Başlıktaki sözsüz eğitim

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Gnorts

Okunmamış mesaj

EZELACTH yazdı: 23 Eki 2018, 19:44
Bold yazdı: 22 Eki 2018, 18:52 Geçen düşünürken aklıma şu geldi. Başlıkta direkt olarak verilen taktiklerde şöyle bir olay var. Hani sen gidip onu söyleyemiyorsun, söylesen abest kaçacak. Burada aslında sana benim dediğimi siktir edeceksin olayın özünü kavrayıp durumlara kendi çözümlerini üreteceksini mi ima etmek istedi?

Bunun örneklerini de vereyim. Mesela kabilende böyle davranırsan seni afrikaya yollarlar mevzusu, sonra sahadaki açılışta pardon cebinizde çok para var mı? olayı, daha sonra su getirir misin diyen kezbana verdiği küfürlü cevaplar felan. Bunlar günlük hayatta kullanılacak türden cümleler gibi gelmiyor.
Kanka çok iyi çıkarım bunlar. Yani bence de, söylenen lafların gerçeklikten uzak olduğu göz önünde bulundurulursa, evet böyle bi çıkarım yapılabilir. Ve ayriyetten bize mevzuyu anlatıp, sonrasında bizden ana fikir ve çıkarım yapmamızı beklemiş gibi kendisininde; "bu bilgilerden sonra küçük bir ekleme yapıyorum." gibisinden cümleler kurarak, bizim düşünce şeklimizi geliştirmeyi hedeflemişte olabilir.
Bir de benim hatırladığım,
Ah bunun gibi olsam ne kadar güzel olurdum gibi bir test sorusuna,
Tez atımı getirin gibisinden şeyler söylerim gibisinden gerçeklikten bir hayli uzak cevaplar veririm demişti. Ama bunuda kendiniz olun, o an içimden ne geçiyorsaya bağlamıştı.

Bence bu gerçeklikten uzak cevap ve taktiklerin gerçeklikten uzak olma nedeni, tcmanın ben size balık vermeyeceğim, tutmayı öğreteceğim kafasında olma ihtimalinden ve bu taktiklerin klişeleşmemesi-lafların herkes tarafından kullanılmamasını istememesinden kaynaklanıyor da olabilir.
http://kancik.sozlukspot.com/w/kız-arka ... nun-tekisi

Karşı tarafı daha fazla düşünmeye sevkedip daha fazla nöral ağ arttırmayı amaçlayıp bunun yanında da dişilerde mantık aranmaması gerektiğini vurgulamak da istemiş olabilir.( Tabii ki herkesin kendi kelimelerini bulunduğu ortama göre kendisi seçmesi gerektiğini de vurguluyor fakat burada dikkat çekmek istediği durum bu olabilir.)
Mesela attığım linkte şu kısımda böyle bir olaya değinmiş;
"@8 : ''işte dünaynın en güzel kızı, 3 yıldır seni unutamıyorum, sana hep aşık oldum ''
amına çakim böyle mesaj mı olur ?
bu şekilde kendi kendini bile tavlayamazsın.
''umarım en kısa zamanda ölürsün en kısa zamanda ölmen dileğiyle''
böyle dediğinde ise :
''karnın acıktı galiba ?'' yazacaktın.
gelen mesajlara cevap atmayacaktın.
düşünecekti : ''bunu bana çakal mı demek istedi, akbaba mı, yoksa farklı bir şeyler mi ima etti?'' diye...
nöral ağlar yeniden oluşunca da hafiften mesajlarına devam edecektin amk...
uzun bir olayımız yok ; mantıkla çözülüyor her iş."

Bu arada verdiği örneklerin bazıları kendi bulunduğu ortam için abes kaçmıyor olabilir. Mesela lise ortamı gibi bir ortamda su isteyen bir kezoyu küfrederek tersleyebilirsin.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]EZELACTH[/mention]
Evet, hatırlıyorum "tez atımı getirini" de kanka. Yani taşak geçiyor adam tamamen. Zaten okuyucunun direkt olarak bunları uygulamasının saçma olacağını değişimin zamanla geleceğini defalarca vurguladı başlıkta. Bu konuda sana katılıyorum.
az7
Sürgün

Okunmamış mesaj

Bu başlığa önceden yorum yazacaktım ama unuttum ve aklıma gelince yazayım dedim, nasıl olsa sürekli analize açık, eğlence kısmı ile alaka olarak yorumum:
şaka değil , cidden tcma başlığı sadece eğlenmek için yazıyordu , kronolojik okumayı takip ederseniz görürsünüz, zaten ara ara ve başlığın sonlarında eğlence için olduğuna dair vurgusu da var, planlı değildi -yani kendisi tarafından planlanan bir şey söz konusu değildi-.
Dal daşak yazıyor oluşu ve muhabbeti mütevaziliğinden kaynaklanıyor, eğleniyordu ve hiçbir beklentisi yoktu, ne işi paraya döktü ne de sikik dünyevi uğraşlara yöneldi , ayrıca başlıkta ki ölüm vurgusu ve tcmanın ölüm bilinci o yaşlarda çok çok yüksek bu da dikkat çekici, üslup konusu karşısındakinin kim olduğuyla alakalı ,işin edebi ve eğitim kısmını ise ayırmak lazım çünkü başlık planlı değildi.
Kısaca görüldüğü üzere mesele erkek kezbanlarıyla, kut arasında ki sert çizgiye çıkıyor, bir ekleme daha yapayım tcma etkileşimi seviyor -doğal bir şekilde gelişen- ve bu etkileşimlerde eğlenirken aynı zamanda gelişiyor , yine kut - beta ağladı-.
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention] İkinci sorum da hala kafamda tam oturmamış olan "başlığı sadece eğlence için açtım" mevzusu. Burada tam anlamıyla empati yapıp tcma'yı anlayamıyorum. Eğlendiğini kestirebiliyorum ama neden eğlence için bir insan bu yolu seçsin? Sık sık sadece eğlendiğini tekrar ederek betaların "aq bencili işte sadece kendini düşünüyor" zannına kapılmasını sağlamak için yapmış olabilir. [/mention]
tcma bu başlığı yazmadan önce de hep arayış içindeydi öğretiyi keşfediyordu aynı zamanda kendisini anlayacak salat eden bildiğimiz insandan sıradışı arkadaşlarını arıyordu şunu anlamamız lazım tcma bu başlığı eğlence amaçlı ayrıca açtı dur şunların hayatını değiştireyim dedi ve yazdı cidden öyle inanmıyor olabilecek olan varsa adam gidiyordu yani bu böyledir -ilber ortaylı mod- bir kaç kişi istediğini belirtip onu yazmaya ikna etmiş, bir yandan betalarla eğlendiriyor kendisini ama onu yazmaya ikna edenler betalar değil yani anlamak istemeyen çırpınmayan biri yoksa ortalıkta sen öyle alın öğrenin diye mal mal kitleye laf anlatmanın bir manası yoktur ve devam etse kendisine ihanet ediyor gibi hissedecekti ki zaten o his geldiğinde diyor ki başlığa sahip çıkmazsanız siktirolup giderim dedi -hatırladığım kadarıyla iki defa- giderdide tcma bu başlığı deneme amaçlı yazdı yani değişim isteyen omega/omega-alfalara istediğini vermek -şimdi aklıma geldi de tcma şöyle bir söz demişti 'eğlence şeklimin insanların hayatını değiştirmek olması onların şanslı olmalarıdır' yani ben anlıyorum ki adam bir şekilde eğleniyor değişmek isteyen göremeyince de eğlenemiyor ve başlık yazılırken yarısında kapayıp gitmek istiyor- bu işe itilmiş buldum diyor bir yandan aynen bunu diyordu hatırlarsan dişilerle başladı. Neyse bende ilk zamanlarında bizim değişmemizin çok umrunda olduğunu giderim derken ayak yapıyor diye düşünmüştüm amk gitmes gitmes diye ne bileyim. Dostlarım tcmanın eğlencesinden bir çok çıkarım yapmışsınız, dur kendi anlayışıma ulaşabilecek iyi niyetli arkadaşlarımı bulayım diyerek yalnızlığını giderme amaçlı bu başlığı yazmaya giriştiğini söylemem bu amaç hep zaten hep içinde bir ukteydi diye sanıyorum -hep derken öğretiyi keşfetmeye başladığı andan itibaren olduğunu düşünüyorum-

"Şimdi burda eğlenme kısmını birkaç farklı şekilde düşünmek gerekebilir yani oradaki potansiyelli adamlarla birleşmesi eğlenceli olabilir çünkü seni anlayan kişiler olmaya başladığı zaman eğlenirsin, yani bu güzel bişey. "
Kanka bence tcma kendisini anlayan kişileri bulması eğlence değilde müthiş bir tatmin olmuştur kendisine ht. bahsetmişti yani müthiş bir şey kefşediyorsun ve kimseye anlatamıyorsun korkunç bir yalnızlık, ama sonra o bulduğu insanlarla çalışmak ve örneğin beta sikmek çok daha eğlenceli olabilir bu biraz gereksiz detay oldu ama neyse -birde ht. 16 yaşında bir çocuk eğlenmese bu başlığı yazamazdı demişti- hatam varsa düzeltirsiniz
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık