İnci'yi Canlandırma Fikri

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Beyler şöyle düşünüyorum. Elimizde güvenli bir kale olarak bu forum var. Bu çok güzel bir şey, her türlü konuda tartışma olanağımız var ve betalar istila edemiyor burayı. Ayrıca belli çalışmalar sonucunda ortaya koyduğumuz/koyacağımız ürünler de tanrı aksini istemedikçe burada kalmaya devam edecek. Ama beta yok. Bu defalarca dile getirildi zaten, Bold daha geçenlerde bundan bahsetti dehanni de "Birkaç Eleştiri" başlığı altında söylemişti diye hatırlıyorum, "beta çekmeliyiz, nick6 canlandırılmalı" gibi. Ben buna katılıyorum. BÇSY'nin kapatılmasıyla elimizden çok önemli bir fırsat alındı. Betaları yakından inceleme ve enerji emme şansımız azaldı. Bunlar öyle hafife alınacak şeyler de değil. Ha başka sitelerde de beta sikertme işlemi de yapılabilir elbette ama başlık üzerine vızzıklayan betaları sikertmek bir ayrı olacaktır diye düşünüyorum. Ne gibi konularda damarlarına basıldığını filan görmemiz açısından da önemli, şu anda öngöremediğim başka faydaları da olacağını düşünüyorum/umuyorum.

Özetle bize başlık gibi bir ortam lazım diye düşünüyorum. "unbelievable my7"da yazmaya devam edebiliriz ama bunun şöyle bir sıkıntısı var: biz yazınca nick6 uplandığında başlıktan bihaber olan, yeni gelen adam "Ne diyo lan bunlar" deyip geçiyor. Bence bu kötü bir şey çünkü dönüp dolaşıp aynı betaların fake hesaplarıyla haşır neşir oluyoruz. Diyorum ki yeni bir başlık açalım İnci'de, "bunu cok sık yapmam (c ile)" gibi başlığı anımsatacak bir şeyler olur, ilk entry'e başlığın pdf'ini koyarız. Sonra yazışmalara o başlıktan devam ederiz. Böylece gelen adam da ne hakkında konuştuğumuz konusunda bi fikir sahibi olur ve belli mi olur, belki aramıza katılır. Betaysa sikertiriz, deneyler yaparız; ha yok kendini temizlemeye, geliştirmeye çalışırsa da ne güzel işte yeni bir qhardo edindik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum beyler.
olumcul deney

Okunmamış mesaj

İnci sözlük ölü..
Başlıktan bir haber olmayan 2-3 velet gelip amına kor başlığın..
modları ayrı bir eyalet zaten, bir yazarın demesiyle başlık silebiliyor.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Başlığı yaymak, daha fazla insana ulaşmasını sağlamak şu anda bizim ana görevimiz. Değişim bekleyen omegalara yardımcı olup, gelen betayı da çürüterek süreci ilerletiriz.

Yeni bir başlığa olumlu bakıyorum. Diğer forumlara da yazarız fakat ana hat inci üzerinden ilerler. Okuyan insanların bir şekilde oraya gelmesini sağlayacağız. İnciye hepimiz yaşadığımız değişimleri, başlığın değerini vs. yazarak ve bunu düzenli yaparak trende gireceğiz. Ekstra olarak kitleyi de diğer forumlara ve gruplara sızarak çekeceğiz. Başlığın pdf'ini ve inci sözlük linkini de bırakırız.

Not: Başlığın ilk entry'si theycallmealpha.com'daki tcma'nın yazdığı blog hakkında olmalı.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Beyler bu işte görev almak isteyenler whatsapp'ta toplanalım. İstişare ederiz ve uygun bulduğumuz fikirleri uygulamaya koymaya başlarız. Sebepsiz işleri savsaklayan, cıvıyan olursa gruptan atılır. Benim aklımdaki bir kaç fikri sıralayayım.

- Burada başlığı tartışmaya ve açıklamaya devam ediyoruz diyerek theycallmealpha.com ve benzeri yerlere link bırakacağız. Okuyan eleman görürse tıklayıp gelecek.

- Cufive'ın bahsettiği sosyal medya gruplarına sızıp başlığı ve linki paylaşacağız.

- Popüler forum sitelerine girip tcma'dan, başlıktan ve değişimimizden bahsedeceğiz ve linki bırakacağız.

- Başlık altında betaları sikip, omegalara düzgün açıklamalar yapacağız. Burada hepimiz inciye düzenli aralıklarla entry girip başlığın trendde gözükmesini sağlayacağız.

Kafasına yatan ve bu işte gönüllü olacaklar bana pm'den numarasını yollasın bir grup kurup başlayalım.
az7
Sürgün

Okunmamış mesaj

Popüler forum sitelerinde , şahsi tecrübelerimizden ve değişimimizden bahsedilen konular açmak daha mantıklı, betalar ciddi ciddi korkuyorlar artık, nick6 faaliyetlerinin azalmasının sebebi bu, başlık hayatın farklı yönlerine ışık tutuyor ve gerek sosyal mecralarda gerek forum sitelerinde dertlerini ciddi ciddi dile getirenler var konuyla alakalı tecrübemiz ışığında aydınlatıp başlığı verebiliriz - özel olarak değil, konuya yorum olarak -.
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]Bold[/mention]

Hemen işe girişme niyetin güzel ama biraz bekleyelim, ortada fol yok yumurta yok henüz. Buraya yazmadan önce birkaç kişiye danışmıştım bu yeni başlık altına taşınma fikrini, gereksiz olduğunu söylemişlerdi. Biraz bekleyelim, eleştiriler veya destekler gelsin ona göre hareket ederiz, böylesi daha mantıklı olur diye düşünüyorum. En azından yarın akşama kadar bir bekleyelim. Gören de fikrini belirtsin beyler lütfen.
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Fikirleri belirtiyorum fakat anında yapalım olarak değil, daha çok beyin fırtınası olması açısından söylüyorum. Mantıklı mantıksız herkes fikrini söyler, bu sebeple istişare yapıyoruz. Burada çok vakit kaybediyoruz ben bu fikirler başlığını 4 gün önce açmışım, o gün grup kurulsa şu an çok daha ilerleme kaydetmiş olabilirdik.
Kullanıcı avatarı
aPeopleArmy
Sürgün

Okunmamış mesaj

Bold yazdı: 07 Oca 2019, 22:43 Beyler bu işte görev almak isteyenler whatsapp'ta toplanalım. İstişare ederiz ve uygun bulduğumuz fikirleri uygulamaya koymaya başlarız. Sebepsiz işleri savsaklayan, cıvıyan olursa gruptan atılır. Benim aklımdaki bir kaç fikri sıralayayım.

- Burada başlığı tartışmaya ve açıklamaya devam ediyoruz diyerek theycallmealpha.com ve benzeri yerlere link bırakacağız. Okuyan eleman görürse tıklayıp gelecek.

- Cufive'ın bahsettiği sosyal medya gruplarına sızıp başlığı ve linki paylaşacağız.

- Popüler forum sitelerine girip tcma'dan, başlıktan ve değişimimizden bahsedeceğiz ve linki bırakacağız.

- Başlık altında betaları sikip, omegalara düzgün açıklamalar yapacağız. Burada hepimiz inciye düzenli aralıklarla entry girip başlığın trendde gözükmesini sağlayacağız.

Kafasına yatan ve bu işte gönüllü olacaklar bana pm'den numarasını yollasın bir grup kurup başlayalım.
İnsanlarla tartışırken hem bilgilerimizi tazelemiş/yenilemiş oluruz, hem de kendimiz yeni şeyler öğreniriz. Bu yüzden betaları çürütmek ve betaların bize yöneltecekleri sorular ile kendimizi daha iyi geliştireceğimizi düşünüyorum.

Kısaca bahsettiğin girişim çok faydalı olucaktır.
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Whatsappa gerek yok, discord veya skype iş görür, illa bildirim gelsin istersen telefonuna uygulamasını indirirsin her mesajda bildirim gelir. Şahsen telefon numaramı vermek istemiyorum "ben çok önemliyim, numaramı vermem" tribinde değilim ama gerek yok.

Onun dışında yeni bir başlık açmaya gerek yok. Öncelikle başlığı okumuş insanlara yönelmek daha mantıklı olur, bunun için tcma.com ve facebookta "bunu çok sık yapmam" sayfasındakilerin soruları cevaplanır, yol gösterilir ve forumun, incinin linkleri atılır -face sayfasında hacının profilinin linki var ama "unbelievable my7" linki, forum linki yok tabi birisi önce tcma.com'dan face sitesine, oradan hacı profiline, oradan tcma nick6'na, oradan foruma sekebilir ama insanların işi kolaylaştırılsa fena olmaz.

Beta bulmak için birçok platformda gezebilirsiniz ekşi, tcma çakması başlıkların altı, saçma sapan alpfa blogları, inci, youtube ve alkışlar videoları ve altlarına gelen yorumlar.
Ben kancıkta biraz takılıyordum ama beni çaylak yaptılar :'(, tcma gittikten sonraki dönemden günümüze okursanız da bol bol betalık örneği görürsünüz, onun dışında tarih okuyabilirsiniz, incide tcma nick6'nı okumayan arkadaşlar oradaki betalıkları da inceleyebilir, başlığın arşivlenmiş sslerinden de birçok beta örneği gözlemlenebilir.

Beta çekilmek isteniyorsa bu işlere meraklı olanların bulunduğu mekanlara -tcma çakması başlıklar, alpfa forumları- gidilebilir, oralardan betaların kayma ihtimali yüksek, kaymasa da orada işinizi görürsünüz zaten.

Başka bir şey yapmayın demiyorum ancak önce bunların yapılması daha mantıklı olur, ben şimdilik diğerlerine gerek olmadığını düşünüyorum, yanlışım varsa belirtirsiniz
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün

Okunmamış mesaj

Amaç bir akış sağlansın, fikirleri hızlı paylaşıp daha hızlı yol alalım. Skype felan da uyar bana, orada numara belli olmuyor mu? Telefon olayındaki hassasiyetini tam olarak anlayamadım.
Öneriler de güzel, gezip inceliyorum tabi ki fakat birinci elden tecrübe etmek gibi olmuyor. Başlık kültüründen gelen betalar çok hoş oluyor, incide o akışı yeniden sağlayıp başlığı daha çok insana duyurursak seviye atlayabileceğimizi düşünüyorum.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık