12 Yaşındaki Bir Dişideki Olgunluk

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün
Mesajlar: 262
Kayıt: 04 Haz 2018, 17:45
Teşekkür etti: 86
Teşekkür aldı: 267

#1

Okunmamış mesaj 05 Oca 2019, 15:44Kız sadece 12 yaşında fakat konuştuğu ingilizcenin akıcılığı cidden baya iyi. Annesinin ingiliz olması durumu var tabi ki fakat bu onu hayata 1-0 önde başlatmış.

4.09:

-Bizi ne mutlu eder sence?
Bence eğlenmek. Sosyal bir hayata sahip olmak. Bazı insanlar çok sosyal olmayı tercih etmiyor. Bu zor bir soru yani herkesin mutluluk algısı farklı. Sanırım mutlu olmak doğayla, hayvanlarla iç içe olmak, arkadaşlarının yanında olmak.

-Yetişkinlerin seni izlediğini hayal et, onlarda seni rahatsız eden şey ne?
Neyi daha iyi yapmaları gerektiklerini mi düşünüyorum yani?
- Evet
Takım olarak çalışmak (Vay anasını sayın seyirciler kızdaki farkındalığa bak. Buradan sonra pek iyi açıklayamıyor kadın da konuyu değiştiriyor)

-Normal yaşamla ilgili mesela öğretmenler hakkında?
Öğretmenler bize hayatı öğretmeli, sadece 2+2 nin ne olduğunu değil. Tabi ki bunu da öğretsinler fakat bize para nasıl kazanılır, bankalar nasıl çalışıyor, ağaçtan bir ev nasıl yaparız, bir ağacı düzgünce nasıl kesebiliriz, bir arabayı nasıl kullanırız bunları öğretsinler. Hiç kullanmayacağımız matematik denklerimden çok bunlara ihtiyacımız var.

-Hayatla ilgili ne planların var, yetişkin olduğun dönemde mesela?
Mükemmel erkek arkadaşımla tanışmak (Burada elleriyle iki işareti yaparak aslında mükemmel birisinin olmadığını, bugüne kadar tanıştığı erkeklerin onu hayal kırıklığına uğrattığını, aslında mükemmelden kastının onun kişisel görüşü olacağını vurgulaması çok hoş. )
- Yani aşkı arıyorsun ha?
Aşkı arıyoruuum (Looking for love şarkısıyla kendisiyle dalga geçiyor)
Şimdi değil tabi ki çünkü teknik olarak hala olgun sayılmam, hala küçüğüm.
-Çok teşekkür ederim sen gerçekten de altın kızsın (hasiktir dişi öğretiye hakim mi beyler. Golden girl dedi ya la. Tabi ki değil aq, işte öğreti bu kadar hayata dair ortak anlayışlara hakim. Bu polonyalı dişi de bu kızın genel hayat görüşünün pandoradaki yrg olduğunu anlıyor -pandorayı okuduğundan değil kanki, o da yaşadı bu dönemleri ve tercihleri- Olm zaten kızın hali tavrından hırs kariyer peşinde olmadığını anla artık. E yatırımcı olm zaten kız bir tane mükemmel olan erkeğini aradığını söyledi daha ne? Ha altın dişi için bu da yeterli değil tabi ki kişisel kanaatim fizyonomisi felan altın olmaya müsait değil fakat yaşı daha çok küçük serpilir felan belli mi olur. Omegasının çok baskın olduğunu da anlıyorsun zaten)

Velhasılı kelam 12 yaşındaki bir dişinin hayat hakkında bir erkeğe göre ne kadar derin olabildiğini görüyoruz. 12 yaşındaki erkekle bu tip bir konuşma yapma olasılığın çok çok az. Hayattaki gerçeklerle yüzleşme ve olgunlaşmaya bir dişi çok daha erken başlıyor.
7.05'ten itibaren partye gidip dans ediyorlar. Dişilerin baskınlığına ve erkeklerin genel olarak çekingenliğine bir bakın. Dişilerin ne kadar erken serpilip sosyal dinamiklere hakim olduğunu görün.
Bold adlı üyeye teşekkür etti:
olumcul deney
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık