Ev yapımı tavuk dönerimsi

"Tarım başladığı zaman, diğer sanatlar takip eder. Bu nedenle çiftçiler, insan medeniyetinin kurucularıdır." -Daniel Webster

Moderatör: Co-Moderatör

az7
Sürgün

Okunmamış mesaj

Merhaba beyler, tavuğu aynı şekilde yemekten bıktığım bir zamanda tesadüfen bulduğum bir tavuk tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Malzemeler: Tavuk göğsü, zeytinyağı, pulbiber, karabiber, tuz, çöp şiş
Tavuğu küçük parmağınızın büyüklüğünde veya daha küçük şekilde kare olarak doğrayın (benim parmaklarım iri değil ona göre), zeytinyağı ve baharatlarla karıştırıp bir süre bekletin veya çöp şişe geçirip bekletin, sonra tavada pişirin.
Pişirme süresi her bölge için ortalama 5 dakika ama ara ara çevirin bir taraf 5 dakika boyunca pişmesin, ayrıca 5 dakika tavayı ısıtırsanız daha güzel olur, ayrıca tavayı yağlamıyorum ve kısık ateşte pişirin.

Not: Ölçü belirtmedim ben göz kararıma göre ayarlıyorum baharatı,yağı vs. , döküm tava değilde fotoda ki tavadan kullanın.
Ayrıca foto da gördüğünüz gibi şişin 2 tarafına biber geçirebilirsiniz ama bayağı duman yapıyor, belirteyimde sonra sövmeyin.

Resim

Hadi afiyet olsun, daha fazla tarif için like atmayı unutmayın asflshalfasjklhfask
Kullanıcı avatarı
Priso
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Güzel tarif olmuş, pratik ve sağlıklı. Fakat tavuk yetiştiriciliğinde ilaç ve hormon kullanımının yaygın olduğunu okumuştum. Hormonlu tavuklar erkekte göğüs sarkması ve bel yanlarının yağlanmasına sebep oluyor. Bu yanlardaki yağlar da penise giden kan akışını bozuyor, ileriki zamanlarda sertleşme ya da erken boşalma gibi sorunlara yol açıyor. Bu nedenle hindi etine yönelmeni tavsiye ederim, zaten pek bir fiyat farkı da yok ikisi arasında. Ayrıyeten illa tuz kullanacağım diyorsan, kaya tuzunu tercih etmen aynı şekilde hem daha sağlıklı olur hem de rafine tuzdan çok da pahalı değil.
az7
Sürgün

Okunmamış mesaj

Pricosat yazdı: 24 Mar 2018, 13:38 Güzel tarif olmuş, pratik ve sağlıklı. Fakat tavuk yetiştiriciliğinde ilaç ve hormon kullanımının yaygın olduğunu okumuştum. Hormonlu tavuklar erkekte göğüs sarkması ve bel yanlarının yağlanmasına sebep oluyor. Bu yanlardaki yağlar da penise giden kan akışını bozuyor, ileriki zamanlarda sertleşme ya da erken boşalma gibi sorunlara yol açıyor. Bu nedenle hindi etine yönelmeni tavsiye ederim, zaten pek bir fiyat farkı da yok ikisi arasında. Ayrıyeten illa tuz kullanacağım diyorsan, kaya tuzunu tercih etmen aynı şekilde hem daha sağlıklı olur hem de rafine tuzdan çok da pahalı değil.
Dediğin gibi tavuklar olması gerektiğinden daha kısa sürede yetiştirilip piyasaya sürülüyor, doğal tavuk -büyükşehirlerde zor bulunur - veya dediğin gibi hindi daha makul.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık