Birkaç eleştiri

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Şimdi aklıma geldi "açıklarlarsa kendi ürünlerini de belli ederler, böylece niye yapmış olduklarını anlarız içimiz ferahlar şüphe kalmaz" tarzında yazmışım. Kendi ürünlerini belli edip etmemelerinin beni ilgilendirmediğini anladım yani bu olay benim meselem olmamalı.

Şüphe konusunda ise dediğim gibi evet şüphem oluyor bir konuda verdikleri hükme ama aynı konuda kendimin yanlış düşünebileceğime dair de şüphem var yani anlayacağın tam çözemediğim bir mesele ortada oluyor, biraz ferahlatılma isteği oluyor. Ha bazı konular pek öyle açıklanamayacak şeyler oluyor bunu da göz önünde bulundurmak lazım sonra buradan anlamayanların vızzıkları türeyebilir moderasyona karşı. O nedenle bunu tam bir yükümlülük olarak değil de gerektiğinde "şimdi bu adamlar benden daha derin, ben biraz düşüneyim olayı belki anlarım" mantığıyla bakacak kafada olmak gerekir, şu da var karşımızda tcma da yok yani buna göre de bir ölçü tutturulmalı. Yani açıklanabilecek bir olay varsa açıklanması taraftarıyım ki öğrenelim ve güvenimiz artsın, diğer türlü bir durum olursa da "bu adamlar açıkladığı zaman görüyorduk ki kafalarına göre iş yapmıyorlar" -mecazen söyledim yoksa şuan da öyle laylaylom kafasındalar demiyorum- denir yani -şuan da zaten öyle deniyor ama bu işin elimizden geldiğince ölçüsü tutturulsun diyorum-. Bu insanlar yanlış da yapabilir insanız sonuçta, böyle bir durum olursa da elimizden geldiğince düzeltiriz yani. Meramımı yeterince anlattım umarım, selametle.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık