Türkstar Jürisi

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention] [/mention]
Bunu tekrar ele almak istiyorum incisözlükte analizden çok nefretimden bahsetmiştim, Onur omega Jürinin ikiside beta.
0:03 "hadi bakalım" ne amaçla dediğini anlam veremedim yarışmacının heyecanını test ediyor olabilir,
Onur şarkıyı söylemeye başladığı anda gözlerini yana kaçırıyor buradan özgüveninin düşük bir omega olduğunu anlıyorum bir kaç saniye sonra jürinin beden dilinden kasıntılıkları okunuyor
0:29 "Onur!" değersizliğini bastırma çabası. Bak ben jüriyim Onur bana şu şarkıyı da söyler misin gibi. Yarışmacı kendini biraz ezik hisseden biri olsa ondan hadi bize şunu da yap takla at minvalinde daha fazla şey isteyecek. Bu beta patron olursa çalışanlara çok kötü mobbing yapar.
1:02 Burada ifade etmek istediği şey "O dinlediğiniz kişiden eksiğim yok ama bana 20 saniyeyi bile fazla gördünüz onu sonuna kadar dinlediniz". Demek olabilir, emin olamadım.
1:17 6 saat değilde 2 dakika müsade etseydiniz anasını satayım, en başından kabul etmek istemiyorlar ne sikime 10 saat bekletiniz o zaman adamı ama belki 10 saat değilde 2 saattir abartma yapmışta olabilir gerçekten 10 saat beklemiştir olabilir çünkü program gerçekten sikko şaşırtmaz.
1:21 Hitabını saygısızlık olmasın diye "sen"den "siz"e döndürüyor sen dese ne olurdu kestiremiyorum kendince haksız duruma düşmeyip, jürinin maksadını sonuna kadar kurcalamak istedi sanırım. devamında da madem şarkıcısın bu kadar kendinden eminsin neden ortada Tarkan gibi somut bir başarın yok demek istiyor olabilir zaten en sonunda ikisinede siz kimsiniz çekecek.

1:55 Ve bizim özgüvensiz dişilerden olan jüri abla giriyor konuşmaya kendinden emin değil iletişim yeteneği düşük, lafını bitirdikten sonra karşısındakinden onay bekliyor çünkü zaten haksız, adamı törpülemeye çalışıyorlar -o zaman neey nee- derken kafa sallamasına bakarsınız.

Bu yıllarda çıkan programların nasıl işlediği de belli değil amk bu yarışmanın başka jürileri olan farklı adla çıkmış olan verdiyonlarını da izledim kim kafasına nasıl eserse yarışmayı o öyle yönetiyor, şimdi en azından -reklam yapmıyorum- Acun Ilıcalı'nın kontrolü altında yapılan -koltuk dönmeli versiyonu- programda en azından bu kadar alenen bunu yapamıyorlar çünkü orada yönetim var ama bu tip programda biri bunu yaparsa diğer jürilerinde hepsi yapıyor klasik rutin hayatta da böyledir zaten örneğin bununla ilgili de bişey buldum
[mention] [/mention]
ilk bir iki dakika hariç sardırarak bakarsınız programda herkes aynı pozisyona sahip dolayısıyla bu davranışların yeşermesi daha olay oluyor en sağdaki şişkonun da desteğiyle o anlık ortam bayağı akılsızlar ligi şovuna dönüşüyor yarışmacıda omega kendisini bozuntuya vermeden başarıyla turu geçiyor ona da saygı duyuyoruz
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

"-İnsanların onurlarını kıracak hiçbir davranışta bulunmayın ; geyiği bir noktada kesin ve o noktayı iyi ayarlayın".
Bu öğreti ikinci video için.
"-İnsanların hayalleri yahut gururlarıyla oynamayın."
Buda daha çok ilk videoda ki mevzu için
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Attığın videolarda omega dediklerin omega değil -ki buna karar vermek için videoyu izlemene bile gerek yok-, ilki için evet orada 10 saat umutla bekleyip 1 şarkıyı bile tam bitiremeden yollanmak insanı üzer ama omegalık böyle bir şey değil yani. İnsanlar o an şartlar öyle olduğu için o şekilde davranıyor olabilir bir duruma bakarak kesin olarak bu omegadır bu omegaalfadır felan diyemezsin bu iş tutarlılık ister ürün ister. Jüridekiler de beta mıdır betası baskın omegabeta mıdır mühim bir mesele değil oralarda bir yerde takılıyorlardır böyle akıl sahibi insan televizyonda orada burada şebeklik yapmaz zaten. Program formatına göre belli karakterlere bürünme durumu da oluyor ona göre yarışmacılara sert felan davranabiliyorlar amma genel olarak seviye belli olduğundan derin incelemek gereksiz. Yani mesela bir omega böyle bir durumun içine kendini sokmaz da hadi soksun diye kabul edelim haksızlığa uğradığını düşündüğünde böyle davranmaz. Madem jürinin vasıfsız olduğunu düşünüyorsun neden o programa katılıyorsun? Jürideki adam onu övse aynı şeyleri söyler miydi ona yoksa o an onu mu söylemek ona hoş geliyordu? "Beni almadınız ama şunda da ses yok" felan durduk yere başkasına bok atmak gereksiz yani. Ha cidden bir haksızlık varsa bunu bu şekilde belirtmezsin. Jürinin tavrına sinir olmuş normal yani gayet anlaşılabilir de bu videodan çocuğun omega olduğuna kanaat getirdiysen temelde ciddi sıkıntıların var demektir kanka yani.
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Bayağı geriledim haklısın kafadan uçan şeyler var 1 yıldır çok az çalışıyor okuyorum
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

"Madem jürinin vasıfsız olduğunu düşünüyorsun neden o programa katılıyorsun?"
Bu yarışmalar felan akılsızlar ligindeki rutin şeyler buradan öğreti adına bişey pek çıkarılmaz işin bu makro kısmına bir an kör -kendimi aklımı aksatıp akılsız liginde boş boş vakit öldürmekten onlar gibi düşünmeye başlamışım- kalıp analiz kasmaya çalışmışım bunun motivasyonuda 'bakın analiz yeteneğim ne kadar iyi' olsa gerek
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

[mention]Mitch[/mention]

Dümdüz "bu tarz videolardan öğreti çıkmaz" diyemezsin, kim olduğuna bağlı. Bu tarz videolardan -seviyene bağlı olarak- öğretiye dair anlayışını güçlendirebilirsin de hiçbir şey çıkaramayıp saçmalayabilirsin de.
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık