Kırmızı kart gören betanın ibretlik hikayesi

''Yeni elektronik dayanışma, dünyayı, global bir köy imajı altında yeniden yaratıyor.'' -Marshall McLuhan

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

3.47'den sonrasını izlerseniz kötü niyetli betanın (kötü niyetli çünkü topla alakası yok direk sakatlamaya giriyor) yaptığı ifşalanıp kart görünce önce "masum jojuk" tribine giriyor, salağa yatıyor (aslında içten içe kendi de suçlu olduğunu bilmesine rağmen duyguları ona suçlu olmadığı bir durumu daha kabul edilebilir gösteriyor ve batıl olsa da betamız onu iyi hissettiren duruma inanmayı seçiyor). Sonra gerek taraftardan gerek takım arkadaşlarının da itiraz etmesiyle gazı alıp otoriteyi zayıf gördüğünden bu sefer saldırıya geçiyor. Şartlar farklı olsa (etrafta taraftar olmasa, takım arkadaşları "tamam lan haksızsın işte" dese, hakemin gözündeki konumu daha üstte olsa) elbette böyle davranamaz, yerine otururdu.
Betalar akıllanmazlar. Akıllanmış gibi görünenler de yukarıda yazdığım gibi şartların o an onların baş kaldıramayacağı şekilde olduğundandır. Eğer kart görmese soyunma odasında arkadaşlarına "olum ben de şu zenciye tekmeyi bi çakmışım ama kör hakem görmedi/hakem gördü ama kart vermeye yemedi ehehehe" tarzında olayı anlatarak kendini tatmin edecekti. Kart görünce de haqqını arayan bir warriora dönüşmesi gerçekten ibretlik.

Not: Başlığı yazarken güldüm beyler fdjgfdjg
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Pankunun yediği kırmızı kart yanlış karar sanki ben olsam faul verir uyarırdım sakatlamaya giriyor ancak bişey yok
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Benzeri başlıkta da var, nasıl ki academica ve fakeleriyle taşak geçip onların daha da kudurmasına yol açtıysa tcma, hakemle oyuncu arasında da benzer etkileşim var. Ama tcma bunu test olarak yaptı ardından sikip öldürdüğü betalar (mesela ‘’anadoluarkeolojisi’’ IMG_5481 ve IMG_5484 arasında mevcut) bunun kanıtlarından biri. Hakem de doğal olarak gerek karakteri, üstüne ortamın atmoseri ile dik duramadı ve betanın betalık yapması kaçınılmaz oldu. Demem o ki tcma birtakım betalar ile taşak geçip durmadan saldırdıklarını kanıtlarken birtakımını da sikip öldürdü ki böyle yapınca nasıl kuzu kuzu oturuyorlar. Hakem de gereken tavrı koyamadı, beta da karşıdakinin zayıflığını görür görmez azıp kudurmaya başladı, ee siken de olmayınca yardırdı işte video da belli.
Bu tarz betalıkların ifşasının yıllar önce başlıkta yapılması bugün de hayattan örnekler ile teyit edilmesi güvenimizi bir kat daha artırıyor.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

[mention]Mitch[/mention] yazdığın bahsedilen konudan alakasız, pancu'nun kırmızı kart görüp görmemesi veya senin pancu'ya hangi kartı göstereceğin bir şeyi değiştirmez.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık