Birleşme Çağrısı

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Beyler bir düşünün,

-Bu sitenin açılması
-Bunu çok sık yapmam'ın pdf olarak toplanması
-Unbelievable my7 kancıksözlük entrylerinin pdf'te toplanması
-Hacıtyler pdf'i oluşturulması

Ve şu an aklıma gelmeyen bir çok çalışma ve emek tüm kardeşlerimize ne kadar faydada bulundu.

Şu an fark ettiğim bazı durumlar var, burada sizin fikrinize de açıyorum bu mevzuları. Biliyorum ki buradaki bir çok insandan kat ve kat daha iyi fikirler çıkma potansiyeli var.

Değinmek istediğim en önemi mevzu "birleşme ve organize olma"
Bu mevzu neden önemli? Diyebilirsin ki zaten birleşiğiz işte sitede takılıyoruz, birbirimize yardımcı oluyoruz. Hayır, yetersiz. Çok dağınık ve düzensiziz.
Bu, başlıkta ve hacıtyler tarafından net bir şekilde vurgulanıyor.
yani sen eğer bu başlık altındaki iyi niyetli kardeşlerinle halen birleşmediysen, o halde boşuna buradasın
-they call me alpha
korkularınız ve menfaatleriniz yüzünden hareket ediyorsunuz. sonsuza kadar böyle ortada kalacaksınız eğer birleşip tcma'nın dikkatini tekrar çekmezseniz. yatağında son nefesini verirken bu anları hatırlayacak sensin. ben nasihati vereyim de üstüme düşeni yaptım diyebileyim en azından.
hiç düşünmüyorsunuz değil mi? böyle devam. düşünseniz de bir şey değişmiyor çünkü. daha az yakarsınız böyle eheheh. uzun bir zamandır yapabildiğiniz tek şey olan karı gibi didişmek eylemini gerçekleştiriyorsunuz. betasınız. birleşin. eğlence artsın eheheh. omegalar başka bir sebepten birleşsin. sebebi biliyorsunuz. eğer yapabilirseniz tabi. o farkındalığa erişmeden kardeşlik'e göre sadece hayvanlarsınız omegalar. betalar takılsın olum eheheh. birleşin yada birleşmeyin tek değişen şey eğlence oranı olacak.
farkındalığınız güzel. iyi niyetli çocuklarsınız. örgütlenmek ise gereksiz. birleşmek gerekli.
herkesin yolu kendine. kiminizin yazısı iyi kiminizin analiz yeteneği kiminiz betaları iyi sikiyor eheheh. hepiniz birleşip birbirinizi kurtarmalısınız. insan doğru şartlar altında birbirine faydası olan bir varlık. doğru şartlar sizde. başlık sizi kardeş kıldı. birbirinizin kurdu değil birbirinizin destekçisi ve eleştireni olun. birleşin. birleşirken oluşumun saflığını koruyun. betaları fırlatın gitsin. ama saçma sapan test grubu yapıyoruz triplerine girmeyin bu konuda gereken tavsiyeleri vermiştim. adaleti kovalayın. varlık gösterin. yeterince uzun süre doğru şeyleri yapar ve kendinizi de düzeltirseniz -bu ikisi çok ilintili birbirine sorununuz bu aksiyon olmadan gelişim bekliyorsunuz öyle bi dünya yok eheheh- sağlam adımlar atıyorsunuz demektir. kardeşlik sizi inkar edemeyecektir. inkar etmek bir yana sempati besleyecektir. size bunları 1 yıldır anlatıyorum aynı şeyleri yazmaktan klavyedeki tuşlar aşındı asdasdasdasd.
şimdi sikkolar istiyorlar ki kimse birleşmesin. -bunun altında çok temel çocukluğa dair dışlanma travmaları yatıyor işte bu nedenle insanın kendini iyileştirmesi gerekiyor bu nedenle başlıkla karşılaşmamış insanlara güvenmiyorum çünkü kendilerine ve hayata dair zırcahil oluyorlar
hayatın gerekleri olarak ve nasıl kurtlar av için hiyerarşik organize oluyorsa bir hedef adına hiyerarşik birleşmenin öneminden bahsettik aksi durumlarda ancak liseli kankalar olarak oturup çay içileceğinden filan bahsettik asdasdasdasdadas.
-evet organizasyon öğrenmede de önemlidir insan için organizasyon her şeydir eğer tcma'nın bize anlattığı öğreti sistematik ve organize bir şekilde aktarılmasaydı bir bok anlamayacaktık eheheh-. birleşin olum. birlikte kurtarın kendinizi. takım oyunu pratiği yapın. kardeşlik'e hazırlanın. durmayın avel avel asdasdasdasdasdas
-hacıtyler

Bunları zaten çoğunuz okumuştur. Hatırlatma ve konunun önemi maiyetine alıntıları yaptım.

Bir de şunu düşünün. Aklınızı güçlendiriyorsunuz, öğretide derinleşiyorsunuz ve farkındalığınız artıyor. Fakat sizin olabileceğiniz maximum şey sadece bir nokta. Eğer yeterli farkındalığa eriştiyseniz zaten anlatılanlar size birleşme ve organize olma konusunda yeterli. Aşağıdaki resim de somutlaştırma adına. Kardeşliğin sizi fark etmesi, sempati beslemesi için hangi tarafta olmanız daha mantıklı?

Resim

Eeee tamam birleşip ne yapacağız? Forumdan yaptığımızdan öte ne olacak?
İlk olarak organize ve düzenli olacağız. Herkesin yardımcı olabileceği mevzular illa ki vardır, bunları saptayacağız.

Şu an size sunabileceğim konular:

- Bunu çok sık yapmam'da tcma'nın mesajı kime attığını ayıklama ve pdf'te düzenli bir hale getirme. ( Tcma'nın entrysinde bahsettiği mesaj hemen üstte gözükecek )

- Betaların bu platforma gelememesi sebebiyle, başlığın dinamiğinin aksaması. Buna bir çözüm bulacağız.

-Kancıktaki yarım kalan meseleler:
* Meditasyon ve çakra
* Telkinler
* Spor/Beslenme

-Hacıtyler'ın kapısını araladığı ve bize bıraktığı mevzular
* Salat
* Mark Manson - Models (pdf mevcut ingilizce, çevrilebilir)
* Başka araştırın dediği ne varsa.

-Çeviri Team. Şu an hellsbells,mokokojo ve dunbugunyarin' ın katkıda bulunduğu bir çeviri kanalı var. Bu kanal daha düzenli ve organize bir takım şeklinde yardırabilir. Sadece Jordan Peterson değil, bize bu yolda katkıda bulunacak her kişinin videosunu,kitabını tr'ye çevirebiliriz.

- Genel kaynak paylaşımı. Herkes elinde kendisine fayda etmiş kaynakları ortak grubumuzda paylaşabilir. Bu bir e-book da olabilir, bir kurs da olabilir.

Nitekim ortak paydamız birbirimizi yukarı çekmek. Zaman aleyhimize işliyor beyler.
Sizden ricam herkes bu konuda düşüncelerini belirtsin, burada olan varlığını belli etsin.
Ve bir anca önce harekete geçelim.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

yani sen eğer bu başlık altındaki iyi niyetli kardeşlerinle halen birleşmediysen, o halde boşuna buradasın
-they call me alpha
Burada kastedilen birleşme zaten birbirimize anlayanın anlamayana öğretmesi, beraber betaları sikmek şeklinde destek olmak. Yani bu anlamda birleşmiş oluyoruz zaten. Nick6'nda da burada da betalığını gösterenler barınamıyor zaten, mesela neden sürekli tcma çakması başlıklara, kancığa felan betalar yazıyor da inci'ye gelemiyorlardı? Çünkü direk çürütülüyorlardı, onlar da menfaat getirmesini umdukları başka platformlarda şanslarını denemeye başladılar. Genel asayiş olarak incideyken de -yani moderatör yokken de- asayiş vardı zaten hata yapanlar uyarılıyordu şuan da durum böyle biraz daha somut otorite var.

Başka insanların yararına olacak fikirlerde bir şeyler yapılabilir elbette ancak her önüne gelenle her konuyu araştırıp tartışamazsın hem verimsiz hem de insanlara kaldırabileceğinden fazla yük yüklemek olur. Salat ve yoldaşlık konuları şuan bize ağır konular gibi. Onun dışında istenilen konularda her konu için gönüllü olan ve nispeten daha güvenilir kişilerden ekip kurulur, görevini yapmayana/baştan savma yapana tekrar görev verilmez. Yani istediğin konuda başlık açarsın mesela "ben şu şu konuda araştırma yapmak istiyorum bana yardım edecek delikanlılar bir adım öne çıksın". Sonra ekip kurulur, araştırma sürecinde çıkmaz noktalar olursa güvendiğin insanlara fikirlerini sorarsın, ekipte aksilik çıkarsa betalık yapanı şutlarsın felan olay biter yani ben genel olarak fikir verdim yani illa böyle yapmak zorunda değilsin anlamışsındır. Onun dışında bu çeviri işini yapmak felan kritik mevzular değil -yapılmasın demiyorum-. Bunlar yapılabilir zaten de şuanki durum fotoğrafını attığın gibi değil kanka eğer öyle olan varsa kendi problemidir yani burada birbirimize elimizden geldiğince doğruyu gösteririz destek oluruz daha fazlasını yapamayız zaten. Birleşme derken bahsettiğin whatsapp grubu kurulması felansa o iş liseli kankaların buluşmasına döner.
Kullanıcı avatarı
aurorα
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention]
Çeviri işinin yapılmasının kritik olduğunu söylemedi zaten. Amaç bir şekilde beraberce harekete geçmek. Fotoğrafta ise bence herkesin tek başına çaba harcayarak ilerleyebileceği maksimum nokta ve birlikte tartışarak düşünerek harekete geçerek ilerleyebileceğimiz maksimum noktayı temsil ediyor.

bahsedilen konulardan ''telkin'' hakkındaki fikirlerimi ve '' meditasyon, çakralar '' ile ilgili ön bilgilerimle beraber yapacağım bir araştırmayı yarın düzenli ve uzunca yazmayı planlıyorum. Diğer fikirlerine de tamamen katılıyorum. Ayrıca saha görevi paylaştığımız gibi başlık analizi paylaşabiliriz ve kancıktaki zaman çizelgeleri tarzı bir şey de yapabiliriz.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Kaçırdığın bir olay var. Burada herkes bazı konularda diğerlerinden daha bilgili. Bu kaçınılmaz çünkü hayat şartları ve meyilli olunan mevzular farklı. Fakat bilginin değeri başkalarına aktarabildiğin kadardır. Buradaki kardeşlerine geçmediği sürece, bildiğinin hiçbir değeri yok. Herkesin her işi yapmayacağı da doğru, zaten yapabileceğini yapacak.

Bir diğer olay ise çoğu şey ilk başta önemsiz görünür. Bugün yapacağın ufak tefek şeyler vardır, önemsiz gibidir fakat yapmazsan ay sonunda göte gelirsin. Şimdi çeviri gereksiz görülür fakat düzenli bir şekilde işler yürütülünce edinilen pozitif momentum ve serpilme gerçekleşebilir. Ortak bir şekilde iyi insanlarla iyi bir iş çıkarmak uzun vadede hem bize hem bundan faydalanacak insanlara fayda getirecekti.

Burada tamamen insanın kendi içinden gelen "çalışmak" ve "pozitif katkı yapmak" olayı var. Tek olay var istemek. Aslında potansiyeli olan, sadece harekete geçmeyen tonla insan var. Sırf bu sebeple de gelişimi aksayan ve yerinde sayanlar var.

İşleyiş dediğin şekilde mantıklı geliyor. Bir deadline olur ve o vakte kadar konu araştırılıp burada sunulur. Çeviri de ise haftada 2 video gibi bir olay olabilir. Kitap için de bölümlere ayrılıp gerekli süre belirtilir. Liseli gibi takılmak mevzusu da yine kişilerin kendisine ve zihniyetine bağlı. Vizyonun nasılsa öyle takılırsın bunun whatsappla da ilgisini olduğunu düşünmüyorum. Fakat her an İletişim kurulan mecralar sadece araç. Süreç içinde tabi ki iletişim halinde olmak zorundayız, bu konuda kesin bir fikrim yok. Herkes uygun gördüğünü söylerse sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]aurorα[/mention]
Evet kanka, pozitif momentum olayı. Ve tabi ki birbirine güvenerek bir şey inşa etmek. Burayı da canlandıracaktır ve daha olumlu olayların dönmesini sağlayacaktır. Tamam kanka, acele etme güzelce yap araştırmanı.

Ben de bugün içinde elimde işe yarayacak kaynakları düzenleyip paylaşıma sunacağım.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

aurorα yazdı: 06 Eki 2018, 23:56 @hoca dehanni
Çeviri işinin yapılmasının kritik olduğunu söylemedi zaten. Amaç bir şekilde beraberce harekete geçmek. Fotoğrafta ise bence herkesin tek başına çaba harcayarak ilerleyebileceği maksimum nokta ve birlikte tartışarak düşünerek harekete geçerek ilerleyebileceğimiz maksimum noktayı temsil ediyor.

Ayrıca saha görevi paylaştığımız gibi başlık analizi paylaşabiliriz ve kancıktaki zaman çizelgeleri tarzı bir şey de yapabiliriz.
Bold yazdı: @hoca dehanni
Kaçırdığın bir olay var. Burada herkes bazı konularda diğerlerinden daha bilgili. Bu kaçınılmaz çünkü hayat şartları ve meyilli olunan mevzular farklı. Fakat bilginin değeri başkalarına aktarabildiğin kadardır. Buradaki kardeşlerine geçmediği sürece, bildiğinin hiçbir değeri yok. Herkesin her işi yapmayacağı da doğru, zaten yapabileceğini yapacak.

Aslında potansiyeli olan, sadece harekete geçmeyen tonla insan var. Sırf bu sebeple de gelişimi aksayan ve yerinde sayanlar var.
Beyler farkettiyseniz kimse size bunları yapmayın demiyor. Aktarabileceği şeyi olan da foruma aktarsın kimse tutmuyor onu. Yapmak isteyen kendince birilerini toplayıp yapabilir. Kancıktaki çizelgeyi, disiplinli olmayı felan kişinin kendisinin olayları aklıyla anlayıp yapması gerek zaten, birilerinin ona dikte etmesine gerek kalmamalı. Zaten forumda yazılanlar da başlık analizidir.

Beyler yazdıklarınızı yaparsınız kendinizce ancak birleşme o değildir. Birleşme nick6'nda, kancıkta, forumda yapılandır. Hangisi beta ittifakı gören ayırt edebilir, yine de bunlar birleşmedir. Birleşme birbirine çobanlık yapmak değildir. Yani sen götünü kaldırmayan adama ne yapabilirsin? En fazla güdersin. Ona hakikat momentumunu sen kazandıramazsın. Kendi için çabalamayana bir de ekip içi sorumluluk verilip güvenilmesi abes olur.

Sonuç olarak burası bir birleşmedir, fotoğraftaki "sen ve kardeşlerin" kısmı burasıdır yani. Kimse tek başına değil sorusu olan yazıp cevap alabiliyor burada. Gerisi kişinin kendisine kalmış.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Değindiğin noktayı anladım kanka. Tabi ki burası bir birleşme. Benim bahsettiğim mevzu daha çok burayı verimli hale getirecek işlerde birleşme. Yetersiz kaldığımız noktalar var. Bir kere ortam yeterince dinamik değil, ortaya koyulan şeyler düzensiz.
Biri içinden gelirse ya da bunaldığı bir durum yaşarsa vs gelip başlık açıyor. Birine karşılık bir sorumluluk hissetmiyor.
"Aksiyon" kısmında özellikle çok eksik var. Ortam daha pozitif olursa bu herkesin yararına olacaktır. Çünkü potansiyel var, eminim bir çoğunun bilgili olduğu ve fayda verebileceği çok konu vardır. Burayı da o pozitif platform yapmak bizim elimizde.

Eksik olduğunu düşündüğüm konuları belirttim. İstekli arkadaşlar varsa lütfen yazsın ona göre başkaları aynı çalışmayı yapmasın. Sizin de "şu konular eksik" diye tespit ettiğiniz yerler varsa belirtirseniz iyi olur.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık