Dişilerin analiz yeteneklerinin üstün olmasına dair

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Alphaa66
Çaylak

Okunmamış mesaj

Beyler konuştuğum dişilerin bana bir mühlet sonra beni seviyor musun diye sorması. (Genellikle soruyu duymazdan gelirim.) Ben duygularımı pek dışarıya yansıtan biri değilim ama bu tür sorulara sinir oluyorum. Soruyu bana soran dişiye ilgim olsa veya olmasa bile soruyu sorması beni çileden çıkartıyor. Çileden çıkmamın nedeni dişiye nasıl bir sinyal yolluyorum ki bana bu soruyu yöneltiyor. Tcma’nın bir yazısında bunu değiştirmemiz gerektiğini belirtmişti. Bunu nasıl başarabilirim?
Kullanıcı avatarı
j1wtz
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]Alphaa66[/mention]
Değiştirilecek bir şey yok gibi geliyor. Söylemek istediğim tek bir şey var. Eğer beni seviyor musun diye soruyorsa, sevmeni isteğinden olabilir. Takılma bile, iki-üç taşak cümle, bir de güldün mü, dönüp arkana bile bakma. Kız büyük ihtimalle ilgi görmek için götü bacağı kaybeden tiplerden, senin gülmen bile ona bunu çağrıştırabilir. Şu an için engel onlar, eğer böyle düşünüyorsan ve ne yapacağını bilmiyorsan. Nabızlarını dinle biraz, düşüncelerini deşele. Neden olduğunu anlayabilirsin bi' ihtimal fakat pek fazla duygularını dışa vurmazlar. Biliyorsun, muazzam rol keserler. Çok da uğraşma ama, takılma yani. Çok daha önemli işlerinin olması gerek, koş onlara sarıl.
Allah'ın selamı üzerine olsun.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Bence bir şeyleri değiştirmeye çalışmak ancak kasıntılık olur. Zaten içinden geldiği gibi takılman lazım yoksa puacılardan pek bir farkın kalmıyor (deney amaçlı farklı personalarla yaklaşmak buna dahil değildir tabi). Onun da sonu sosyal parkinson, alfaya zarar verme durumu. Duygularını pek dışa vurmadığından bahsetmişsin. Belki de bu yüzden senin onu bırakmayacağından emin olmak amacıyla bu soruyu soruyor olabilir. Bunu bilinçli de yapıyor olabilir bilinçsiz de. Test olabilir. Ayrıca hangi yazıdan bahsediyorsun? O yazıyı da buraya yapıştırırsan iyi olur.
Kullanıcı avatarı
Alphaa66
Çaylak

Okunmamış mesaj

dun bugun yarin yazdı: 29 Haz 2018, 00:16 @Alphaa66

Bence bir şeyleri değiştirmeye çalışmak ancak kasıntılık olur. Zaten içinden geldiği gibi takılman lazım yoksa puacılardan pek bir farkın kalmıyor (deney amaçlı farklı personalarla yaklaşmak buna dahil değildir tabi). Onun da sonu sosyal parkinson, alfaya zarar verme durumu. Duygularını pek dışa vurmadığından bahsetmişsin. Belki de bu yüzden senin onu bırakmayacağından emin olmak amacıyla bu soruyu soruyor olabilir. Bunu bilinçli de yapıyor olabilir bilinçsiz de. Test olabilir. Ayrıca hangi yazıdan bahsediyorsun? O yazıyı da buraya yapıştırırsan iyi olur.
Şuan o entry bulamadım. Ya ben size kendimi yanlış lanse ettim. Zaten o tür ilişkilerde olmadığın gibi davranmak yanlış ilerde daha büyük sorunlara yol açacaktır. Bunu biliyorum. Benim anlatmak istediğim karşımdaki dişinin benim ona herhangi bir duygu veya hislerimin olduğunu yansıtmak istemiyorum. Çünkü ben şuna inanırım. Bağlanmak acziyettir. Çevremizdekiler en küçük duygu veya hissiyatta rant sağlamaya çalışıyorlar. Değiştirmekten kastettiğim buydu. Tcma o entry bunu değiştirmen gerekli demişti. Ama nasıl yapılacağını bize bırakmıştı. Ben bunu sormuştum.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Başta bunu kızı tavladıktan sonra yaşadığını sanmıştım. Şimdi anladım. Yine içinden geldiği gibi davran. Yani dalga geçebilirsin "İlk defa bir erkekle konuşuyorsun herhalde" filan diyebilirsin paranoyak olduğunu söyleyebilirsin filan. Ama bir şey yapmak için kasma yani o an ruh halin nasılsa ne söylemek istiyorsan onu söyle. Ya zaten bunu söyleyen bir kız bence pek de sağlıklı değildir. Yanılıyor da olabilirim. Sen daha çok yarar sağlayabileceğin daha sağlıklı kişilerle flört etmeye çalış, bence akıl seviyesi arttıkça bu tarz saçma soruların da sorulma oranı azalacaktır. Dediğim gibi, yanılıyor da olabilirim.
Kullanıcı avatarı
Alphaa66
Çaylak

Okunmamış mesaj

"kimi dişinin ''ütopya''sı olup onu toplumsal baskıdan uzaklaştırmanız gerekir, kimisine ise sizin baskı yapmanız gerekir."

Beyler Tcma'nın burada ne demek istediğini tam olarak çözemedim.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Alphaa66 yazdı: 10 Tem 2018, 23:11 "kimi dişinin ''ütopya''sı olup onu toplumsal baskıdan uzaklaştırmanız gerekir, kimisine ise sizin baskı yapmanız gerekir."

Beyler Tcma'nın burada ne demek istediğini tam olarak çözemedim.
"kimi dişinin ''ütopya''sı olup onu toplumsal baskıdan uzaklaştırmanız gerekir"

Dişi için orospu damgası yememek çok kritik bir mevzudur. Bunun için geliştirdiği en önemli taktik ise "rol yapma"dır.
Bir gece kulübü düşün, oradaki bütün dişiler seninle seks yapmak istiyor. Statün çok üst seviyede ve seninle olmak için yarışıyorlar bile.
Fakat şöyle bir durum var sen bu kulübün sahibiyle bir anlaşma yapmışsın, senin bir dişiyle birlikte olduğun görüldüğü vakit kulüpten atılırsın.Ne yapardın?
Senin bu durumunu anlayan ve kimsenin göremeyeceği bir yere gelmeyi kabul eden biriyle birlikte olurdun.
Dişinin ütopyası olmak demek, onun dünya normlarında kestiği rolü kesmesini gerektirmeyecek ortamı ona sağlamaktır.
Tamamıyla kendisi olabileceği yeri ona hazırlamaktır.
Dişi eğer onun numaralarını ve rol yapma mevzusunu çözdüğünü görürse, onu toplumsal baskının olmadığı sadece ikinizin olduğu bir yere götürdüğünde bütün bastırdığı istek ve arzularını sana sunacaktır.

"kimisine ise sizin baskı yapmanız gerekir"

Yine bir test mekanizması, bunu yapan dişinin toplumdaki görüntü kaygısı diğerine göre azdır.
Onun için toplu mekanlarda öpüşmek vs. sıkıntı değildir.
Fakat direnir, erkeğin onu gerçekten isteyip istemediğini anlamak adına "istemiyormuş" numarası çeker.
Özgüvenini kontrol etmek adına "soğuk" da yapabilir. Acaba kolay vazgeçecek mi? Etkilenecek mi? Ya da istediğinin ardında ısrar edebiliyor mu? Tarzında senin karakterini incelemek adına test yapar.
İstediğinden emin, kendinden ve yaptığın şeylerden emin olup kendini sorgulama girişiminde bulunmazsan testi geçersin.
Kullanıcı avatarı
Starkiller
Çaylak

Okunmamış mesaj

Beyler tcma dişilerin dertlerini dinlemeyin sizi dertli çoçuk olarak kodlamasını anlıyorum. Dişiye güvenilir liman olun ama sakın dertlerini açmasını izin vermeyin. Bunu derken neyi kastediyor?
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Kanka öncelikle genel bir hatırlatma olsun, tcma'nın bu şekilde yazdığı şöyle yapın, şöyle olun, şunu yaptırmayın tarzı şeyleri uygulamaya çalışmak hata olur. Bunlar aklının bir köşesinde duracak, sen yavaş yavaş o karaktere dönüşeceksin ve bu yazıları kendi bilinçaltında içselleştireceksin. O yüzden yazılanların temelini anlamadan düz taklit yapmak kişiye sadece zarar verir.

Sorduğuna gelirsek dişiye dertlerini açmasına izin vermeyin derken bu bir komut cümlesi değil. Yani elbette izin vermemelisin ama neden? Bunun nedenini kendin anladığında bu eylemleri otomatik yapıyor olacaksın. O nedenle balık vermek zararlı diyoruz, sen zaten aklını güçlendirip hastalıklarını iyileştirince yeteneklerin açılmaya başlayacak bildiğin skill kazanacaksın.

Sorduğuna artık gelebirsem sen karakter olarak aklını güçlendirmiş, hastalıklarını aşmış ve için temiz olduğundan bunun dışa yansıması olarak güvenilir birisi olacaksın ancak kimsenin sikmediği eşeğe ot vermeyeceğini bildiğin için iyi niyetini sömürtmeyeceksin demek istiyor. Başlıkta yoğun olarak işlenen "sinsi dişi"ler (ve tabiki bu sinsi dişilerin yetiştirdiği kadınlaşmış erkekler) senin iyi niyetini suistimal etmeye, seni kullanarak kendi egosunu tatmin etmeye çalışacaktır. Aynı zamanda bu "sinsi dişiler" bu şekilde kafa sikerek karşılarındaki erkeği test ederler ne tepki verecek diye. Sen bu tarz dişiler sana dert anlatmaya başlayınca terslersen/iplemezsen vs onlar senden ilgi beklerken beklentinin tersini yapmış olursun ve sana karşı ilgileri artar. Ancak sadece ezberden test aşmaya odaklanmak boş iştir söyliyim. Ayrıca elbette aklını etkin şekilde kullanan (omega/omega-altın/altın) dişilere bu tavırlar gereksiz olur çünkü onlar böyle saçma sapan dertler felan anlatarak ego tatmini yapmaz, boş beleş testlerle uğraşmazlar (elbette altın dişinin testiyle omega dişinin testi arasında keskinlik arasından büyük fark vardır ancak belli bir akıl eşiği geçildiği zaman genel olarak boş beleş şeylerle uğraşmama gibi ortak noktalardan bahsedebiliriz). Yani gerçekten sana güvendikleri için dertlerini açarlar ve iyi niyetlilerdir, bu dertler "berkecan bana instadan unf attı hüüü" tarzı şeyler olmaz. O nedenle nabza göre şerbet uygulayacaksın kim ne hakediyorsa o kadar.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık