Dişiler klasik koşullanma

"Bir adamın büyü dediği şey, diğer adamın tekniğinden ibarettir." -Robert Heinlein

Moderatör: Co-Moderatör

Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

"tcma ne dedi kanka? kadınlar mutlu edildikçe sekse susarlar. bir ödül mekanizması var dikkat et köpek etmek metaforu var ya onu mahalle kafasından çıkıp birdaha düşün tcma niye köpek etmek demiş pawlow'un köpeklerini incele sonra genel olarak köpekleri incele klasik koşullanmayı incele mutluluk ile arasında bir bağ kur sorgula yani düşün bakalım"

İki ileri bir geri davranarak dişiye koşullanma yaratıyoruz sanırım eğer bir kez esprili küstah kaybetme korkusu olmadan eğlenirseniz kız hep bunu arıyor bulmak için size her türlü çocukluk şaklabanlık yapıyor ancak siz vermiyorsunuz/siklemiyorsunuz.

Ben bununla bağdaştırdım, fikri bilgisi olan varsa açıklayabilir bende mutlu olurum
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Pawlowun deneyini incelemedim ama köpek etme metaforuyla ilgili bir fikir verebilirim.
Köpeğin iyi yaptığı davranışa karşı onu ödüllendirirsin. Kötü olarak kabul ettiğin davranışını cezalandırırsın. Aynısı dişiler için de geçerli. Senin huyuna gittiği zaman senin hoşlandığın şekilde davrandığı zaman dişiye ödül verirsin. Beğenmediğin bir şekilde davrandığı zaman ise hoşnutsuzluğunu belirtirsin, cezalandırırsın. Bunu vücud diliyle bile yapabilirsin. Böylece dişi yaptığı yanlış bir harekette cezalandırılacağını bilir. İster istemez seninle iyi geçinmeye koşullanır. Geçinmezse kötü şeyler yaşayacağını içten içe bilir çünkü. Bu ödül cezalandırma sistemini nasıl yapacağın sana kalmış. Pua kaynaklarından fikir alınabilir ama işi çetele tutacak düzeye getirmeye, bokunu çıkarmaya da gerek yoktur. Bence olması gereken bunun otomatik olarak gerçekleşmesidir.
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]belikebond[/mention]
Tarifin için sağol kanka ama mutlulukla klasik koşullanma arasında bir bağ kuramadım ve bir kadın neden mutlu olsun şimdi bunun cevabını arıyorum.
[mention] selam panpa. aklımı karıştıran bir düşünce var. mutluluk hormonu
salgılattırdığın kız sana nöral ağlar sayesinde bağlanır demiştin.ama
alfa olarak onlara karşı umursamaz ve sert yaklaşırsak nasıl mutlu
edebiliriz ?''

dişiler gariptir...
mantık arama.
-sen küstahça onları espritüel bir dille aşağılarken mental olarak boşalı
r ve köpek gibi mutlu olurlar. -sen onları umursamaz ve peşine takıp
seni kovalamalarına sebep olursan, daha da mutlu olurlar. -sen yeri
geldiğinde tersler, azarlar ve alfa olduğunu gösterirsen suratına dahi
boşalabilirler. mantık arama... bu işler mantıkla olsaydı, abazalar
olmazdı. [/mention]
Tcma bu adama mantık arama demiş ancak şuan bu sorunun cevabını bilebilirmiyiz yoksa hala cevapsız bir soru mu mantık aramamaya devam mı etmeliyiz?
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Tarifin için sağol kanka ama mutlulukla klasik koşullanma arasında bir bağ kuramadım
Dişi bir süre sonra seninle mutlu olabilmek için, senden ödül almak için iyi davranış göstermesi gerektiğine dair koşullanıyor. Çünkü süreçlerde hangi davranışının ödül veya ceza almasına sebep olduğunu belirttin. Neyin ona ceza getireceğini -eşittir kötü duygular-neyin ise ona ödül getireceğini -eşittir iyi duygular/mutluluk- anladı. Bundan sonra ona göre davranıyor. Yani ister istemez seninleyken mutlu olabilmek için ödül almasına sebep olacak davranışa koşullanmış oluyor. Ben böyle yorumladım, değişebilir.
bir kadın neden mutlu olsun şimdi bunun cevabını arıyorum.
Alttaki paragrafı okuduktan sonra böyle bir sorun olmaması gerek çünkü tcma cevabı vermiş.
Tcma bu adama mantık arama demiş ancak şuan bu sorunun cevabını bilebilirmiyiz yoksa hala cevapsız bir soru mu mantık aramamaya devam mı etmeliyiz?
Cevabını bilemediğimiz, cevapsız bir soru değil ki bu. Tcma mantık arama dedikten sonra soruya cevabını vermiş. Ben mi yanlış anladım ?
Kullanıcı avatarı
dun bugun yarin
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Mitch yazdı: 23 Haz 2019, 20:49 Tcma bu adama mantık arama demiş ancak şuan bu sorunun cevabını bilebilirmiyiz yoksa hala cevapsız bir soru mu mantık aramamaya devam mı etmeliyiz?
Kanka bu işin bir mantığı olmasaydı psikoloji bilimi diye bir şey olmazdı zaten. Orada TCMA'nın okuyucuya "mantık arama" demesinin sebebi okuyucunun kafasında hayata ve insanlara dair yanlış inançların ve bilgi eksikliğinin olması. Yani o durumda düşünse bile kendince kurduğu mantık yanlış olacak. O yüzden "Sen benim dediklerime odaklan, mantık arama bu böyle" diyip yanlış inançları değiştirmeye odaklanıyor. Tabi ki bu hemen olacak bir şey değil, okuyucunun kafasındaki hayat tasvirinin kökten değişmesi söz konusu, buna elbette bir tepki gösterecektir. TCMA başlıkta bunu da belirterek gerekli uyarıyı da yapıyor ve tekrar tekrar okumanın önemine değiniyor zaten.
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

Aynı zamanda mantık arama demesi, dişilere dair kendi yazdıklarının da bir mantığının olmadığı anlamına gelmiyor. Tcma nın dişilerle ilgili yazdıklarının hepsinin mantıklı bir temellendirmesi var. Fakat o an kitlenin mantığı dişiye ne kadar değerli olduğunu gösterirsem onu ne kadar seversem, hep iltifat edersem o da beni sevecektir şeklinde olduğu için mantık kurmaya çalışma diyor. Çünkü toplumdan gördüğünle kurduğun mantık yanlış olacak.
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

O halde dişileri ilgi sevgi değil,alfanın davranışları mutlu ediyor, alfa arıyorlar bu yüzden mutlu oluyorlar
Kullanıcı avatarı
hoca dehanni
Silik

Okunmamış mesaj

Mitch yazdı: 25 Haz 2019, 21:53 O halde dişileri ilgi sevgi değil,alfanın davranışları mutlu ediyor, alfa arıyorlar bu yüzden mutlu oluyorlar
Direk böyle bir şey söyleyemezsin. Böyle söyleyince bir de "alfa sevgi ve ilgi göstermez" gibi anlaşılıyor böyle bir şey de söyleyemezsin nüansa bağlı her şey. Hangi tür dişiden bahsediyoruz? Hangi tür dişiler hangi koşullarda ilgi ve sevgiden hoşlanırlar/hoşlanmazlar? Bunların hepsi nüans. Yani sen genel olarak anlamamışsın bunlar çok temel konular. Bu alıntıladığım kısmı sen başlıktan alamıyorsan çok da açıklanacak bir şey değil yani açıklanır ama başlık daha iyi bir şekilde açıkladığından başlığı anlamayan o açıklamayı da anlamaz verimsiz olur yani.

Tcma ilk zamanlarda -forumda daha önce bahsedildiği ve yukarıda dby'nin de dediği gibi- okuyucu emekleme aşamasına yeni geçtiği için olayları açıklarken kesin ve basitçe anlaşılacak ifadeler kullandı. Başta okuyucunun o zamana kadar oluşturduğu yanlış düşünce sistemini kökten yıkması gerekiyordu tcma da bunu yaptı, bundan sonra nüanslara değindi çünkü başlığın ilk günlerinde insanlar o mal halleriyle nüansları anlayacak durumda değildi yani tcma "beyler bu dışarıdaki %95'i oluşturan beta, omegabeta dişiler sizin onlara gösterdiğiniz tutkulu aşık rolündeki ilgiden hoşlanmaz -tabi duruma da bağlı o an dişi açlık halinde olabilir-, alfaya dönüştüğünüzde, bir alfa gibi davrandığınızda ise her şey farklı olacak -tabi o zaman da bu dişileri istemeyeceksiniz mallıklarını anlamış olacaksınız çekim burada yatıyor siz onlara ihtiyaç duymayınca geliyorlar qıpps-, %5'te olan kesime istediğiniz gibi ilgi gösterebilirsiniz nadir durumlar dışında azmazlar kendiniz olun yani -tabi bunun için önce kendinizdeki tabuları parçalayıp gerçek benliğinize ulaşmanız gerekir ancak o şekilde bu kaliteli dişiler size bakacaktır ama siz bu benliğe ulaşma işini karı kız için zaten kullanmayacaksınız kullanacak olursanız zaten o dişiler size bakmaz bu da paradoks xdxd....." şeklinde yazsa büyük çoğunluk beyin amcıklaması yaşardı o nedenle başta mantık arama diyor olayın mantığı olmadığından değil sen o an o mantığı anlayacak seviyede olmadığından, şimdilik sadece güven şuan mantıksız gelen noktalar birbirleriyle birleşecek bir mantığa oturacak diyor. Yani tcma başlarda daha basit bir şekilde genellemelerle olaylara değinmiştir -ve bu gayet normaldir aşamalı eğitim bunu gerektirir 2+2 yi öğrenmeden cebir çözemezsin- ancak büyük resme baktığında kazın ayağı öyle değildir senin dediğin gibi açıklayamazsın durumu. Olayların başındayken genellemeler yaparsın ama eğer anlıyorsan bu uzun süreli olmaz sen anlamaya başladıkça bu genellemelerin içlerini nüanslar doldurmaya başlar detaylarıyla hakim olursun konuya.

Hatam varsa gösterirseniz sevinirim, ayrıca [mention]belikebond[/mention] bu bilgileri puavari kaynaklardan mı aldın delikanlı ;););)
Kullanıcı avatarı
belikebond
1. Nesil

Okunmamış mesaj

[mention]hoca dehanni[/mention] Bildin delikanlı
Kullanıcı avatarı
Mitch
1. Nesil

Okunmamış mesaj

#3te adamın sorduğu sorunun cevabı #7deki gibi somut birşey değil yani genel birşey ama ne amk bildiğim bir şeyin cevabını arıyorum sanki ağlayarak yazıyorum
Bir kez daha açayım

[mention] sen küstahça onları espritüel bir dille aşağılarken mental olarak boşalır ve köpek gibi mutlu olurlar. -sen onlarıumursamaz ve peşine takıp
seni kovalamalarına sebep olursan, daha da mutlu olurlar. [/mention]
Neden?
[mention] -sen yeri
geldiğinde tersler, azarlar ve alfa olduğunu gösterirsen suratına dahi
boşalabilirler. [/mention]
Neden?
Cevapla Önceki başlıkSonraki başlık