Sözsüz eğitimim

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

revolutionnnn
Çaylak

Okunmamış mesaj

Son günlerde fark ettiğim şeyler var. Beyler bazı şeyleri aktaramıyordum. Yazmaya kalktığımda beceremiyordum ve bunu bişey bilmememe bağlıyordum ama olay öyle değilmiş. Her şeyi s tam anlamıyla söze dökemiyorum ama ben çok değiştim. Fikirlerim, amaçlarım, hissiyatlarım çok değişti. Artık eylemlerimi neden yapmam gerektiğini kestirebiliyorum. Yola neden çıkmam gerektiğini de. Şu an oyalanıyorum, oyalanmam bir yere kadar mazur görülebilecek olsa da zaman akıp gidiyor ve "yarın", çok geç olabilir. Oyalanmak, her yaptığında nefsini körükleyeceğin ve kendini daha zora sokacağın bir seçimdir. Basit olduğu zannedilerek bu kadar pisliğe batılmaz demişti hacı reis. Kesinlikle doğru. Akıl, berrak davranmaya ve ileride her şeyin düzeleceğini bilmemize yarar. Akıl işleri kolaylaştırır. Bizler duygularımıza köle olmamalıyız.

O kadar ilginç şeyler yaşadım ki geçtiğimiz 6 ay. Öğreti kafamda şekillenmeye başladı diyebilirim. Gördüğüm, tecrübe ettiğim şeylerdi hepsi. Bazılarını duymuştum. Öğreti kendine söz geçiremeyenlerin ne hale düştüğünü bana çok net gösterdi. Anlamıyorlar beyler. Geçmiyor filtreden. İnanamayacaksınız belki ama söylediğiniz söz farklı anlaşılıyor hissettirdiği ama sizin hissettirmeye çalıştığınız şey çok başka oluyor. İnanırsınız biliyorum ama ben inanamıyordum. Ortada çok kesin kanıtların olması bana ne aradığımı bilen biri tarafından verilmiş bir lütuftu. Başlığa sallayan habeş maymunları nasıl inancımızı arttırdıysa bu da aynı şekilde yaşandı ve betalar, bana, bize amacımıza giderken fark etmeden hizmet ettiler. Bunu anlatamadım bile, durup düşündülerse bile heva ve hevesleri onları tekrar alıkoydu. Olay dışarıdan bakan biri için bu kadar komikti.

Tüm bunları görmek bana kendimi nerede durduğumu sorgulattı ve diğer insanlarla olan ilişkimi, sevgilimle olan ilişkimi de. Ve gördüklerim hoşuma gitmedi. Kendimdeki yazılım sorunlarını görmeye başladım. Bazı akılsal sorunları da. Onlar da yazılımdan kaynaklı olabilir bilmiyorum. Keşke daha güzel aktarabilseydim aq. Ama şunu anladım ki hayat gerçekten geçici bir yer ve her seçim karşısında ne yaptığımız bizim geçmişte kendimize inşa ettiğimiz karakterin bir yansıması olmakla birlikte gelecekte de ne yapacağımızın bir ipucu gibi. Gerçekten inananlar birbirine sabrı ve hakkaniyeti tavsiye etmeliler. Hayat geçici bir yer, karşına ne çıkarsa çıksın ve seni o noktada o an ne kadar düşündürürse düşündürsün bu da geçecek bir gün, amacıma ilerlemeliyim diyip devam etmelisin. Ve şu an gördüklerim beni bir yandan her şeyi bırakıp kaçmaya (?) meylettirse de azimle sadece çalışmam ve beklemem gerektiğini anlıyorum. Çalıştığımda ne mi olacak ? Şu anki sorunlarım Tanrının izniyle geçer ama karşıma başka sorunlar, dertler çıkacak ve bunlara sebat edeceğim bu sefer. Kendimi ikna etmem gerekecek her seferinde. İşte gerçek mutluluk bu sanırım. Mutluluğun ve rahatın burada olmayacağını bilmek. Bu sayede her şeye gereken değeri verebiliriz. İlerleyen günlerde alpha analizi yapmayı planlıyorum. Bunu yapmakta gerçekten çok geç kalmışım, kafamı skm. İyi geceler.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Şuan elde ettiğin pozitif enerjiyi kullanarak daha doğru işler yapmaya kendini yönlendirmelisin yazdığın gibi, eğer bu enerjiyi boş işlere dalarak harcarsan bir daha ki sefere kazandığın enerji azalacak, böyle devam ederse bir bakmışsın öyle bir enerji yok, sana verilen bu nimeti elinin tersiyle ittiğini farkedeceksin. Umarım bu süreç yaşanmaz, eğer yaşamaya başlamış vs. olanlar varsa da kendisine dikkat etsin.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık