Yazıların betaları tehdit etmesi

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

"sonuca bağlamam gerekirse, orada yazdığım yazılar, ''dertsiz tasasız başını
derde sokmak istemeyen ağır aciz ve beta potansiyelli omegalar
ve bizzat betalar'' tarafından, tehdit edici bulundu.
öyle bulundu, çünkü böyle düşünülmesini ben istedim ; daima
olduğu gibi... "

Hiç bunun tartışılmasına denk gelmedim, öncelikle tcmanın yazdıklarının nesi betaları tehdit ediyor yazdığının ne olduğu önemli olmaksızın üslubu,sertliği mi yoksa saf yazının içeriği,barındırdığı hakikatler mi? Veya başka bir şey mi?
İstese bildiklerini acıtmadan,herkese hoş göstererekte yazabilirdi ama bu eğlenceli olmazdı -ve asıl sormak istediğim kısım bunu seçseydi gütmek zorunda kalmaz mıydı?- çünkü başlığın yazılma motivasyonu zaten betaların enerjisini almaktı ve yazılanlar betaları tehdit edip saldırıya geçirmiyor olsaydı öğreti tam anlamıyla bize işlenemezdi, yanılıyorsam düzeltin
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Kanka betaları rahatsız eden direk tcma'nın kendisi. "Bir alfa onlar için felaket demektir" diyor ya tcma olay bu işte. O ışığı görüyor ve kıskanıyor. Düşünsene hayallerde yaşıyorsun, kendin değilsin bir taklit içindesin, bunalımdasın ve her geçen gün bunalımın artıyor, bu sorunları çözmek yerine basit tatminlerle hayatını doldurmaya çalışıyorsun seni çukurdan kurtaracak bir şey arıyorsun ancak her geçen gün daha da dibe batıyorsun. Sonra öyle biri geliyor ki seni gerçeklerde bir güzel sikiyor. İçten içe aradığın kurtuluşun bu adamdan geçtiğini -burada demek istediğim nihai kurtuluş için illa tcma ile tanışmak zorundasın vs felan değil ama ondan yararlanırsan -insan çıkarcı bir varlıktır önemli olan bu çıkarın motivasyonu nedir- ilk haline göre uçarsın yani- biliyorsun o değeri hissediyorsun ama yararlanamıyorsun çıldırırsın fdkgjfd. Yani tek başına hakikatleri keşfetmesi veya iyi niyetli olması değil de bütün bu sayılan özelliklerin bir adamda birleşip voltranı oluşturması gibi. Bildiklerini acıtmadan, herkese hoş göstererek yazsaydı o zaman bahsettiğimiz kişi tcma olmazdı zaten. Evet bir insanın açlığını görüp ona siktir çekmek yerine "sen de iyisin kralsın eki eki" kafasına girip onu zayıflığından dolayı kandırırsan gütmüş olursun.

Şunu da belirteyim tcma'nın başlıkta betaları bilinçli olarak dürttüğü yerler de var mesela önce betaların azalmasından dem vurup sonra tetikleyen bir yazı atıyor sırayla atıyorum.
"ayrıca, beta sayısı cidden azaldı amk...
academica artık ulusal reyiz.
bir tane moron var ; sürekli sarıyor fakat onu sikip atmak kolay oluyor.
2-3 tane daha mal var.
bana biraz eğlenceli olabilecek ibişler lazım amk... "

they call me alpha
13.08.2012 03:41
"başlığa yazmaktan korkan betalar, tekrar sizin başlığınızı sikme işlemine başlayabilir.
evet, bu gerçekten beni eğlendiriyor...
ayrıca betalar, inbox'u pek okumuyorum ; buradan saldırırsanız daha iyi olur.
hem ananıza gösterip ''bak ana sonunda huur çocukluğu dışında bir şey yapıp, alfalara köpek olabiliyorum xd xd'' de diyebilirsiniz.
sonuç olarak ben mükemmelim huur çocukları ; hayatınızda göremeyeceğiz kadar güzel dişiler çevremde geziniyor.
tabii bunu isteyen betaların da köpek gibi başlığı takip etmelerine bir şey diyemiyorum... yalnız beyler, betalar sizden daha istekli ; sadece bunu belirteyim."

they call me alpha
13.08.2012 03:44
Bu entryler tcma silik yemeden hemen önceki yazdıkları, bu silik olayından da tcma'nın o sıralarda baya ses uyandırdığı bir konumda olduğunu ve artık beta nefretinin doruk noktasına geldiğini anlayabiliriz -ki zaten o noktada yetenek ispatlanmış, insanların güveni kazanılmış ve beta tokatlanmasında döner kapı misali seri üretime geçilmiş fdjkghfd-. Burada ayrıca hem kendi eğlencesinde olduğunu hem de tcma'nın çırakları bu betaları çürütmeye ve başlığı korumaya teşvik ettiğini görüyoruz "yalnız beyler, betalar sizden daha istekli ; sadece bunu belirteyim" derken, ha betaları çürütmeseler, birbirlerine dayanıp savaşmasalar nolur? Elbette çıraklar kaybeder ama tcma iyi niyetli olarak teşvik ediyor işte yol gösteriyor. Yani tcma hem kendi eğlencesi, hem o eğlenirken çıraklar öğrensin -bunu da
" ''alfa puzzle'ımın ekgib parçalarını bulmaya başladım yazında, başlıkta sadece senin yazdıklarını okumakla hata ettiğimi anladım, betalara verdiğin cevapları daha derinden incelemem gerekicek.. yarın baştan sona tümüyle okuyacağım yazını.. böylesine saçma bir işle uğraştığın için de teşekkürler * ''

bu arkadaş, söylemediklerimi bir yerden tutmuş.
ben hiçbir şey anlatmam, siz anlam yüklersiniz...
hakeden, hakettiğini alır ; ne fazlası, ne eksiği...
burası önünüze hazır işe yaramaz bilgi sunulan kız tavlama başlıkları değil ; terkedin derim. "

they call me alpha
03.08.2012 02:19
bu alıntılanan entryden anlıyoruz- hem de kendileri çürütsün diye yapıyor bunu hatta kancıkta şu başlıkta http://kancik.sozlukspot.com/w/ilk%20g%C3%B6reviniz belirtiyor direk böyle bir görev var, burada @5'teki entrysinde çıraklara gelişim sahası hazırlansın amacıyla narsist bir tavır gösterdiğini söylüyor. Ayrıca o entryde "doğru şeyleri yanlış yoldan yaptıracağım" derken yine oluşabilecek beta düşünceleri için kapı açıyor mikro testlerden sadece bir tanesi belirtmek istedim sonuçta bir adam önemli olan gittiğiniz yoldur derken, nothing is true everything is permitted sözünü betalıkla bir şeyler elde etmek isteyenlere ithafen bu sözü yanlış anladıklarını söylerken -örnek: "@reckless gerzeği, ''nothing is true, everyting is permitted''ı yanlış almış...
moron, senin alfa olmanı belirleyen şey, gittiğin yoldur.
şuan bir beta olduğunu görebilirsin ; sadece bak."- aynı zamanda bunu diyorsa burada bir test vardır yani ve entrynin sonunda "düşündüklerin, aslında benim düşünmeni istediklerimdir" derken de hem belirttiğim yerde hem de genel olarak tcma'nın takındığı tavırdan dolayı yeşerebilecek beta düşüncelerini kendisinin bilerek oraya ektiğini, önemli olanın çırakların ortaya çıkan o hastalıklı düşünceleriyle savaşıp onları yenmesi gerektiğini belirtiyor. Yani tcma'nın "ben mükemmelim" demesi bile bir test oluyor betalar "yuuuh eqo tatmini yapıyur" kafasında takılıyor.

Kancıkta gerçekten inanılmaz bir öğreti gömülü, burada "işte hacı açıkladı detaylandırdı bize yeter hamuq" kafasında olanlar da görülüyor, kendinize edersiniz beyler hacı'nın anlatması ayrıdır tcma'yı tüm süreçleriyle görüp her yaptığını sorgulamak ve onu anlamaya çalışmak ayrıdır -ki yeterli sorgulamayı yapmadan bu işlere girişmek anlamsız da zaten hacı da önce başlığı ve kancığı okumanızı sonra kendi yazılarına geçmenizi söylüyor-. Neyse, hatam varsa gösterirseniz sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

"Yanılıyorsam düzeltin" değil, tabi ki dediklerimden emin olmadığımı biliyorum sorunun sonunda "doğrusunu öğretin" demeliydim
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık