi mi da, gerisi geliyor kardeslerim. Yani meyilli olmak var bir de meyili aciga cikarmak. Ipin ucunu sıkı tutmak gerekiyor. O uc kacmaya basladi mi devaminin gelmesi isten bile degil.
Ama yapilan hatadan ders cikarabiliyorsak eger, karamsarliga da kapilmamak lazim, cunku yine sevdigim bir sozdur,
"Kazananlar,hic hata yapmayanlar degil; asla vazgecmeyenlerdir."