Davranışı kelimelerle ifade etmek

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

olumcul deney

Okunmamış mesaj

Saha'ya çıktığımızda ilk dikkat etmemiz gereken noktalardan biri de kelimelerimizden daha çok davranışlarımızdır..
Örnek olarak:

Saha'da iken "iyi niyetli izlenimi" verip dalga geçerken muhtemelen piç gülüşü vesaire yaparız..

Mesajlaşırken ise bu konuda daha çok random ya da emoji koyarız..

Bu konuda türetmekte sıkıntı yaşıyorum beyler.. Daha doğrusu, "Kelimeleri" nerede kullanılması gerektiğini bilmiyorum. Bu konuda yardımınızı istiyorum..

Geçen gün mesajlaşmamda, Kıza, Whatsapp'a geçelim diye ima etmiştim. Kız da dalga geçer gibi "Orası daha mı hoş" diyip gülmüştü. Burada hangi kelimeyi kullanacağımı bilemediğimden ötürü "Ordan konuşalım" demiştim ki sonradan dememeliydim dedim kendi kendime; daha çok "Ordan yazarsın" da diyebilirdim.. Hevesli görünmüş gibi hissettim..

Benim sıkıntım da bu beyler. "Kelimelerin" nerede nasıl kullanılacağı, ne ifade edeceğini kestiremiyorum. Kelime haznemde sıkıntı mı var bilmiyorum, olduğunu da düşünmüyorum ama bilemiyorum işte..

Anlamadıysanız şöyle diyeyim;

Normal flört ettiğiniz kızla konuşurken; "Sen" "Ben" gibi kelimeler, sizin ilgili olmadığınızı gösterir vs. olur değil mi? "Biz" derseniz, sizin ilgili olduğunuzu gösterir..

heh işte benim sorunum da bu. Hiç umursamayacağım hatunla konuşurken bazen kelimelerimi yanlış seçmemden dolayı "ilgiliymiş" gibi gözüküyorum. Sonrası malum...
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Neden "ne diyeceğim?, bunu deseydim daha iyi olurdu, keşke şöyle yapsaydım vb." Puavari ıkınıyorsun?
Öncelikle kendin ol, içinden geleni söyle ve etkilemeye çalışma.
Bu tür hareketler sana zarar verir. Kendimden biliyorum, ben de zamanında bu gibi sorundan muzdariptim.
Kullanıcı avatarı
hellsbells
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Burada aynı konuyu içeren bir başlık zaten açmıştın ve bir şeyler yazılmıştı. Benim yazdıklarım level gereği kapalı yazılar olmuş yani tam açıklayamamışım zamanım olursa açıklarım ama daha önce sorduğun bir şeyi ve benim haricimde birçok kişinin de eleştiri getirdiği bir mesele hakkında tekrar başlık açman forum kurallarına da uygun değil.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

hellsbells yazdı: 22 Kas 2018, 10:49 Burada aynı konuyu içeren bir başlık zaten açmıştın ve bir şeyler yazılmıştı. Benim yazdıklarım level gereği kapalı yazılar olmuş yani tam açıklayamamışım zamanım olursa açıklarım ama daha önce sorduğun bir şeyi ve benim haricimde birçok kişinin de eleştiri getirdiği bir mesele hakkında tekrar başlık açman forum kurallarına da uygun değil.
İçeriği aynı gibi. Fakat farklı. Orada manipülasyon için açılmış gibi bakmışsınız olaya.

Ben burada sadece "Kelimeler'in nerede, nasıl kullanılacağı, ne ifade edeceğini öğrenmek" istedim..

Orta da akılsız ligini kullanmak falan yok yanlış bakmayın olaya.

Diyorum işte aynı konuyu niye tekrar açayım ki?

Edit: Tekrar baktım ve inceledim konuyu Derren Brown'a kadar getiren bile olmuş ahahah. Kastım bu değil işte. Sen de demişsin ki tekrar tekrar bçsy oku.. Okuyorum okumasına da benim konuyla alakası yok bunun. Tekrar okusan, ne demek istediğimi anlayacaksın.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık