İlişki kaygısı.

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
j1wtz
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Selamun aleyküm ahali. 2 gündür kafam biraz leyla. Son ilişkimden bu yana hiçbir kızla arkadaşlıktan/makaradan/flörtten öteye geçmek gibi bir niyetim olmadı ama anladığınız üzere 2 gündür birisi var.

Kendimce bazı sorgulamalarım oluyor "Acaba düzgün birisi mi?" misali ve açıkçası iyi hissetmiyorum. Ruhen yani. Daraltı içerisindeyim ve bu büyük ihtimalle geçmişte yaşadığım ilişkimdeki ruh halimin tekrar etmesi gibi bir konu. Üstelik kızların yüz hatları birbirlerini andırıyor ya da şöyle de diyebiliriz: bu tipteki kızlardan kişilik olarak düzgünse hoşlanabiliyorum. Dışarıdan hiç tanımadığım biri olsaydı da zararsız biri olarak tanımlayabilirdim. Üstüne tanıyorum ve ilk ilişkimden bu zamana dişiler üzerine analizlerimde/karakter tahlillerinde açık bir gelişme var. Bu konularda rahatım. Yaşıtlarından daha olgun bir kız olduğunu düşünmeden söyleyebilirim. Altın dişi olmasa dahi, gelişime/şekillendirmeye açık bir kız. O yüzden beni törpülemesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Özgüven konularına falan değinmenize gerek yok. Orada hiçbir problemim yok baylar.

Bunlar detaydı sadece. Sizden tek bir konuda yardım istiyorum esasen. İçimdeki daraltıyı sonlandırmak istiyorum ve bu daraltı, bana biraz da kaygı gibi geliyor. O anlarda dahi zaman dışında kaybedecek bir şeyimin olmadığını bildiğim halde saplantılıymışçasına düşünüyorum gibi sanki. Sıkın bir şeyler. Konunun basitliğinin farkındayım, illaki üzerinden geleceğim. Maksat süreci hızlandırayım eheh.

Allah'ın yolunda kalın.

edit: Şöyle de diyebiliriz ki daha açıklayıcı olacaktır: çoğu dişinin nasıl pislikler/hastalıklar taşıdığını gördükten sonra oluşan bir kaygı bu bendeki.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Üstelik kızların yüz hatları birbirlerini andırıyor ya da şöyle de diyebiliriz: bu tipteki kızlardan kişilik olarak düzgünse hoşlanabiliyorum.
Bu nöral ağlarla ilgili bir durum. Sen x kişisine nöral ağları sıkılaştırdıysan, sonra da dışarıda x kişisine benzeyen birini gördüysen nöral ağlar harekete geçecektir.
Yaşıtlarından daha olgun bir kız olduğunu düşünmeden söyleyebilirim. Altın dişi olmasa dahi, gelişime/şekillendirmeye açık bir kız. O yüzden beni törpülemesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.
Kanka şöyle bir durum var dişi karşındaki kişiye göre rol yapabilir. Yani sen diyelim psikoloji felan konuşmak istedin dişinin alakası olmasa bile sırf sen ona baskın durduğun ve seni kaybetmek istemediği için ilgileniyormuş gibi yapabilir, seni dinlediğini düşünebilirsin ancak aslında senin ne anlattığına değil anlatırkenki tavrına bakıyordur. Yani sen o an anlattığın konuda ağır vızzıklasan bile dişiye evrimsel olarak baskın durduğun zaman onun için olay tamamdır. Akılsızlar liginde durum böyledir. Ayrıca sen ona baskın durduğun ve daha etkileşiminiz yeni olduğu için uysal, trip atmayan bir profil çiziyor olabilir ve bu yine akılsızlar liginde çok sık görülür. "Rol yapmadığını nasıl anlarım kanka?" dersen anlayışını geliştireceksin. Bir insanın aklı olup olmadığını ise ürünlerinden, motivasyonlarından anlarsın. Mesela bir insan sana dindar görünebilir, ancak bu insanın yaşadığı hayatın dinle ne kadar alakası olduğunu incelersen hangi motivasyonla dindar göründüğünü anlayabilirsin -tabi genel olarak bu detaylı inceleme olayını ne olduğunu -beta, omega, altın ve araformlar- anlayamadığın, kafanın karıştığı birine yaparsan senin faydana olur ancak herkese yapmak saçmadır çünkü çoğunluk sapmaya meyilli olan betası ağır omegabeta çıkacağı için getiri çabaladığına değmeyecektir-. Sonuç olarak ilgi açlığından dolayı böyle alıntıladığım gibi düşünüyor olabilirsin.

Yazdığına göre biraz ciddi düşünüyorsun sanırım, ilk tavsiyem bir daha düşün fdlhgdf ; ikinci tavsiyem eğer emin olamıyorsan test yap kanka. Haddini aşmadan flört ederek bunu yapabilirsin. Ancak eğer diyorsan ki "flört esnasında dişinin ne olduğunu gösteren kanıtları göremiyorum, dişiden etkileniyorum sapabilecek potansiyeldeyim" bu tarz işlerden uzak dur, aklını geliştir.
Kendi hayatını en iyi sen bilirsin, o nedenle olasılıklı ifade kullandım yani kız şöyledir böyledir demiyorum ancak potansiyel tehlikeleri belirtmeye çalışıyorum.

Not: Düzgün biri derken bunu en azından omega dişisini kastettiğini düşünüyorum. Başlık altın dişiden eş olarak bahseder ancak gerek kendine gerek ortamda altın dişi bulunup bulunmamasına bakarak çıta düşürülebilir. Bu da tabi senin bileceğin işler.
esref su iciyor
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention] Gözyaşlarım bçsy'i okurken kurumasaydı, emin ol aqlardım.
Kullanıcı avatarı
j1wtz
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention] Tavsiyelerin için eyvallah. Nöral ağlar, evet haklısın. Bir önceki ilişkimde moron gibi takıldığım için nöral ağlar sıkı tabii fakat üzerinden uzun süre geçti ve ben daha iyiyim bu sene. Çözülemeyecek bir şey değil demiştim zaten ve bugün kafam daha rahat. Biz insanoğlunun en büyük problemi, farkında olduğumuz şeyleri yapmayışımız. Ben de bazen duygusallığımı ne kadar kontrol etmeye çalışsam elden kaçırıyorum. Toplaması kısa sürüyor Allah'tan. Neyse. Haydi Allah'a ısmarladık.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık