Ego nedir?

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Alphaa66 yazdı: 23 Tem 2018, 21:14
Kendimi kimseden büyük görmüyorum. Yalnızca insanların beni ezip, aşağılamasına izin vermiyorum.
Kanka evrimsel olarak "ezo" görünmemek için savunma mekanizması şeklinde böyle davranıyor olabilir misin? Yani böyle davranman içten içe bir korkunun sonucu olabilir çünkü gerçekten kendini bilen biri zaten içinden gelerek düz "ben mükemmelim, ben çok iyiyim" demek yerine bunu hareketleriyle hissettirir -kasıtlı bir durum yok içinin dışına yansıması var-. Bir insanın baskınlığı karşının bilinçaltında oluşur sen dümdüz istediğini söyle yani karşısı senin otomatik davranışlarını kaydeder ve sana buna göre değer biçer.

Ayrıca dişilerin sana ilgi göstermesi bir hakikat turnusolu değil. Hangi dişiler? Beta mı? Omega mı? Demek istediğim "küstah davranacağım, kendimi ezdirmeyeceğim" derken egonu beslememeye dikkat et kanka. Bir yerden sonra dışardan "ezo" görünmeyi siklemezsin zaten, ha dersen ki seni böyle görüp tepene binmeye kalkıyorlar, bunlara karşı gerek fiziksel gerek mental güçlü olacaksın, götleri yemeyecek bir şey yapmaya. Ama dediğim gibi "bakın ben mükemmelim çok iyiyim yani ezik felan değilim ona göre davranın bana hiçbirinizi siklemem aslında küstahım ben" şeklinde bir temenni olduğu zaman kendine zarar verirsin.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık