Siyasi Hamleler

''Yeni elektronik dayanışma, dünyayı, global bir köy imajı altında yeniden yaratıyor.'' -Marshall McLuhan

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Üst mevkilerde bir politikacı olmadıktan sonra siyasi hamleleri, yapılan stratejileri, ülkelerin ve liderlerin ilişkilerini yorumlamak, onlar üzerine çıkarımlar yapmak filan boş vızıltıdan öteye geçmeyecektir diye düşünüyorum. Yani gerçekten bu işlere yıllarını vermeden, siyasi olayların içinde yıllanmadan, herhangi bir tecrübesi olmayan toplum kitle mensubu insanların Fatih Portakaldan duydukları ile kafasında bir şema oluşturma ve bunu etrafındakilere pazarlama çabası boş geliyor bana.
Bu işler haber, gazete okuyarak toptan hüküm verilebilecek kadar basit işler değil. Hayatın en ufak noktasında bile bir çok nüans var iken gidip yapılan anlaşmaya '' geri vites eheueheue'' diye sıçmak veya tam tersi olan
'' istediğimizi aldık yeaa rest çektik dünyaya, soktuk çıkarttık'' kafası da boş vızıldamadan öteye geçmez diye düşünüyorum. Belki nihai olarak doğru olabilir ikisinden biri. Yani gerçekten geri vites yapmış olabiliriz vesaire. Ama bu matematikte yanlış işlemlerle doğru sonuca ulaşmak gibi bir şey olur. Üst mevkide olmayan birinin de doğru işlemleri yapıp doğru sonuca ulaşması imkansızdır diye düşünüyorum. Peace
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Politika kariyeri üzerine J.P
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık