Van Damme Analiz

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık
Kullanıcı avatarı
Bold
Sürgün
Mesajlar: 262
Kayıt: 04 Haz 2018, 17:45
Teşekkür etti: 86
Teşekkür aldı: 267

#1

Okunmamış mesaj 21 Oca 2019, 18:241.12 - 1.48 arası: Çok güzel bir noktayı açıklamış. Günün sonunda bazı insanlar diğerlerine göre daha fazla ilgi istiyor diyor. Hacı betaların bu sikimsonik davranışlarının altındaki nedenin aslında sevgi istemeleri olduğunu belirtmişti. Van Damme da illa dövmem gerekmiyor, hastalıklarının kökenini görebiliyorum ve kaba kuvvet kullanmadan da mevzuyu halledebiliyorum demiş. Harbiden de öyle bu ilgiyi/sevgiyi isteyiş biçimlerinin farklı olması da hastalıklarından dolayı işte. Neden böyle yapıyor beta da bilmiyor, bilinçaltının etkisiyle doğru sanarak iblise uyarak saldırıyor. Yalnız bir kilit nokta var ki herkes Van Damme değil ve hayat da herkese bu kadar toz pembe değil. Yani bu adamı gördüğünde beta şu an foto çekilmek vs. ister artık çıkarına o an ne uygun düşüyorsa Van Damme da az ilgi gösterse sorunu hemen çözebilir. Fakat normal bir sivilsen bir çoğunun hastalığını senin anlayışlı tavrın çözmeyebilir çünkü betalar hasta ve akıl seviyesinde iletişim kuramazsın, hastalıklarını suni biçimde bastırman gerekebilir. Git her azanı döv patakla demiyorum tabi ki ancak belli bir seviyede sana zarar vermemeleri gerektiğini ona ispatlamazsan saldırıları asla kesilmez bu hıyarların, korktuğunu çekindiğini de bir primat bile olsalar anlayabilirler ve daha da üzerine gelirler senin. Böyle birleşip felan birilerinin ondan zayıf olduğunu, çekindiğini görmeleri bunların hoşuna gider. Sırf bu sebeple bile senin, eşin, dostun ve çocuğunun bir savunma sanatıyla ilgili olması bir zorunluluk olmuştur. Çocuklukta aileden görülmeyen sevgi bağı çok fazla karakteristik bozukluklara yol açıyor, yani dinde aile kavramının da ne kadar önemli olduğunu belirten bir hakikat aslında bu. Çocuk ailede bulamadığı aidiyet ve sevgi duygularını tadabilmek için saçma sapan çetelere ve yanlış yollara savruluyor. Çeşitli suçluluk duyguları küçük yaşta bir çocuğa empoze edilirse, kötü travmaların aşılmasında sağlıklı zihinlerden yardım da alamazsa çocuk pek tabi ki malın teki bir beta olarak çıkabilir karşına. Bu konu zinanın da neden çok kesin bir yasak olduğunu açıklar çünkü aileler direkt olarak toplumların bel kemiği.

1.55 - 2.09 arası : Aslında elemanın sorusunun yanıtı belli. Tolgahan şunu diyemiyor "Lan sikik türk dizisi işte sizin gibi malların da anladığı zevk aldığı senaryo neyse ona göre yazıp çiziyolar bana da oyna diyorlar oynuyorum ekmek kapım aq". Bunu dese linç yiyecek herif o sebeple bir kılıf uydurarak espri bir tavırla "2 erkeğin arasında mı kalacağız ağabey" diyor. Sanki tüm olay ya iki kız arasında ya da iki erkek arasında kalmak kadar siyah ve beyaz, başka bir seçenek yok. Fakat bunu dedikten sonra tabi yaaa erkeksin yaaa tarzı kitlenin şişini indirebilmiş ve yapılan sikik senaristliği de elbette ki meşrulaştırmıştır.

2.09 - 2.33 arası : Burada yine Tolgahan politik doğrucu olması yönünde göz kırpıyor Melih'e. Boşver abicim ne başına bela alıcaksın gerçeği söyleyip, mütevazi bir tavır takınıp etliğe sütlüğe bulaşma sen demek istiyor. Soru aslında oldukça saçma yani bunu bilip napacaksın harbiden. Burada dalga geçip eğlenebilirdi Melih fakat ciddi ciddi cevaplıyor ve komik bir durum yaşanıyor.

4.06 - 4.18 : Yanaklarına gelen iltifattan sonra dişinin koltukları fena kabarıyor. Götü kalkınca da "evet çok geliyor bu iltifatlar sizden geldiği gibi" diye bir küstahlıkla cevap veriyor. Kızın ilgi ve iltifat alması tr şartlarında çok olağan bir durum, bu şartlarda kezbana kaymayıp bu iltifatların egosunu şişirmesini engelleyebilmesi gerekiyordu fakat mimiklerinden ve sırıtmalarından anlayacağınız üzere bunlar dişinin oldukça hoşuna gidiyor. Beyaz da mallık ettiğinin farkında fakat seyircilerden "geldi o yüzden okudum ehi ehi" tarzına bürünüyor fakat yemezler tabi ki, bir sürü mesajı okuyup geçtin de orada niye duraklayıp konuşmaya girdin diye sorarlar adama. Burada işte türk kızının kezbanlaşma aşamasında değinilen mevzunun bir somutlaştırması var "tatlısın güzelsin şekerci mi baban senin" diyerek arkası kaldırılan kızların en dandiğinin bile "ben hariqayım bana köpeklik ediceksin tabhi ki .s.s" havalarında gezmesindeki nedeni rahatça görebiliyorsun. Bir hiçken bir anda fazla ilgiyle coşan dişilerin karşısında güçlü durabilmenin tek yolu onu okuyabilmen ve böylece bu basitlikleri asla siklememen.

4.34 - 4.44 : Yine kitlenin havasını alacak mütevazi jojuk ayakları. Gerçek tabi ki bundan çok daha farklıdır, adamın çok fazla çabası, emeği ve çalışması olabilir fakat medyadaki işlerin çoğunun kirli ve torpilli işler olduğunu kestirmek de zor değil ne yapsın anlatsın mı adam her şeyi. Halkın takdiri çok şükür diyip politik doğrucu cevap verip geçmek çok temiz, efferim; eminim kitlede de bundan işte bizim takdirimiz heyt be ne delikanlı çocuk işte bizi övüyor diyip kuruntulanan tonla hasta mal vardır. Kitle hasta anasını satayım, kendilerini de en iyi güden iyi hissettirene domalan bir sürüden farksız olduğu için adamı da suçlayamıyorum. Hakikati tv'de söylediğin an linç yersin, bu sebeple alfa/altın dişi'nin medyatik karakterler olma ihtimali çok çok az.

Yanıldığım bir yer varsa lütfen beni de eleştirerek doğrusunu öğretiniz beyler, onun dışında eyyorlamam bu kadar afiyet olsun.
Bold adlı üyeye teşekkür etti:
Aguilar De Nerha
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık