Beta - Altın Dişi Örnekleri

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Tcmanın başlık zamanında "her kıza aynı yemle gidemezsiniz, tuğçe şöyledir yarra şöyledir" diye verdiği örnekler beta-altın dişi örnekleri beyler. Burada yatırımcı-reddedici-realist gibi pua kavramlarını da güzel bir şekilde işlemiş aynı zamanda. Daha sonra kızları 3 algı çeşitinden 8 tipten birine yerleştireceğiz demesinden de ilk zamanlarında pick up kaynaklarından fikir alıp dışarıda kendi kendine saha görevi yaparak etkilerini görmek istediği açık kancıktan da yazdıkları okunulursa. Bu çalışmalarından sonra alfa çekimi denilen enerjisel ve otomatik gerçekleşen olayı farkedip pua olayları temeli kurmadan ("Fakat öncelikle mutlu olmak ve hayat şartları nedeniyle alfa olmak zorundasınız") yapılırsa sadece basit kızları tavlanacağını anlamıştır. Ayrıca harun d den de fikir aldığını düşünüyorum orada da önce bir erkeğin özgüvenini bulup mutlu olması gerektiğini, kızların sadece pastanın üzerindeki çilek olduğunu (biliyorum tcmanın sözü bu) anlatıyordu yani bu şekilde ilk zamanlarda fikir alınabilir.

Not: Ayrıca altın dişinin kafanıza daha iyi oturması için ekşide rus kızı başlığındaki bazı entryler fikir verebilir. Baya entry var yararı olacağını düşündüklerimden bazılarını atıyorum.

https://eksisozluk.com/entry/58925118
Nokta atış entry bulamadım 65 sayfa entry var elbet geneline göz atınca kafanızda bir şeyler oluşacaktır.

Not2: Ekşidekilerden sadece genel fikir alın illa her anlayışlı biraz kitap okumuş düzenli spor yapan kız da altın dişi demek değildir.
Kullanıcı avatarı
aurorα
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Kız mükemmel. Gördüğüm en güzel karakterli kız.
Kullanıcı avatarı
Teknokrat
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Altın dişi konusuna çok kafa yormadım ancak başlıktan çıkardığım kadarıyla iyi genetik özelliklere sahip ve iyi bir ailede çevrede yetişmesi şart. Dişilerin sex ve çocukluk travmalarından bahsediyordu usta bu ne demek altın dişi iyi bir ailede yetişmiş çevresinde iyi rol model erkekler varmış ve böylece erkek onun için saygı duyulacak, iyi birşeyi sembolize ediyor iyi bir baba faktörü yada yaşı ondan bariz büyük bir alfa abi faktörü önemli.

Rus kızları mevzusu dediğin gibi fikir verir yani o sözü söyleyen kızda kötü niyetli olabilir erkeği pofpoflayarak alttan alta yerini sağlamlaştırıp, kendine bağlamaya veya üzerinden geçinmeye çalışıyor olabilir ki çoğunlukla öyle zaten. Yani çok iyi şekilde rol kesip sana anaç, iyi kalpli kızı oynayacak çok kız olacaktır zaten rol yetenekleri inanılmaz yüksek bunu yaşayarakta gördüm.

pua, harun d vs. de fikir vermenin ötesinde bir işe yaramaz yani şöyle diyeyim ; Red pill, pua, kişisel gelişim, harun d vs. hepsini toplasan bir anakonda etkisi yaratıyorsa zeki, azimli ve sağlıklı bir erkekte bçsy ejderha etkisi yaratacaktır. Bu akımlar fikir verir, açıklama sunar, tecrübe paylaşır vs. ama ötesi değil hatta kendini kaptırırsan zarar verecektir.

Bu arada kızın konuşmasının şu kısmı harika ;

''"nasıl bu kadar tatlı, bu kadar komplekssiz, bu kadar pozitif olabiliyorsun? sonuçta bacağın kesildi... senin kızgın olman gerekmez mi?
- neden öfkeleneyim ki? hem ne geçecek elime? sadece zaman kaybı... ben başıma gelenleri kabul ettim. artık bir sonraki aşamaya geçmek istiyorum. daha hayatımın başındayım. 19 bile olmadım. ve yaşamayı seviyorum. niye hayata küseyim? ben bir bacaktan da ibaret değilim, çok daha fazlasıyım. bir sürü hayalim var benim...
ne mesela?...
- mimar olmak istiyorum. dünyayı gezmek istiyorum, farklı mimarileri, kültürleri görmek istiyorum. bunları yapmadan pes edemem. olmaz yani. o yüzden de yaşama dört elle sarıldım. hayallerimin peşinden koşmak için de bacaklarıma ihtiyacım yok benim...
harikasın...
- ben kendimi engelli olarak da görmüyorum. belki de bu yüzden şortlu fotoğraflarımı paylaşabiliyorum. bir eksiklik hissetmiyorum. şu anda koltuk değnekleriyle oradan oraya koşturuyorum. bunlarla bile seri hareket etmeyi öğrendim. yakında protez bacağım geliyor. dalga geçiyorum. “bedenimin yarısı demir olacak! ben ıronwoman olacağım!” diye."

Şöyle bir çıkarım yapmam ne kadar doğru bilemiyorum ancak bçsyda dişiler erkeklerden nefret eder çünkü senden iyisini etrafında istemezsin demişti usta ha işte altın dişinin en önemli özelliği dişiliğiyle gerçekten barışık olup onu erkeğini kendine bağlamak için değil öyle olması gerektiği için kullanması ve erkeğin gücünü kısmanmak ve baskınlık için türlü oyunlar oynamak yerine kendi işine/doğal misyonuna bakması olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

[mention]aurorα[/mention]

Bir insan bazı konularda güzel işler yapmış olabilir, yaşantısı yoluyla öğretinin bir ucundan tutmuş olabilir, bazı zorlukların üstünden gelmiş olabilir bunlar bazı şeyleri gösterir ama senin bu tavrın yanlış. Yani bu kadar sığ bir tavırla eş, yoldaş seçersen hayatta hep göte gelirsin.

[mention]Teknokrat[/mention]

Kanka sende de benzer bir abartı tavır gördüm. Sizi evrimsel olarak baskın gördüğünden enerjik ve iyi huylu davranan, sizi can kulağıyla dinleyip onaylayan, sizi elinden kaçırmamak için ilgilendiğiniz şeyle o da ilgileniyormuş -veya tam tersi- gibi rol kesen biraz da güzel bir dişiyle karşılaştığınızda atlamayın yani. Tabi bir sene geçmiş aradan ben öyle yazdım kimin işine yararsa.

Şunu da söyleyeyim nasıl akıl olmadan alfa olmuyorsa akıl olmadan altın dişi de olmaz. Yani aklıyla en büyük hakikati anlayıp kendini o hakikate kalibre etmemiş biri altın dişi olamaz. Ha etrafta bir rehberlik olmadan, toplum içindeki biri -toplum içinde derken kendi değerini topluma peşkeş çekmiyor elbette- ne kadar kalibre olur elbet bir alfa kadar keskin olamaz mükemmel sürü ve sistematik öğretiler yok çünkü -elbette tanrı'nın kitabı esastır ancak bu sistematik öğretilerin de tanrı'nın kitabının anlaşılması ve tanrı yolunda hizmet adına ne kadar faydalı olduğunu biliyoruz-. Yani altın dişinin onunla karşılaştığındaki seviyesiyle seninle beraber belli bir süre geliştikten sonraki seviyesi elbette aynı olmayacaktır. Altın dişi ararken öncelikli olarak böyle önemi nispeten az olan şeylere bakmak çok verimsiz olacaktır ki bunu yapmak seni saptırabilir -yanlış karar vermeye çok meyilli olursun ki zaten önceliğin farklı şeylerdeyse seviyen bellidir altın dişi de sana gelmez ama yazayım-. Zaten öncelikli olarak daha önemli kriterlere baktığın zaman göreceksin ki insanlar üç aşağı beş yukarı benzer yani, çukurda debeleniyorlar -ufak bir kesim çukurun tam dibinde ve çukurun nispeten yukarılarında (çevrede o nispeten yukarılarda olan yani biraz aklını çalıştırabilen, anlamaya yatkın olan biri varsa ona el uzatmak boynumuzun borcudur belirteyim)- ama bu istisnaları geçtiğimiz zaman default yani tipler eğer gelişimin için analiz pratiği yapmıyorsan bu insanları derinlemesine incelemek -işte bu %40 beta diğeri %43 kafasından bahsediyorum- verimsiz oluyor. Öyle yani hatam varsa düzeltirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention]
Altın dişi ararken öncelikli olarak böyle önemi nispeten az olan şeylere bakmak çok verimsiz olacaktır ki bunu yapmak seni saptırabilir -yanlış karar vermeye çok meyilli olursun ki zaten önceliğin farklı şeylerdeyse seviyen bellidir altın dişi de sana gelmez ama yazayım-.
Yani adam altın dişi feyklerini yiyorsa altın dişinin kendisi arkadaşımızı diğer erkeklerle aynı seviyede görür ve siklemez bunu mu demek istiyorsun
esref su iciyor
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]Mitch[/mention] kanka ondan ziyade demek istediği bence altın dişiyi arayarak bulamayacağından bahsediyor hoca. sen belli bir seviyeye geldikten sonra altın dişi sana gelir veya gelmez sana bağlı değil bu yönden. güç için çalışarak gücü bulamazsın. genelde bu tarz ödüller (altın dişi, güç) senin bir yolda çabalaman karşılığı, acı çekmen karşılığı verilen şeylerdir. ben bunu anladım
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Yukarıda bahsettiğim türde -enerjik güzel vsvs- omegabetalar kişiye altın dişiymiş gibi geliyorsa o kişinin genel olarak akli melekelerinin iyi çalışmadığı bellidir, yani bu seviyedeyken altın dişiyi tavlayamaz demek istedim. "Altın dişi ararken" derken de "kişi altın dişi mi değil mi bunu analiz ederken" demek istedim, [mention]esref su iciyor[/mention] buradan hareketle yanlış anlamışsın onu demek istemedim.
esref su iciyor
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Şimdi şöyle bir durum var. Zamanında TCMA altın dişi örneği verirken klipteki bir kızı kullanmıştı.Tabi ki biz sadece klibi izleyerek kızın altın dişi olduğunu veya olmadığını tam olarak bilemeyiz. Ama o zamanlar okuyucunun aklında oluşan muhtemel altın dişi profilini doğru kalibre etmek için doğru bir hamleydi. Şimdi buradaki videoda -videoyu izleyeli baya oldu yanlış hatırladığım varsa sori- kızın bahsettiği şeyler ve başına gelen travmayı aşması güzel. Fizyonomik olarak bir sıkıntısı da yok ama bunlar kızın altın dişi olduğu anlamına gelmez. Fakat olmadığı anlamına da gelmez çünkü elimizde sadece 15 dakkalık bir videosu var kızın işin iyi tarafı da bu. Tıpkı TCMA nın attığı klip gibi kızın sadece belli yönleri gösteriliyor ve bu videonun eğitim/örneklendirme açısından iyi olduğunu gösterir. Ama bu çok basit bir örneklendirme olur çünkü altın dişi/ alfalık kavramı karmaşık ve çok fazla şeyi barındırıyor. Yani evet kız iyi bir dişi örneği ama fazla anlam yüklemek avellik olur. Çünkü işin kamera arkasını, kızın niye oraya çıktığını, neye inandığını, motivasyonunu bilmiyoruz ki bu verilere de ihtiyaç vardır vesselam diye düşünüyorumdur doğrusunu gösteriniz.

[mention]hoca dehanni[/mention] kanka zaten benim dediğim şey de seninkiyle alakalı. birisi aldhın dishim olujak kank çok çalışayım kafasındaysa zaten o seviyede değildir. altın dişi motivasyonuyla insan kendini hakikate kalibre etmez -am bulmaya kalibre eder asdasdafsd- . Ki alfa olmak için de altın dişi bulmak için de insanın öncesinde bunu yapmış olması lazım bence.
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Bir tanede ben ayrı ele alayım
[mention] [/mention]
Beta olduğunu cinselliği kullanarak kendisini eleveriyor hemde seksi bir tonu vermeye ıkınmış sanki, gerçek hayatta da sizi etkilemeye çalışan dişiler konuşurken aynı taktiği yapabilirler, tcma kancıksözlükte benzer bir kadını paylaşıp sormuştu abazalığına yenilip altın dişi diyen olmuştu sanırım sonradan silmiş onu diyen
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

@Mitch

Başlık altında vızzıklıyan, tcma nın üslubuna söven, anlamadığı yerleri çelişki diye sıçıp sıvayan şahısın beta olduğu sana gayet belli olur ama sana kesin çizgilerle belli olmayan ve art niyetli olan üst level betalar hayatın her bölümünde seninle olacak. Bu bir gerçek. Senin bunları da aynı videoda, başlıkta tespit ettiğin gibi farkına varman lazım. Varmamız lazım yani.
Aynısı dişiler için de geçerli. Attığın videoda ki dişinin beta olduğunu başlığa göz ucuyla bakan biri zaten anlar. Başlığa bakmayan delikanlı da anlar sadece adını koyamaz beta diye. Niteliklerini, özelliklerini bilmez. uy amuakodum kaşarı der 31 çeker en fazla. Önemli olan duyguların olayın içine girdiğinde -ve diğer birçok etken- aynı keskinlikte olayın ayırdına varabilmektir.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık