Yapılacak Çalışmalar Üzerine

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Birçok arkadaşın bazı çalışma yapma fikri var. Bu fikirleri masaya yatırıp, herkesin görüşünü almayı ve kabul görenler üzerinde de görev dağılımını yaparsak daha verimli ürünler ortaya koyabiliriz.

Şimdi birimizin aklına bir fikir geliyor, bu güzel fakat neden birden fazla beyinden faydalanmayalım? Akla ilk gelen genelde bizi yanıltır. Bir şeyler yapılacaksa ciddi olan arkadaşların fikirlerini beyan etmesi bu hususta çok önemli.

Genel fikirler:

- Hacıtyler materyalleri rarlayıp arşivleme (dun bugun yarın)
- Kancıksözlüğü kapanma ihtimaline karşı ss olarak arşivleme (hoca dehanni)
- Hacıtyler pdf'teki kuran ayetlerini ekleme (Sokrates)

Görüşlerim:

- Hacıtyler pdf lerindeki en büyük eksik ekşi entrylerinin bazıları silinmiş, bunlar arşivden kurtarılabilir. Linklerin bir kısmı da patlamış ve patlamaya devam ediyor. Bunlar da arşivlenerek kendi upload ettiğimiz linklerle temin edilebilir. Kuran ayetlerini ekleme olayı da gayet hoş bir fikir, okunabilirliği bir nebze olsa da kolaylaştıracaktır.
-Nedense kancık bana hiç kapanacak gibi gelmiyor. İbret niteliğinde hizmet etmesi için açık kalacağını düşünüyorum. Yıllardır aktif olarak işlevi olmayan bir sözlüğü kim neden açık tutar ki? Elbette birileri bu sorumluluğu üstlenmiş gibime geliyor. Gerçi yıllarca navigasyon özelliği yoktu google'dan aratarak giriliyordu entrylere. Yine de aktifliği her daim sürdü.

Sorunlarımız:

- Beta yok. Eski günlerdeki dinamizm yok. Kendi aramızda kaynayıp gidiyoruz.
- Oogway, okanokan ve tonga'nın kurduğu gibi gelişimimizi hızlandıracak gruplarımız yok (bazılarınızın olabilir, olmayanlar adına yazmış bulunayım)
- Rehavet var. Görevleri yapan adam sayısı bile bir avuçtan fazla değil. Kimse kimsenin sorumluluğunu üstlenemez fakat bu neyi ne kadar hak ettiğimizi bize ispatlayan gerçeklerden sadece biri.

Önerilerim:

-Tcma nickaltı zamanını düşünüyorum, ortalık nasıl hareketlenmişti? E hacı yazıyordu. Şimdi ise kimse yazmıyor. Bu sitenin çok faydası oldu, betaların olmadığı düzgünce fikir alışveriş yaptığımız bir sığınak. Fakat bizi çok izole ettiğini de düşünüyorum. Tcma bile başlığı enerji akışı niyetine açmıştı. Etrafta vızıklayan betalar olsa, çürütsek eğlensek felan fena olmaz mı? Bilmiyorum benimkisi de bir öneri üzerine düşünelim diye. Yine tcma nickaltı yahut unbelievable my7 başlığı canlanabilir. Başka bir forumda bunun olması çok zor. Yeni bir site açsak, beta nereden bulacak da girecek siteye? Seo'su ıvırı zıvırı var. Yeni betaların gelmesini sağlayacağız ki bir akış olsun. İncide yazmaya devam etsek betalar gelebilir aslında, sanırım en mantıklı seçenek bu.

-Grup mevzusu da diğer başlıkta söylendiği gibi güvenilir bir kişinin seçimleri sonucunda oluşturulabilir. Bu çalışmaları yaparken tanışan insanlar arasında da belli bir samimiyet yahut soğukluk doğal şartların sonucu oluşacaktır, buna göre hareket edilir.

-Rehavet konusunda herkes kendi üzerine düşeni yaptığında ancak diğerlerine örnek olabilir. Yani istekli adamların burada olduğunu belli etmesi, fikir beyan etmesi ve bir an önce çalışmaya başlamak bu olayın ana kaynağı.

Bu konular tabi ki hep biribiriyle bağlantılı fakat üzerine kafa yormamız ve çözmemiz için herkesin kafasında ne varsa yazması hepimiz adına daha faydalı olacaktır.
Kullanıcı avatarı
cufive
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Çok fazla insanın bulunduğu 2-3 facebook grubuna erişimim var. Bu tarz gruplar üzerinde bir çalışma yapsak nasıl olur diye düşündüm geçen, sizlere de açayım bu konuyu. Çok fazladan kastım 5bin -20bin kişinin üye olduğu mecralar. Buralara sızmak çok zor olmasa gerek.Kastettiğim gruplar daha ziyade ünilerle bağlantısı olanlar.İllaki benim gibi bu tarz gruplarda olanlar vardır aramızda. Tabi bu iş için güvenilir bir ortama ihtiyacımız var. Yani burdan uluorta yürütemeyiz. Elde edilecek kazanımlar hakkında net birşey söyleyemiyorum. İlk aklıma gelenler reel hayata daha yakın bir portal olması sebebiyle betaların davranışsal farklılıklarını analiz edebiliriz. Seçecegimiz konspete göre daha fazla insanı hakikate yaklaştırabiliriz, belki vesile oluruz. Kitle dinamikleri hakkında belki 1.elden gözlem yapabiliriz. Aklımda olan fikirlerden biriydi, saçma/gereksiz/verimsiz olabilir, yine de belirteyim dedim.
Kullanıcı avatarı
Sokratesin Sakali
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]Bold[/mention] kanka betaların burada olmaması güzel. Dediğin gibi pratik yapacağımız betalar burada yok ama olmasına gerek de yok. Yani burası bizim kalemiz. Savaş için kaleden dışarı çıkmamız gerek. Ha dersen ki ya betalar kuşatmaya gelirse. Duvarlar sağlam ki duvara sümük gibi yapışıp kalmışlar, Allah'a şükür hiç bir azılı beta sızıp burda vızzıklayamadı. Bu konuda modlara teşekkür borçluyuz. Ben derim ki eğer sağlam beta sikişleri yapılacaksa betaları kışkırtmamız gerek. Bu açıdan incide paylaşım yapıp, orayı ilgi çekecek kadar aktif tutarsak betalar damlamaya başlar. İlk gelen betaları bilerek besleriz, çürütüp göt gibi bırakmayız yani. Maymunluk yapabileceği dallar veririz. Sonrasında betaları aşırı sikliyormuş imajı veririz. Hatta varsa fake bir hesaptan sanki şüpheye düşmüş gibi entry gireriz. Tüm bunlar olurken betalar etkileyebildiklerini ve siklendiklerini düşünüp daha da yoğun saldırmaya başlarlar. Hatta kim bilir yeterince umut verirsek daimi vızzıklayacak betalar bile edinmiş oluruz. Veya kancıktaki gavatları kışkırtabiliriz, zaten çoğu kafayı yemiş tcma takliti yapacağız diye uğraşırken delirip gitmişler. Hatta bu yazıyı gördüklerinde baya kudurabilirler xhdbfj. Kancıktaki betaları inciye çekebilirsek iyi olur aslında. Orada uğraşırız, pratik olur. Ya aslında betaların olmaması pek sikleyeceğimiz mevzular filan değil. Beta illaki bulunur. Tabi bizim başlığın betaları son kalite orası kabulüm . Biraz organize hareket etsek doluşur betalar, hiç sorun değil.

[mention]cufive[/mention] kanka fikir çok güzel. Hatta yapılacaksa ilk gönüllülerden birisi olabilirim.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]Sokratesin Sakali[/mention] : Edelim o zaman kanka, niye etmiyoruz? Bizi ne durduruyor?

[mention]cufive[/mention] : Kanka şöyle bir sorunu var bu fikrin gerçek kimlikleri belli olan ortamlarda insanlar acziyet saldırganı olmuyor. Sosyal baskı vb. nedenlerle her daim bir el freni mevcut. Fakat bu insanları inci gibi nick alınan anonim bir ortama çekmeyi başarırsak o zaman çok iyi olur. Bu da o gruplara sızıp ya bu başlığı okudum ve hayatımda şu şu etkileri aldım çok değiştim tarzında konuların açılmasıyla olabilir. İncide de hakikat ve birlik yolunda mesajlar yayınlarsak bir çok beta kudurup saldırmaya başlayacaktır. Başlığı henüz okumayan omegalar da illa ki vardır, onlara da pdf ler gönderilebilir. Bunu yapalım derim fakat stratejimizi iyi belirleyip yola koyulalım, ben de gönüllü olurum.
Kullanıcı avatarı
Sokratesin Sakali
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]Bold[/mention] böyle şeylerin yapılabileceğine dair fikir verdim. Hemen yapalım ne oturuyoruz gibi bir tavır içine de girmeyeceğim. Keza senin de bu tarz işlere koyulmadan önce asıl yapman gerekenleri yapmanı öneririm.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

[mention]Sokratesin Sakali[/mention] : "Biraz organize hareket etsek doluşur betalar, hiç sorun değil. "
Bu lafına istinaden söyledim kanka. Hani bu işe direk atlayalım değil de organize olalım bir şekilde kararları da ona göre verelim babında.
"Keza senin de bu tarz işlere koyulmadan önce asıl yapman gerekenleri yapmanı öneririm."
Bundan anladığım henüz bu işlere girecek kadar olgunlaşmadığımızı vurguladın heralde. Bir diğer ihtimal de üzerine biraz daha düşün hemen atlama da demek istemiş olabilirsin. İkincisi daha baskın gibi duruyor, yine en doğrusunu sen bilirsin. Yanlış anladıysam da açıklarsan memnun olurum.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık