Alfa Olmak ve Sıfır Düşünce

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
mokokojo
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]fika[/mention] Gayet iyi niyetle seni eleştirmişler, gerçek hayatta bu tarz eleştirilere nadir rastlarsın çünkü burada az da olsa akıl kırıntısı olan insanlar tarafından uyarılıyorsun. kıymetini bil derim. Kuranı, başlığı, hacı tyler'ı defalarca oku demişler. zaten okudum awk awk diyerek çarpıtmışsın. buradaki oku kavramından çıkarman gereken o değildi. hastalıklarından dolayı işine geldiği gibi yorumlamışsın. sana okumadın da denmemiş zaten. hala anlayamadığın/özümseyemediğin yerler olduğu için bol bol oku denilmiş. genel olarak çarptımışsın/söylemedikleri sözleri söylemiş gibi göstermişsin. böyle yaptığın sürece akıl emaresi gösteren insanlar tarafından siklenmezsin.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]fika[/mention]

"Tcma taklitçi demedim, uydurdub safsata yaptın. "

hocanın ne demek istediğini herkes anlamıştır ama sen başka anlamışsın.

Yazıların aşırı ekşicilik barındırıyor, basit bir dille -sana göre basit bir dil olabilir- ve ya genel olarak herkesin anlayacağı şekil de cümleler kurman hem kendine -anlaşılabilirlik açısından- hem insanlara -anlama, öğrenme açısından- daha faydalı olur. Kültür eksikliğimden olsada yazılarını anlamakta zorluk çektim bu benim sorunum ama ekşici tarzında alimmişçesine tanımlar yapman canımı sıktı.

Hocanın benden ve senden yüksek kültürüne rağmen -doğruları söylemek göt yalamak değil- yazılarında nedense hiç sıkıntı yaşamadım.
Kullanıcı avatarı
fika
Sürgün

Okunmamış mesaj

O günlerde bu kudurmuş, aç, beta tavrım olmasaydı şu an geldiğim noktayı göremeyecek olacaktım. Burada bana iyi niyetle oku diye yardım etmek isteyen, tavsiye vermek isteyen herkesten umurlarında dahi olmayacağını bilsem de özür dilerim. Haklarına helal etsinler.

Gelelim ne değişti konusuna. Bu başlıktan kısa bir süre sonra sadece kendimin bileceği, sözle anlatılamayacak bir şey yaşadım. Ikıntı ve günlük sıçmıklardan asla değil. Yani başlığı, hacıyı ve Kuran'ın ne demek istedigini hissettim. O günden sonra her şey çok değişti. Bakış açım inanılmaz farklılaştı. Bunlar tabi kişinin kendisiyle alakalı bir durum. Eleştiriler olacaktır, günlüktür, geçicidir vs. diye. Ama bu seferki öyle bir şey asla değil. Resmen son çırpınışları yaşıyormuşum burdaki acizliklerimle. Bu bambaşka bir şey beyler tcma'nın dediği gibi. Aranızda devam etmek, serpilmek "zorundayım" beyler. Muhtaçlık değil akıl keskinliği ve kendi hayatım için. Zira sorularım şimdi daha da arttı haliyle.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

[mention]fika[/mention]

İnsanın hatasını anlayıp bundan dönmesi çok güzel kanka. Hepimizin hastalıkları var, yaptığımız bariz hatalar oluyor ama amacımız bu hastalıkların-hataların üstüne çıkıp daha da güçlenebilmek ki böylece daha iyi hizmet edebiliriz. Benim bu başlıkta cevap yazdığım kişi senin deep beta halindi, eğer dediğin gibi o zamanki halini aşıp kendini iyileştirme yoluna gidiyorsan benim kankamsın, senin adına da gerçekten mutlu oldum. Selametle.
Kullanıcı avatarı
Kür Sad
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Bu başlıktan çok şey öğrendim. Bir insana hastalıklarının neler yapabileceğini biliyordum -gerek hacı'nın anlattıkları olsun gerek kendimde gözlemlediğim davranışlarım- fakat başka bir insanda bunu görmek çok farklı bir olay. Olayları bildiğim halde sanki inanmak istemiyordum -yok o kadar da olmaz falan diye- ama bu somut örnek adete beynim de şimşek etkisi yarattı. Olayın ciddiyetinin iyice farkına vardım. Ne ile karşı karşıya olduğumu, yolumun ne kadar zorlu olduğunu gördüm. Bu forum iyi ki var. Sizler iyi ki varsınız.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık